Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 232

Wątek: stukot w przednim zawieszeniu!

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    To ja może cos od siebie. Stuki podczas lekkiego szybkiego poruszania kierownicą prawo-lewo, na prostych i skręconych kołach. Generalnie podczas jazdy przez tory kolejowe i dziury słychać jakby z zawieszenia. Stuki słychać jakby z prawejs strony. Nie sa to końcówki drązków ani drążki lecz sprężyna w układzie kierowniczym. Sprężyna ta dociska luz na listwie.
    Byłem w ASO i facet w kompie znalazł info serwisowe że honda w modelach od 2001 zalecała podczas stukania w kierownicy wymianę sprężyny (koszt materiału 23 PLN zreszta już ją zamówiłem i czekam) ewentualne dokręcenie luzu na sprężynie a jeśli to nie pomagało to gwarancyjna wymiana całego układu kierowniczego. Na to się nie załapałem.
    Mam nadzieję że wymiana sprężyny pomoże bo nie uśmiecha mi się regeneracja albo całkowita wymiana.

  2. #12
    Użytkownik Awatar _reggie_
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Radek
    Auto
    EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wxk
    Mam nadzieję że wymiana sprężyny pomoże bo nie uśmiecha mi się regeneracja albo całkowita wymiana.
    No i jak się sprawa przedstawia po wymianie tejże sprężynki?
    Pomogło? Bo u siebie też jakieś dziwne odgłosy z kierownicy słyszę

    Pozdro :afro:

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2007
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czekam az przypłynie albo przyleci z Japan. Magazyny Hondy w Belgi i Austrii nie miały tego jako części zamiennej na składzie więc muszę poczekać.
    A propo części zamiennych to w zeszłym roku zamawiałem takie plastikowe cudo w kształcie literu U w które wskakuje zamykana półka tylna w civic 3D 92r. i o dziwo mieli to w Austrii i przyszło w 3 dni. Kosztowało 23PLN.

    [ Dodano: Sro 07 Mar, 2007 ]
    No i szlag. Wymiana sprężyny nic nie dała. Podjechałem do serwisu i stwierdzili że do wymiany końcowka drążka prawa i gumy stabilizatora poprzecznego. Więc wymieniłem gumy (12 PLN za sztukę) i jak ręką odjął. D..a ze mnie nie mechanik. Jest cisza jak w nówce. Ale za to wiem że regulacja napięcia tej sprężyny pomaga jak kierownica chodzi za ciężko oczywiście jeśli jest za mocno dokręcona.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    98

    Domyślnie

    też miałem stuki u siebie po wjechaniu w drobny dołek, słuchałem, szukałem zaglądałem. Pojechałem do mechaniorów. Orzekli = łącznik stabilizatora. Zajrzałem, obejrzałem, faktycznie był lekko złachany więc wymieniłem i = NIC dalej to samo. Przyczyne namierzyłem sam z ojcem. Stukał zwój o zwój sprężyny na górze przy kielichu. Podłożyłem w newralgiczne miejsce grubą gumę z rurki instalacji gazowej i cicho jak w kościole Podejrzewam że w większości przypadków macie to samo, a też myślałem że to amorki stukały

  5. #15
    pawcio694
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dziki HTL
    też miałem stuki u siebie po wjechaniu w drobny dołek, słuchałem, szukałem zaglądałem. Pojechałem do mechaniorów. Orzekli = łącznik stabilizatora. Zajrzałem, obejrzałem, faktycznie był lekko złachany więc wymieniłem i = NIC dalej to samo. Przyczyne namierzyłem sam z ojcem. Stukał zwój o zwój sprężyny na górze przy kielichu. Podłożyłem w newralgiczne miejsce grubą gumę z rurki instalacji gazowej i cicho jak w kościole Podejrzewam że w większości przypadków macie to samo, a też myślałem że to amorki stukały

    Witam wszystkich, miesiąc temu zakupiłem civika w hatchbacku 2001
    7-mej gen. Mam problem z dziwnym chrobotaniem przy ruszaniu. Byłem w dwóch serwisach i nic -zmiana tulei wachaczy i sworznia nie pomogła.
    Na szarpakach cisza, amorki sprawne w 65%. Dźwięk pochodzi z przodu jakby od kierowcy- podczas ruszania przy dodawaniu gazu oraz przy małej prędkości na dwójce energicznie przyspieszając. Dźwięk ma charakter powrotny tzn. coś sie podnosi, a później opada. W serwisie odpuścili- przecież całego wozu nie wymienią - "a ten typ tak ma" lub "to nie jest nowy samochód". Zgadza się ale jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł na tę usterkę proszę o parę zdań.

