PDA

Zobacz pełną wersję : czy wszędzie był napis VTEC?



pompek
18-01-07, 20:37
czy na wszystkich silnikach D16Z6 była napis VTEC na pokrywie? a przy okazji... czy eksploatacja D16Z6 jest droższa od np. D15B2? nie chodzi mi tu o spalanie tylko np. o rozrząd itp. a może inne podzespoły auta np. w zawieszeniu?

maniek1982
18-01-07, 21:38
w wersji kanadyjskiej d16z6 nie było napisu
elo

pompek
18-01-07, 21:42
mam na oku D16Z6, ale w wersji europejskiej i ma tylko logo hondy i jakiś napis pod spodem (na fotce niewidoczny)... czyli coś było mieszane?

LIO
18-01-07, 21:48
bywaly bez napisu !!!

vtec'i mają gniazda swiec od strony kolektora wydechowego, a korek oleju z prawej strony od strony kolektora dolotowego, w odróznieniu od innych silników sohc Dserii bez vteca.

pompek
18-01-07, 21:54
vtec'i mają gniazda swiec od strony kolektora wydechowego, a korek oleju z prawej strony od strony kolektora dolotowego, w odróznieniu od innych silników sohc Dserii bez vteca.
tak wiem, on tak ma... tylko niepokoił mnie ten brak napisu... a czy te bez napisu są jakieś inne czy tylko inną pokrywę miały?
http://img440.imageshack.us/img440/9494/1589066626hs8.jpg (http://imageshack.us)

Sławek
18-01-07, 22:08
a czy te bez napisu są jakieś inne czy tylko inną pokrywę miały?

Tylko inna pokrywa.
A co do eksploatacji, to niestety niektóre części są droższe do aut z tym silnikiem ://

pompek
18-01-07, 22:12
Tylko inna pokrywa.
w morde :( a zawsze chciałem mieć napis VTEC na silniku

A co do eksploatacji, to niestety niektóre części są droższe do aut z tym silnikiem ://
np. : ???

Sławek
18-01-07, 22:30
np. : ???

klocki, sprzęgło, łożyska kół, wachacze - już nie pamiętam, ale dużo części jest zamienna z innych aut.
Jak auto jest w dobrym stanie to się nie zastanawiaj nad kupnem -zobaczysz jaka frajda z vtec-iem ;)

fenix
18-01-07, 22:35
...zobaczysz jaka frajda z vtec-iem ;)

Zwlaszcza SOHC :speszony:

Sławek
18-01-07, 22:51
Zwlaszcza SOHC :speszony:
w porównaniu do D13 i D15. :) :)

coala_16
18-01-07, 22:52
Pokrywe zawsze możesz zmienić - na allegro widziałem z napisem za około 100zł :)

PS: ogladałem to autko na tych blatach od montaga9, cena 10,5 tys nie jest jego warta (auto nie było bezwypadkowe jak pisze, lewa strona była cudowana, kazdy element ma inny odcień, dziwnie to wygląda, przednie błotniki słabo spasowane) ale decycja należy do Ciebie

pompek
19-01-07, 00:30
ogladałem to autko na tych blatach od montaga9
ale na żywca czy fotki?

Cywa
19-01-07, 02:07
hehe widze juz ktos wspomnial o tym kolesiu, sprzedaje on furki na allegro i KRECI liczniki to po pierwsze... po drugie duzo bylo o nim na forum nie pamietam tylko w ktorym dziale ale ludzie mieli negatywne opinie, poszukaj to znajdziesz
a po trzecie to pewnie taka "igła z raichu" ;] chociaz nie widzialem wiec nie bede mowic, ale uwazaj na kolesia bo sprowadza ladne bryczki zewnatrz a wiadomo ze BARDZO WIELU ludzi kieruje sie pierwszym wrazeniem samochodu...

tomi666
19-01-07, 09:34
hehe widze juz ktos wspomnial o tym kolesiu, sprzedaje on furki na allegro i KRECI liczniki to po pierwsze... po drugie duzo bylo o nim na forum nie pamietam tylko w ktorym dziale ale ludzie mieli negatywne opinie, poszukaj to znajdziesz
a po trzecie to pewnie taka "igła z raichu" ;] chociaz nie widzialem wiec nie bede mowic, ale uwazaj na kolesia bo sprowadza ladne bryczki zewnatrz a wiadomo ze BARDZO WIELU ludzi kieruje sie pierwszym wrazeniem samochodu...

też byłem zainteresowany ofertą montaga i jak tylko dałem linka do jego oferty w poście to posypały się PW na temat "sprzedawcy igieł"

coala_16
19-01-07, 10:09
Popmek byłem osobiście i ogladałem autko (chcieliśmy dla kuzyna, również tą czarna d16z6- jest w lepszym stanie ale nie za ta ceną około 12tyś.), moge tylko powiedzieć o stanie karoseri że nie była ciekawa - jak wspomniałem wyżej, technicznie nie sprawdzałem bo zrezygnowałem już za ta cene.
Co do krecenia liczników to nie mam pojecia.

Pozdrawiam

Cywa
19-01-07, 15:26
To poprzegladaj jego oferte :) KAZDA (no 95% bo czasem daje nizej) honda od kiedy patrze na jego oferte ma przebieg 160-170 tys :D Zaobserwuj to

maro86
20-02-07, 20:58
btw jakie sa wymiary lozyska kol z tylu?? i ile to koszyuje??

rodzyneck
20-02-07, 23:22
Po dobrych układach lub allegro cena japońskiego łożyska do tyłu to 190-240zł. Jest razem z piastą dlatego takie drogie. W mojej EJ9 średnica wewnętrzna to 28 milimetrów ale to chyba może się różnić.

Mówimy ofkors o cenach do aut BEZ ABSu ;) Z ABSem będzie drożej ;]