PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie jest silniczek od spryskiwaczy civic 6gen



martawroc
02-02-11, 11:37
wiem ze spryskiwacz sie uruchamia przyciągając tą wajche do siebie a u mnie wtedy tylko wycieraczki sie 2 razy włączą a silniczka nie słychac;/ chyba padł.Wiec gdzie sie on znajduje? Czytalam ze gdzies kolo zbiornika na płyn do spryskiwaczy.
Drugie pytanie to czy ten silniczek z civic 5 bedzie pasował do civic 6?

blaster86
02-02-11, 11:46
Najlepiej jak sobie zderzak zdejmiesz... mam go zaraz po lewej stronie na samym dnie zbiorniczka...

ygor
02-02-11, 11:59
wiem ze spryskiwacz sie uruchamia przyciągając tą wajche do siebie a u mnie wtedy tylko wycieraczki sie 2 razy włączą a silniczka nie słychac;/ chyba padł.Wiec gdzie sie on znajduje? Czytalam ze gdzies kolo zbiornika na płyn do spryskiwaczy.
Drugie pytanie to czy ten silniczek z civic 5 bedzie pasował do civic 6?

yyy tylko ze w civicu wycieraczki nie sa polaczone ze spryskiwaczem , moze przeciagales wajche w dol (wtedy wlaczasz jeden cykl wycieraczek) zamiast do siebie ? wiem ze glupie ale zawsze latwiej to sprawdzic niz zderzak sciagnac

Tiga
02-02-11, 12:03
Mozna probowc go dosiegnac odkrecajac kierunkowskaz (przynajmniej w Vg taka mozliwosc istenieje).

martawroc
02-02-11, 12:03
nie własnie napewno przyciagalam do siebie i 2 razy mi sie wtedy wycieraczki włączyly...wiem ze w 5 gen tak własnie sie uruchamia spryskiwacz a u mnie nie;/

Heiner
02-02-11, 13:21
W duzej czesci 6g (pamietam taki temat - praktycznie we wszystkich), w tym u mnie, spryskiwacze dzialaja jednoczesnie z wycieraczkami - pociagasz dzwignie do siebie i psika jednoczesnie wycierajac :) Ostatnio mialem podobny problem, okazalo sie, ze nie laczyl konektorek, ktory zasila silniczek. Najlatwiej zdjac przedni zderzak, ale mozna tez (zbiornik i silniczek sa po stronie kierowcy): skrecic kola max. w prawo, odkreci gorna srube trzymajaca zderzak i ew. dolne laczace go z nadkolem, odczepic kolki mocujace plastikowe nadkole, odgiac zderzak na zewnatrz i mamy ograniczony dostep do zbiornika i silniczka :cool:

martawroc
02-02-11, 13:37
ok dzieki zagonie chłopaka do tego ;d czyli wiemy juz ze to bedzie silniczek i tam trzeba szukac.A ktos mi powie czy pasuje taki silniczek z 5 gen?

Heiner
02-02-11, 13:48
A ktos mi powie czy pasuje taki silniczek z 5 gen?
jak dobrze przeszukasz forum, to znajdziesz info, ze ludzie montowali nawet silniczki od matiza :p Czy bedzie pasowal 5g -> 6g to nie wiem ;) Jak masz mozliwosc, to sprawdz czy na kablach dochodzacych do silniczka jest napiecie (miernik, zaroweczka), jak jest to sprawdz styki, jesli i tu bedzie ok, to zapowiada sie, ze silniczek umarl ;) http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?26867-Wymiana-poduszek-pod-silnikiem tutaj jest widac zbiornik spryskiwaczy po zdjeciu zderzaka, sam zbiorniczek jest odkrecony i odwrocony, ale bedzie wiadomo co i jak ;)

martawroc
02-02-11, 13:53
jak zbiornik wyglada to ja wiem;p czyli gdzies tam bedzie silniczek.Zobacze moze w sobote co i jak bo troche zimno dzis :)

martawroc
02-02-11, 18:42
juz dziala ;p wlałam płyn i denaturat,pochodził trohe silnik i nagrzał chyba te wszystkie przewody,kanaliki w silniczku bo najpierw zaczął hulać jeden a teraz oba działają hihi

SajmonLP
02-02-11, 18:49
Czasami się lubią zastać. Ja w poprzedniej Hondzie musiałem silnik lekko optukać z każdej strony bo był własnie zastany.