PDA

Zobacz pełną wersję : Demontaz czujnika temperatury powietrza - D15B2



luk_
21-04-05, 23:03
Ostatnio komp mi wywalil blad nr 10 czyli czujnik temperatury powietrza, czy to jest ten czarny plastikowy element zaznaczony na zdjeciu?? sprawdzilem miernikiem i napiecie jest ok a opor czujnika wychodzi ok. 12 omow. W manualu wyczytalem ze czujnik powiniem miec od 1-4k omow (dokladmnie tak bylo napisane i chyba chodzi o 1000-4000 omow a nie 1-4000 omow?). probowalem go jakos odkrecic ale ze jest plastikoway balem sie gop bardziej ruszac a podejcia do standardowych kluczy nie ma. Moze ktos z was odkrecal taki czujnik i wie jak sie to zdejmuje, czy lewy czy prawy gwint, moze jakis specjalny klucz jest potrzebny.


p.s. zdjecie nie jest mojego silnika bo nie mam aparatu ale czujnik wyglada tak samo, moze ktos rozpozna swoj silnik :-)

czemu nikt nie odpisuje :cry: :cry: :cry: :cry: help

Dice
22-04-05, 19:21
Jeśli to jest D15B2, to czujnik temp. powietrza jest na samym kolektorze dolotowym, prawie przy głowicy. U mnie jest on biały. Prawie w tym miejscu kółka na rysunku, ale lekko niżej.

LIO
22-04-05, 19:56
no to jest D15B2 a kolektor dolotowy jest wlasnie tam gdzie obok zaznaczono

Dice
22-04-05, 20:04
Tak, ale ten czujnik jest troszke niżej niż kółko...coś źle napisałem LIO?? :roll:

luk_
25-04-05, 09:02
Ten czujnik o ktorym mowicie jest dosyc maly, bialy-szary i na plasko wkrecony w dolot (rura idaca od wtrysku do cylindrow? :-)) z wtyczka wpinana od gory? jak tak to na poczatku myslem ze to on i sprawdzalem go miernikiem tak jak w manualu pokazano i wyglada ze jest ok a po resecie kompa jak tylko wlacze zaplon to mi pokazuje blad czujnika. Nie znam sie za bardzo na silnikach ale czy dolotem nie leci juz mieszanka powietrza z paliwem? a czujnik ma sprawdzac temperature samego powietrza? chcialem sie upewnic ktory to czujnik i zobaczyc w sklepie jakims ale nigdzie nie mieli a w ASO powiedzieli mi ze nie maja tego czujnika i ze koszt sprowadzenia to 300zl chyba goscie szukaja naiwniaka. Moze znacie jakis dobry sklep z czesciami na slasku i ile mneij wiecej taki czujnik moze kosztowac? Dzieki.

Rikoo
25-04-05, 10:25
Przeciez dalem ci namiary :?

luk_
25-04-05, 10:47
No dales ale dzwonilem do nich i powiedzieli ze nie maja i nie ma mozliwosci zeby byl ten czujnik :x. Chyba sie tam przejade bo moze gostek mnie zbyl przez telefon.

[ Dodano: Pon 02 Maj, 2005 ]
Sorry za odgrzewanie tematu ale chcialem tylko uzupelnic watek bo sprawa sie wyjasnila. Pogrzebalem troche w aucie przez weekend i sie okazalo ze mechanik jak mi wymienial uszczelke pod glowica zle podpial wtyki od czujnikow. Konkretnie wtyk od czujnika temperatury powietrza podpial do czujnika zaworu regulacji wolnych obrotow (tak mi sie wydaje ten czarny czujnik na powyzszym zdjeciu). I komp podczas jazdy wywalal dodatkowo blad 14. Teraz sie wszystko ok, tylko sie zastanawiam czy mi prze to nie zjaral tego czujnika (temp.) bo on ma napiecie ok. 5V a ten drugi ok. 12V. Sam czujnik wyglada troche jakby osmalony ale autko jezdziu cacy i nic sie nie dzieje.