PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzypiący układ kierowniczy



Homie
02-02-11, 12:59
Siemanko
mam problem ze swoją hanią otóż gdy autem pojeżdżę ponad godzine albo i dłużej
układ kierowniczy popiskuje w zależnosci czy skrecam delikatnie w prawo czy w lewo.
Na zimnym aucie nie skrzypi w ogole. I co to może być ? czyżby sworznie ?
Dodam że dźwięk jasno dobiega gdzies przy kołach a nie w srodku wiec drążek kierowniczy raczej odpada

pzdr

sivy
02-02-11, 13:12
sworzeń wahacza dolnego na bank!

Kondraczek
02-02-11, 19:35
sworzeń wahacza dolnego na bank!
Miałem identyczne objawy i na raz wymieniłem sworzeń i tulejki na dolnym wahaczu(oprócz tylnej) i przestało, wiec jedno z tych dwóch.

And84
02-02-11, 19:59
Sworzeń do wymiany .

Starstruck
02-02-11, 20:20
J.W.

Homie
02-02-11, 22:19
Dzieki panowie chciałem się uperwnić:D i dzis juz zakupione graty sworznie oba i z tyłu cukierasy ;)
można zamknąć :)

Homie
15-02-11, 13:05
Oj mam problem wymieniłem dzis sworznie obydwie zrobiłem geometrie i co ? i czasami cos pisknie ;/ jakies propozycje co to moze byc? moze cos z końcówkami drążków ? albo drążek kierowniczy?

sivy
15-02-11, 13:36
moze klocki?

airman
15-02-11, 13:43
U mnie ostatnio poskrzypuje sworzeń prawy górny, muszę to jeszcze potwierdzić aplikując strzykawka trochę oleju pod gumę.

Homie
15-02-11, 23:01
moze klocki?

nie no klocki przy skrecaniu kierą ? piszczy zdecydowanie mniej i czuć że są nowe sworznie jednakże popiskuje nadal przy skrecaniu kierą przy jakiejkolwiek prędkosci juz sam nie wiem co to jest ;/ ale mega mnie to denerwuej wrrrr;/
moze gorne do wymiany tez?

Starstruck
15-02-11, 23:07
W sumie ja też wymieniłem i trochę ciągle coś popiskuje

Homie
15-02-11, 23:09
masakra jakas ;/ a moze to przez takie temperatury ? wstrzymam sie z tym do wiosny najważniejsze wymieniłem wiec pozostaje czekać na rozwój zdarzeń jak na wiosne bd to samo to bd sie martwił a może to końcówki drążków ? drążek kierowniczy ? sam juz nie weim

Homie
16-02-11, 19:19
panowie odgrzewam kotleta bo mam wiecej definicji tego nieszczesnego "skrzypu"
otóz to cos pochodzi z przedniego lewego koła napewno i trzeszczy jak prawdziwy Świerszcz tylko po skrecie w lewo w prawo tego nie słychać
macie panowie pomysły ? ;) oprocz wymienionych sworzni była robiona zbieżnosc

sivy
16-02-11, 19:27
za bardzo nie ma już co tam piszcześc:/

doli22
16-02-11, 19:33
moze oslona ta przed zabrudzeniami w amortyzatorze? tez cos takiego kiedys mialem i u mnie wlasnie to popiskiwalo :)

sivy
16-02-11, 21:37
teraz to juz niestety wróżenie z fusów :/

Homie
16-02-11, 22:55
Panowie obadałem temat i okazało się że piszczą mi klocki ;/
nic z rzeczy od układu kierowniczego tylko po prostu hamulce
jako że b. czesto hamuje silnikiem to hamulców w ogole nie używam
dzis jak wracałem na chate to że tak powiem dałem im ostro "po garach"
pisk ustępuje ale zaraz znów czyli stawiam na zabrudzone klocki dziwi mnie tylko czemu to sie dzieje przy skrecie ? o_O

mathew
16-02-11, 23:03
a może poprostu pasek od pompy wspomagania popiskuje?

sivy
16-02-11, 23:11
Panowie obadałem temat i okazało się że piszczą mi klocki ;/


moze klocki?
napisałem to :D heh

fakture za diagnoze wyśle pocztą :D

Homie
16-02-11, 23:15
napisałem to :D heh

fakture za diagnoze wyśle pocztą :D

no i trafiłes :P a zignorowałem to niestety.To napewno są klocki bo nie czyscilem od momentu kupienia auta a powinnienem wiadomo zima itd mam nauczke na przyszłosc :) ale na wiosne ogarne koniecznie temat :) haha za ogarniecie tematu możesz wystawić :D

Adamkek
22-02-11, 20:03
Dla potomnych można jeszcze wspomnieć, że osłona tarczy (taka blaszana od wewnętrznej strony tzw kotwiczna) czasami lubi pisnąć przy skręconych kołach jeśli jest przygięta.

Starstruck
22-02-11, 21:07
To obadam u siebie, bo mi też coś piśnie, mimo wymiany sworzni.