PDA

Zobacz pełną wersję : automat...



Dominik
18-01-07, 18:55
witam!
sprawa tyczy sie automatu montowanego w nowym Civicu, konkretnie w sedanie. czy ktos jezdzil juz tym automatem/czytal o nim, moze sie podzielic wrazeniami? bo nie wiem czy to dobre rozwiazanie i czy nie szkoda kasy na to. a moze ktos jezdzil i-Shiftem 5D??
prosze tylko o konkretne opinie.
pozdrawiam

al9
20-01-07, 18:10
nikt Ci nic nie powie
chcialem ten model
diler mi powiedzial, ze za 8 miesiecy i ze zadnego jeszcze nie sprzedali
mowie o 5d
sedany chyba są, ale to inne auto...
;-)
pozdr
al

Cobweb
20-01-07, 20:56
a tu się mylisz :afro: a AdamRgarage żeśmy takie autko ogarniali zabawowo
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=22073

automat jest 5cio biegowy i opcją padle S czy jakkolwiek to się nazywa generalnie przełącza się łopatkami na kierze

automat chodzi bardzo zacnie a to przełaczanie sportowe wręcz doskonale
dla mnie wystarczył by sam automat , spalanie tez ok ok 9 litrów
biegi przełacza bardzo płynnie a kickdown jest szybki, w sumie ideał - trzeba tylko poczekać czy się nie będzie psuł....
:hinczyk:

al9
21-01-07, 16:50
Nie mylę się. Piszesz o SEDANIE!!!
heczbeków automatów jeszcze nie ma.
A sedan to INNE auto. Silnik ten sam. Wewnątrz inne, nawet ma zawieszenie inne (nie ma belki), wyposażenie inne (np nie ma kontroli trakcji)
Pozdr
al

Cobweb
21-01-07, 22:21
Nie mylę się. Piszesz o SEDANIE!!!
heczbeków automatów jeszcze nie ma.
A sedan to INNE auto. Silnik ten sam. Wewnątrz inne, nawet ma zawieszenie inne (nie ma belki), wyposażenie inne (np nie ma kontroli trakcji)
Pozdr
al
ale kolega pytał :afro:

witam!
sprawa tyczy sie automatu montowanego w nowym Civicu, konkretnie w sedanie.

a automatu w 5d raczej nie będzie (chyba, bo głowy nie dam ;) ) z tego co zdążyłem się zorientować to w 3 i 5d będą tylko i-shifty -
hehe fakt ze sedan ma kontrole trakcji, ale za to nie ma klimy 2u strefowej i xenonów nawet w opcji :beta:

al9
23-01-07, 18:22
sedan nie ma kontroli trakcji, a 5d ma i to KAŻDA wersja!
ale mniejsza o drobiazgi..
Ciekawe jest to, ze maja inne wnętrza. I to poważnie inne....
:-)
al

Cobweb
23-01-07, 19:51
sedan nie ma kontroli trakcji, exec AT ma VSA więc się mylisz, a co do wnętrza to w sedanie ten plastuk na desce rozdzielczej mniej się brudzi :box: poza tym w 5d na tylnej kanapie jest mało miejsca dla wysokich, a jak się oprzesz na zagłówku i zerkniesz w bo ...to widzisz słupek, wad jest więcej wystarczy przejechać się obiema wersjami i wszystko staje się jasne 5d jest lepiej wypozone ale ....... :ban: tylko 2,2 dieselek po podkręceniu zasługuje na szacun, ale za tą kase :ban:

BDavid
24-01-07, 09:23
nie zgodzę sie z tym że z tyłu jest mało miejsca w 5D... mój father jechał z tyłu a ma 187 cm wzrostu i 90 kg wagi i poza sztywnym zawieszeniem na nic nie narzekał...
a tylnie słupki faktycznie wkurzają... bo strasznie ograniczaja widocznośc ale to kwestia przyzwyczajenia...

al9
24-01-07, 13:54
a tylnie słupki faktycznie wkurzają... bo strasznie ograniczaja widocznośc ale to kwestia przyzwyczajenia...
_________________

jeżdzicie z tyłu????
:d :czerwona kartka:
rzeczywisce... sedan w najwyzszej wersji za 84 ty plus metalic ma kontrolę trakcji....
ciekawe ile sprzedadza tych aut w ciągu 2007 roku w tej specyfikacji.. Trzy?