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2005
    Auto
    ES7 D16V1 4d
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawcio694
    Cytat Zamieszczone przez Dziki HTL
    też miałem stuki u siebie po wjechaniu w drobny dołek, słuchałem, szukałem zaglądałem. Pojechałem do mechaniorów. Orzekli = łącznik stabilizatora. Zajrzałem, obejrzałem, faktycznie był lekko złachany więc wymieniłem i = NIC dalej to samo. Przyczyne namierzyłem sam z ojcem. Stukał zwój o zwój sprężyny na górze przy kielichu. Podłożyłem w newralgiczne miejsce grubą gumę z rurki instalacji gazowej i cicho jak w kościole Podejrzewam że w większości przypadków macie to samo, a też myślałem że to amorki stukały

    Witam wszystkich, miesiąc temu zakupiłem civika w hatchbacku 2001
    7-mej gen. Mam problem z dziwnym chrobotaniem przy ruszaniu. Byłem w dwóch serwisach i nic -zmiana tulei wachaczy i sworznia nie pomogła.
    Na szarpakach cisza, amorki sprawne w 65%. Dźwięk pochodzi z przodu jakby od kierowcy- podczas ruszania przy dodawaniu gazu oraz przy małej prędkości na dwójce energicznie przyspieszając. Dźwięk ma charakter powrotny tzn. coś sie podnosi, a później opada. W serwisie odpuścili- przecież całego wozu nie wymienią - "a ten typ tak ma" lub "to nie jest nowy samochód". Zgadza się ale jeśli ktoś z Was ma jakiś pomysł na tę usterkę proszę o parę zdań.
    Poczytaj wątek o przekładni kierowniczej to przez nią są te stuki. Czasem da się ją uratować i wymienić tylko sprężynki o innych numerach katalogowych i trzeba ją jeszcze przesmarować. Ja pomimo że mam te sprężynki wymienione na mocniejsze i przesmarowaną przekładnie to aż po 2 latach zaczęło się coś tam odzywać ale od czasu do czasu przeważnie jak panuje duża wilgoć. U mnie na pewno wystarczy ją tylko przesmarować.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Auto
    Civic D14Z6
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    też miałem denerwujące stukanie - przyczyną były wyrobione gumy drążka stabilizatora. Wymieniłem za 120zł

  8. #18
    pawcio694
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karol
    Poczytaj wątek o przekładni kierowniczej to przez nią są te stuki. Czasem da się ją uratować i wymienić tylko sprężynki o innych numerach katalogowych i trzeba ją jeszcze przesmarować. Ja pomimo że mam te sprężynki wymienione na mocniejsze i przesmarowaną przekładnie to aż po 2 latach zaczęło się coś tam odzywać ale od czasu do czasu przeważnie jak panuje duża wilgoć. U mnie na pewno wystarczy ją tylko przesmarować.

    Święta racja Karol. Sprawa rowiązana - przekładnia kierownicza. Wymiana dwóch obejm, prowadnicy i "magicznej" spręzynki (oczywiście połączone ze smarowaniem)załatwiła mój problemik. Koszt części 150zł. Naprawa w ASO 450 :/

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2006
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 5D 2003 1.4l
    Skąd
    Świdnica
    Posty
    78

    Domyślnie

    EUREKA!!!
    Ponad rok mechanicy sprawdzali co u mnie puka w przednim zawieszeniu. Że niby przekładnia, prowadnice hamulców... Na szczęście nic z tych rzeczy nie wymieniłem.
    W końcu trafiłem na fachowca w ASO w Świdnicy. Wymiana gum stabilizatora za 81 PLN zakończyła temat!!!
    Nareszcie jeżdżę jak człowiek

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    VII gen 5D 1.7 CTDi
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    639

    Domyślnie

    Mówicie o części oznaczonej numerem 6 czy jakiejś innej (gumy stabilizatora)?
    http://img231.imageshack.us/my.php?i...9922695ey1.jpg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •