PDA

Zobacz pełną wersję : Piszczace hamulce



GrzechuLSi
18-01-07, 20:43
Mam pytanie odnosnie tego czy da sie cos zrobic z piszczacymi hamulcami. Piszcza kiedy zaczynam hamowac, mam tarcze firmy JC, a klocki KASHIYAMA(wiem ze to moze byc wina tanich tarcz,lub klockow ale gdybym wymienil klocki na jakies np ferodo?). Mozna to jakos zniwelowac bo troche mnie to wkurza... ?

Sławek
18-01-07, 21:18
Możliwe że zacisk hamulcowy się nie cofa i klocek trze o tarczę. Podnieś auto na lewarku, i zakręć kołem- jak będą opory to masz odpowiedź - jeśli nie to wina klocków- Kashiyamy lubią sobie popiszczeć, raczej nic z tym nie zrobisz.
Jeśli masz nowe klocki to z czasem pisk trochę ustąpi. Oczywiście przy klockach markowych piszczeć nie powinno.

zako
19-01-07, 15:19
Pewno że sie da,gruboziarnistym papierem ściernym przetrzyj zeszkliwiona powierzchnie klocków,wyczysć prowadnice,minimalnie przesmaruj boki klocków specjalnym smarem(tam gdzie chodza po prowadnicy)złóż z powrotem i jeżeli piszczenie nie jest spowodowane duzym zuzyciem klocka i jego twardym materiałem to zabieg pomoże.

Taz
16-07-08, 16:29
odkopuje temat...u mnie problem z piszczącymi hamulcami nie występuje tylko przy hamowaniu ale tez przy jeździe, bez nawet lekkiego muśnięcia hamulca, najczęściej przy skręcie w lewo, gdy odbije kierownica w prawo wtedy na moment przestaje piszczeć. Słysze ten odgłos tak jakby z lewego kola ale nie jestem pewny czy prawe tez nie piszczy. Co może być przyczyna?? Musze rozwiązać ten problem jak najszybciej, bo wstyd tak jeździć-wszyscy sie na ciebie patrzą jakby zaraz auto miało ci sie rozsypać;)

e1b3k
16-07-08, 20:34
Może tarcze krzywe (czytaj - wykrzywione bardzo minimalnie).

Upewnij się, czy to napewno przód, czy nie tył.

Eksperyment - wsadz kogoś do samochodu, niech zaciągnie ręczny, wrzuci wsteczny i bardzo powoli cofa (oczywiście puszczając ręczny) - a Ty w między czasie słuchaj samochodu. Obadasz czy to przód czy tył.

Może klocki nie odbijają jak powinny - generalnie potrzebne przeczyszczenie + smar ceramiczny.

grafix
16-07-08, 22:28
ferodo premier niby do civica a trzeba je szlifowac bo za ciasno siedza ...

podobnie moze byc z reszta ... klocek msusi siedziec luzno w zacisku..

Taz
17-07-08, 16:03
no wlasnie, ja swoje tez musialem szlifowac, moze za malo zeszlifowalem i teraz za ciasno siedza i nie odbijaja tak jak powinny?? to napewno przod...

e1b3k
17-07-08, 21:45
Mam premiery, nic nie trzeba było szlifować, wszystko gra.

Przy zakładaniu klocków czyszczone hamulce były? Smarowane?

W jakiej kondycji jest tłoczek?

Norauto prowadzi akcje "kontrola hamulców za free bez umawiania". Zadzwoń, umów sie, podjedziesz, zerkną, poradzą.

Smolar
17-07-08, 22:03
Ja kupilem klocki firmy Akebono czy jakos tak,polecili mi je do EJ9,czy ktos smiga na takowych?Jak sie sprawuja?

szpaq0
17-07-08, 22:13
Taz mi piszczały hamulce (dokłanie z lewej storny) jak dałem się przejechać swojemu bratu :/ Okazało się że kamyczek wpadł między zaciskiem a tarczą i piszczało non stop, na szczęście obeszło się bez rozbierania zacisków.