PDA

Zobacz pełną wersję : Auto lata po drodze

hypiak
03-02-11, 16:32
Witam
Mam problem z hondą a dokładniej to z dziwnym zjawiskiem. Model to EG3 . Spróbuje opisać sytuacje: jadę sobie , puszczam kierownicę i autko leci raz w jedna raz drugą stronę na średnio równej drodze czyli przeciętnej polskiej. Na przeglądzie wyszło wszystko ok , amorki przód jeszcze oryginalne na wykresie wyszło że przód ma po 65-70% a tył 55% , w zawieszeniu nic nie wymieniałem , koła nie mają bicia , zbieżności nie byłem ustawiać bo prawdopodobnie mogą byc do wymiany końcówki drążków kierowniczych ale czy tak na pewno jest , żeby nie tracić na darmo pieniędzy. Koła wyważone i są ok. Dzisiaj sprawdzę w garażu mniej więcej czy końcowki nie są zluzowane , ale sam już nie wiem co to jest. Bo jeśli to te końcówki to jutro pojadę i kupie w sklepie , są po 54zł sztuka org 555 sankei. Co może być przyczyną tego latania po drodze ? Jak ktoś już miał coś takiego lub wie co to może być to proszę o pomoc ;]

skolopendra
03-02-11, 16:49
zbieżności nie byłem

to zrób drążki i idź,sprawdź przy okazji te duże tuleje z tyłu

sivy
03-02-11, 16:52
u mnie to były drążki kierownicze wymiana + geometria zawieszenia pomogła

Piatek
03-02-11, 17:49
podnos po kole, i sprawdź luzy. Poprzeczne o wzdłuzne. jesli nie czuc bicia, sprawdził bym opony. Nie masz za mało powietrza ??

hypiak
03-02-11, 19:55
No to kurde tak dzisiaj nie miałem czasu zobaczyć tego ale w sobotę będę odpowietrzł hamulce plus nowy płyn i naciąganie ręcznego bo na lewe koło słaby i zobaczę te luzy bo koniecznie muszę mieć to zrobione bo teraz nawet tym autem nie jeżdzę nigdzie daleko bo sie boję, nie że aż tak ale cygara sobie przy 120kmh nie odpale więc coś musi być nie tak. a czemu te duże gumy z tyłu ? Ile moga kosztować bo jak wiadomo koszty są a mam jeszcze inne wydatki. Oby to tylko te drążki izbieżność. Ciśnienie w oponach sprawdzam co tydzień .

Virus1982
03-02-11, 20:01
Nie chcę przesądzać sprawy ale moja zaczynała "tańczyć" po drodze przy prędkości około 110-120. Wymieniłem końcówki drążków, ustawiłem zbieżność i problem zniknął.

barnie
03-02-11, 23:09
U mnie w EG3 jest dokładnie ten sam problem (co ciekawe kolego hypiak, rocznik i kolor taki sam jak twojej Hanki :) ), ciśnienie ok po 2,1 zgodnie z tabliczką, na seryjnych zimówkach 175/70/13, opony nowe, felgi wyważone, amortyzatory po 75-80%, luzów na drążkach brak, w zawieszeniu również, a autko zaczyna "tańczyć" powyżej 100km/h... wobec tego pozostaje mi jedynie zrobienie geometrii zawieszenia? czy macie może jakieś inne pomysły?

hypiak
03-02-11, 23:24
No spoko , ale ja nawet nie wiem co to geometria zawieszenia ? Ja jeszcze w sobotę zobacze co z moimi drążkami. też w swojej mam ciśnienie po 2,1bara . barnie , najwięcej civiców V gen w hatchbacku wychodziło w tym kolorze z tym silnikiem i dlatego tak dużo ich jest :) Ja też czekam na jakiś pomysł bo trudno mi jest samemu stwierdzić co to może być , bo być może jest to jakiś drobiazg nietypowy. Civica mam dopiero ponad pół roku a wcześniej jeździłem ibizą 6K i tam wszystko jak nowe było :P

