PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie sie uruchamia klime ;p?



martawroc
01-02-11, 19:11
wiem głupie pytanie ale nigdy nie mialam auta z klimą a ten podobno ma.Tylko nie wiem gdzie to sie uruchamia;p z elektrycznym lusterkami sobie poradzilam,chociaz gdzie jest przycisk od ich podgrzewania to nie wiem.
Moze ktos ma jakies zdjecie kokpitu i mi pokaze gdzie co i jak:D

karas
01-02-11, 19:14
szukaj przycisku A/C :)

Cysiek
01-02-11, 19:14
guzik od naweiwu na twarz, nogi, nogi + twarz, szyba i nogi, szyba. później obieg zamknięty a zaraz obok magiczne 2 literki AC

martawroc
01-02-11, 19:16
to tylko włączam A/C i klima dziala? ale proste ;p

maniak2007
01-02-11, 19:19
to tylko włączam A/C i klima dziala? ale proste ;p


Jak ją masz.

martawroc
01-02-11, 19:21
Jak ją masz.

a mam

zakit
01-02-11, 19:25
a to czy masz odgrzewane lusterka tez wcale nie jest takie oczywiste. najpierw bys powiedziala jaki masz samochod.

martawroc
01-02-11, 19:33
civic 1.4 99r w wyposazeniu niby pisze ze mam pełną elektryke razem z podgrzewanymi lusterkami.Obok przycisków od sterowania lusterkami jest taki maly,jak go nacisne to swieci sie na czerwono.Mysle ze to jest podgrzewanie

Saiti
01-02-11, 19:39
moim zdaniem to przycisk od turbo ^^

martawroc
01-02-11, 19:43
a ja myslalam ze od nitro

AdasieK
01-02-11, 19:52
zapewne masz coś takiego:
http://img268.imageshack.us/img268/9442/32349658.jpg
zaznaczyłem na rysunku, gdzie znajduje się przycisk od klimy. na zdjęciu jest zaślepka, ale u ciebie jest przycisk, pod przyciskiem napis A/C
klikasz go i to, czy ma być ciepło czy zimno regulujesz suwakiem od nawiewu

art81
01-02-11, 20:52
Jeżeli kupowałaś auto, nie sprawdzając to ta klima może się okazać w handlarskim slangu ,, nie nabita ''. Nie chcę się tu wymądrzać ale sam kupiłem auto z takową parę lat temu:D. Uwierzyłem sprzedającemu. Spróbowałem nabić, ale wszystko uciekło po jednym dniu i tylko kasy szkoda. Do dzisiaj radzę sobie bez klimy:p

martawroc
02-02-11, 12:36
wielkie dzieki Adasiek za zdjecie:) tak własnie mam tu taki przycisk.Czy dziala nie wiem bo musze przetestowac. A z klimą jest tak jak z nadmuchem? Zeby była ciepla to musi sie silnik nagrzac?

ygor
02-02-11, 13:02
klima jest od chłodzenia. tylko.

Heiner
02-02-11, 14:27
klima jest od chłodzenia. tylko.
nie tylko. jak jest na zewnatrz zimno i wlaczysz klime ustawiona na "cieplo", to bardzo skutecznie osusza powietrze, tj. odparowuje szyby :p


Zeby była ciepla to musi sie silnik nagrzac?
tak. wtedy wlaczona klima bedzie utrzymywala stala temp. powietrza, a grzanie pochodzi z silnika. z drugiej strony na forum wyczytalem, ze klima nie wlaczy sie przy ujemnych temp. To nie do konca zgadza sie z moimi doswiadczeniami z odparowywaniem szyb z uzyciem klimy (nawet zima) ;)


klikasz go i to, czy ma być ciepło czy zimno regulujesz suwakiem od nawiewu
od siebie dodam taka niby oczywista rzecz - suwak wentylatorka musi byc w pozycji innej niz OFF, bo jak jest na OFF, to mimo wcisniecia A/C klima nie dziala :)

martawroc
02-02-11, 14:38
no wlasnie slyszalam ze jak szyba zamarznie od srodka to skuteczna jest klima;d dzieki wszystkim juz wiem co i jak :P

elviss09
03-02-11, 15:14
to co jest w naszych civicach nie mozna nazwac klima tylko schladzaczem prawdziwa klima to tzw klimatronik ktory ma wiele czujnikow itp i to wlasnie klimatronik nie pozwala zalaczyl sie sprezarce w ujemnych temp przy naszych prostych manualnych "klimach" wszystko sie da. Potwierdzam ze pomaga w odparowywaniu szyb. ALe prawda jest ze klima nie grzeje. wieksza temp wewnatrz auta uzyskasz bez klimy niz z wlaczona klima.