Pozdrawiam
al

Limak9
31-01-07, 00:44
witam. Z tego co czytalem ten "automat" bedzie dostepny w wersjach 3D typeS bo przegladalem wyposarzenie i ceny 3d typeS i TypeR.

jacektp
22-06-07, 15:16
Właśnie odebrałem sedana w wersji Comfort z automatem i ma VSA i w radiu jest RDS ale cena była wyższa o 2 tys od tej na zamówieniu (z grudnia 2006). Przy zamawianiu w specyfikacji nie było ani VSA ani RDS

MiMic
23-06-07, 13:28
W sedanikach od niedawna jest VSA razem z poprawionym radyjkiem(RDS). Tak twierdzi gość z poznańskiego salonu, ze dopłatą ok 2tys :-)

Milek
23-06-07, 13:34
a wie ktos czy jest mozliwosc zamiany 'starego' radia na nowe z RDS???

civic
23-06-07, 19:51
a wie ktos czy jest mozliwosc zamiany 'starego' radia na nowe z RDS???


nie ma

Milek
24-06-07, 00:30
a wie ktos czy jest mozliwosc zamiany 'starego' radia na nowe z RDS???


nie ma

a za lekka doplata?

Del_Rey
27-06-07, 00:04
Właśnie odebrałem sedana w wersji Comfort z automatem i ma VSA i w radiu jest RDS ale cena była wyższa o 2 tys od tej na zamówieniu (z grudnia 2006). Przy zamawianiu w specyfikacji nie było ani VSA ani RDS

A ja :-) .wczoraj odebrałem 1.8 sedana na automacie. I mam pare pytan co do użytkowania tegoż wynalazku. w Mercu124 był zwykły 4 biegowy. I zawsze mechaniorzy przestrzegali mnie przed zmiana biegów w czasie jazdy. Czy tu tez tak sprawa wygląda?, czy tylko D i mam wszystko w d... :-) ? czy mozna sie choć czasem pobawić ot tak, by zobaczyć jak sie tak jezdzi? A nie ukrywam, że ze ostatnie kilka miesiecy jezdziłem 6-biegiem i przywykłem do mieszania lewarkiem i czasem sobie zrobie redukcję niechcący z D na D3. Thnx za info.

Milek
27-06-07, 13:47
powinienes jezdzic tylko na Drive. 1, 2, 3 sa to biegi, ktore uzywa sie tylko w konkretnym przypadku....... np. gdy jedziesz powoli w korku i nie chcesz zeby automat naokraglo przezucal biegi to wbijasz np. 2
Przestrzegajac tej zasady pojezdzisz dluuugie lata bezawaryjnie Hondą (nie wspominajac o innych glupich rzeczach jakie niektorzy robia z automatem jak chociazby stoisz na N - gaz do dechy i D)

Cobweb
27-06-07, 15:45
radze raczej na D
szczególnie że mocno pokatowałem automat w executivie tam są dodatkowo łopatki i tryb sport (czy jakoś tak) i szczerze mówiąc biegi przełączają się prawie tak samo na obu trybach
także moim zdaniem nie warto go niszczyć dziwnymi zabawami :/ :hinczyk:

Del_Rey
28-06-07, 10:57
powinienes jezdzic tylko na Drive. 1, 2, 3 sa to biegi, ktore uzywa sie tylko w konkretnym przypadku....... np. gdy jedziesz powoli w korku i nie chcesz zeby automat naokraglo przezucal biegi to wbijasz np. 2

Dzieki za info. Ale chodzi mi też o to , czy w czasie jazdy moge robić jakieś manewry biegami :-) tzn, czy z Drive np na 2 wrzucić . CZysto teoretycznie sie pytam. Bo w "starym" automacie w 124 kazano mi sie zawsze zatrzymać do 0 km/h i wtedy mieszać na biegach. I fakt, jak go sprzedawałem, miał 350tys km i automat chodził jak złoto jeszcze, a tu? też tego tak skrupulatnie trzeba pilnować?