AdasieK
03-02-11, 23:57
to sprawdź luzy na drążkach, jeśli będą, wymień drążki, jak wymienisz to pojedź na stację diagnostyczną czy do jakiegoś warsztatu, gdzie mają sprzęt do ustawiania zbieżności, niech ustawią i wtedy zobaczysz.. podczas ustawiania będziesz widział na monitorze, czy jest źle, czy jednak było w porządku

PlushaQ
04-02-11, 11:24
Mojemu EG zaczęła tańczyć dupa jak wysrało cukierki. Amortyzatory sprawdzane na szarpakach w listopadzie pokazały równo 85%, więc wątpie by była to ich wina.

Więc cuksy też bym obadał.

hypiak
04-02-11, 16:51
Jutro wszystko sprawdzę i w poniedziałek założę ( o ile mi przyjdą na poniedziałek końcówki drążków firmy 555 SANKEI ) . A jeśli miały by to być cukierki to jakie kupić i jakiej firmy i po ile itp.

PlushaQ
04-02-11, 17:40
Cukierki - przewertowałem kupę tematów pod tym kątem jak szukałem i wynikało z nich, że jak cukierki to tylko i wyłącznie OEM Honda. Ceny różne od 90-150zł za sztuke. W Łodzi u zło****** Kosickiego 150zł, w drugim salonie Łódzkim już 120zł.

sivy
04-02-11, 18:15
Ja polecam RBI są tanie i klienci zadowoleni bo długo wytrzymuja jak na zamiennik

hypiak
04-02-11, 19:10
Czyli mam zobaczyć na cukierki czyli te największe tulejki czy nie sa porwane lub popękane tak ? Jutro jak będę majstrował to wjadę na kanał i od razu się temu wszystkiemu poprzyglądam. Jak coś to się odezwę w sprawie tych cukierków , ale martwi mnie to że drogie w kur*e to wszystko jest do auta. Żeby nie robić nowego tematu to jeszcze mam pytanie ile by kosztowało średnio zrobienie tylnych zaprawek bo lekkie bomble powyskakiwały a chcę żeby ktoś to zrobił profesjonalnie +tylna klapa tam gdzie podświetlenie rejestracji ale to minimalnie.

skolopendra
05-02-11, 13:56
a polecam RBI są tanie i klienci zadowoleni bo długo wytrzymuja jak na zamiennik

w tym miejscu nie daję się zamienników :cool:

sivy
05-02-11, 14:58
to juz zalezy od klienta czy chce OEM czy zamiennik. Jeśli bedzie potrzeba to oemowe tez sie znajdą, nie ma problemu. Miałem na mysli to, ze wśród zamienników RBi uwazam za słuszny wybór.

PlushaQ
05-02-11, 17:15
ile by kosztowało średnio zrobienie tylnych zaprawek bo lekkie bomble powyskakiwały a chcę żeby ktoś to zrobił profesjonalnie +tylna klapa tam gdzie podświetlenie rejestracji ale to minimalnie.

U mojego mechaniora cena wspawania reparaturki+malowanie+reparaturka = 250zł, obie strony 500zł, ale sądzę, że zszedłby trochę ;]
Więc takich cen się możesz spodziewać ;]

barnie
11-02-11, 18:35
Problem rozwiązany - pojechałem na zbieżność - wyszła idealnie, zero luzów itp. panowie po założeniu przyrządów nawet nic nie regulowali - wszystko w normie :)
Efekt pływaniu u mnie wynika z przyzwyczajenia z EK3, które miałem poprzednio - w nim byl stabilizator z przodu, a w EG3 nie ma... druga sprawa, która wpływa na odczucia pływania autka, to mięciutkie opony zimowe (Sava Eskimo S3), które prawdopodobnie trochę się do tego przyczyniają... założę letnie opony, szersze i na niższym profilu to na pewno autko będzie się lepiej prowadzić przy wyższych prędkościach. :D