nikog0
03-02-11, 18:01
jak to czytam, to wydaje mi się że nikt z Was nie ma klimy w aucie... chyba że u mnie jest inaczej. Mam auto jak w avatarze, kiedy mam wyłączony nadmuch (pozycja 0) pomimo wciśnięcia przycisku klimy, ona się nie załącza. Dopiero włącza się kiedy włączony jest wentylator i pokrętło temperatury nawiewu przekręcony na zimną (niebieską) stronę. Mam klimatyzacje ręczną, zwaną też schładzaczem, bp nie jest to climatronic. Podejrzewam że u Ciebie jest klima ręczna (ja mam honde angielkę i w związku z tym mam inne wnętrze i inne sterowanie nawiewami)
JUak się używa klimy, trzeba zamykać wszystkie okna do końca, bo jak minimalnie są otwarte to jej działanie jest znikomo odczuwane, i dobrze jest włączyć obieg wewnętrzny, tylko latem trzeba pamiętać że tym sposobem bardzo się wysusza wnętrze i potem gardło boli, a nawiew kieruje się nie na szybę (chyba ze odparowujemy ją) tylko na kabinę.

Heiner
04-02-11, 12:17
kiedy mam wyłączony nadmuch (pozycja 0) pomimo wciśnięcia przycisku klimy, ona się nie załącza. Dopiero włącza się kiedy włączony jest wentylator
dokladnie o tym pisalem :)

martawroc
18-07-11, 16:52
odkopie temat. Mam tą klime i jak włącze to zaczyna chłodzic po ok.3-4min. Tak ma byc?
Czym grozi uzywanie klimy jak jest mało czynnika? Nie wiem kiedy była nabijana....
Chce pojecach na nabicie i odgrzybianie. Ile to moze kosztowac? boje sie ze jak zobaczą dziewczyne i ze jeszcze sie nie zna to mnie oskubią;p

karas
18-07-11, 17:20
koszt zalezy gdzie srednio to okolo 150 pln za sprawdzenie szczelnosci klimy i nabicie ( uzupełnienie czynnika ) Kolezanko poszukaj na gruponie bo ostatnio widzialem tam taka usługe za 90 pln

thompson17
18-07-11, 17:55
ja jego jaki temat i jakie niektóre pytania ;)
a słuchajcie, ja mam pytanie, jak sie włącza światła? wystaczy przekręcić manetke po lewej stronie kierownicy, czy trzeba coś jeszcze robić? bo jak przekręce to niby światła świecą ale nie wiem czy działają wtedy? auto to eg4

martawroc
18-07-11, 18:41
thompson17 mama cie jeszcze karmi piersią? nie masz nic mądrego do napisania w temacie to pogoogluj sobie

thompson17
18-07-11, 18:56
ten temat nie jest mądry zacznijmy od tego i skończmy na tym, myślisz że jak wstawisz jakiś tyłek w avatar to lepsza jesteś i każdy bedzie sie jarał wszystkim co napiszesz i oko przymykał?? na mnie takie "triki" nie działają, ale skończmy o avatarze bo to nie o to chodzi chociaż i tak nie wiem czym sie kierowałas wstawiając "taki"...
sory ale temat conajmniej założony bez przemyślenia...

johny-b
18-07-11, 18:58
btw tylek calkiem calkiem :) rozdzielczość mała :D

reaktor
18-07-11, 20:54
ja tam cellulit widze

Heiner
19-07-11, 01:27
Smiem twierdzic, ze tylek czysto "internetowy" wiec nie ma sie co nakrecac :p

reaktor
19-07-11, 01:56
fotoszop
w rzeczywistości wygląda takhttp://magicsport.pl/img/content/newsy_galeria_zdjec/1268_susan2.jpg