Milek
28-06-07, 19:19
wydaje mi sie, ze spokojnie mozesz z D wrzucic zalozmy 2 bez zatrzymywania sie o ile nie bedziesz jechal z predkoscia 100km/h ;)

dagie
28-06-08, 13:02
Za czas jakiś będę zmieniał swoje autko i moja kochana żona chciałaby koniecznie żeby nowy samochód miał automatyczną skrzynię biegów. Zwracam się więc do Szanownych Kolegów używających wersji sedan z taką skrzynią o opisanie jak sprawują się Wasze hondy, czy zmiana biegów jest wyczuwalna, czy są jakieś kłopoty ze skrzynią, jakie jest spalanie (zwłaszcza w mieście), gdzie są produkowane (Japonia czy Turcja) i jak przekłada sie to na jakość. Będę wdzięczny za każdą uwagę.

pozdrawiam

Pabloss
29-06-08, 10:33
jak ja kupowalem autko styczen 2008 (autko z konca rocznioka 2007 - specyfikacja budowy na 2008) sprzedawca powiedziel mi ze juz na rok 2008 zmienili oprogramowanie i-shifta i teraz biego przelaczaja sie jeszcze plynniej. Gdybym mial trochę wiecej kasy to bym wzioł z tą skrzynią. Spalanie powinno być podobne. W instrukcji podaja nawet o 0,1 mniejsze niz w manualu.

jacektp
30-06-08, 10:26
Ja jeżdzę już ponad rok swoją Hondą (4D) - to mój pierwszy samochód z automatem. Chodzi super. Co do szczegółów: zmiana biegu z 1 na 2 jest wyczuwalna. Czasem też z 2 na 3. Przy wyższych biegach praktycznie tylko widać ruchy obrotomierza. Oczywiście przy jeżdzie np 100km/h (5 bieg) i nagłym wciśnięciu gazu na max skrzynia zmienia na trójkę (lub nawet na dwójkę) co musi być mocno wyczuwalne. Ogólnie - według opinii pasażerów zmiana biegu jest niewyczuwalna (szczególnie jak porównać do zmiany w ręcznej skrzynii przez przeciętnego kierowcę).
Zużycie paliwa: na dluższej trasie przy spokojnej jeżdzie (poniżej 100) spala poniżej 6 l. W mieście przy normalnym ruchu 8-9, przy staniu w korkach na większej częście drogi i włączonej klim. spala nawet 12l.

dagie
30-06-08, 12:30
No to widzę, że spalanie jest całkiem przyzwoite a Szanowni Koledzy zadowoleni ze swoich samochodów - bardzo mnie to cieszy i honda będzie miała mocną pozycję podczas mojego wyboru. Dzięki za uwagi.

Pozdrawiam

luckie
15-07-08, 16:52
Testowalem przed zakupem Civica 1.8 5d z przekladnia i-Shift, nie jest to taki prawdziwy automat - dziala dosc nerwowo i na mnie zrobil wrazenie niedopracowanego.

jacektp
16-07-08, 08:47
Testowalem przed zakupem Civica 1.8 5d z przekladnia i-Shift, nie jest to taki prawdziwy automat - dziala dosc nerwowo i na mnie zrobil wrazenie niedopracowanego.

Temat dotyczy sedana, w którym jest prawdziwy automat (tj. ze sprzęgłem hydrokinetycznym i przekładnią planetarną) a nie 5D, w którym rzeczywiście jest "zautomatyzowana" skrzynia manualna.