Zobacz pełną wersję : Górne sworznie wachacza przedniego- Civic 93 HB
Witam
dziś byłem zrobić sobie przeglądzik autka, i dowiedziałem się że musze wymienić górne sworznie wachacza przedniego.
Czy ktoś z Was już to robił ?
jaki jest koszt takiej zabawy ?
czy dużo z tym zabawy ?
polecam wymienić całe wahacze pewniejsza robota i możesz to zrobić sam. Same sworznie tez możesz wymienić ale nie wiem czy uda ci sie bez prasy.
a koszt jednego wachacza mniej wiecej ??
Wojtek Marki
01-02-11, 15:02
koszt sworznia + wymiana 90-100pln
Koszt wahacza to ok 120 zł a wymiana banalnie prosta dosłownie 3 nakrętki trzeba odkręcić i podmienić na nowy .
dosłownie 3 nakrętki trzeba odkręcić i podmienić na nowy .
nie do końca ;)
A no taka prawda udało mi się wymienić górny wahacz bez rozkładania na czynniki pierwsze całego zawieszenia.;) I zajęło mi to jakieś 30 min bo zawleczka zabezpieczając ułamała się i nie mogłem sworznia wybić bo się blokowało.
koszt sworznia + wymiana 90-100pln
Ten sworzeń to chyba oem. Ja za yamato dałem koło 60zł
A no taka prawda udało mi się wymienić górny wahacz bez rozkładania na czynniki pierwsze całego zawieszenia.
ale jestes pewny ze tylko 3 nakrętki bo ja naliczyłem więcej ;P
koszt sworznia + wymiana 90-100pln
Ten sworzeń to chyba oem. Ja za yamato dałem koło 60zł
za wymiane sworznia mechanicy biora z 30zł to by sie zgadzało ;)
koszt sworznia + wymiana 90-100pln
Racja, odczytałem jako dwie ceny nie "widełki" jednej ;)
zaufam sivemu i wymienie całe wachacze;)
ale jak rozbiore i nie będe mógł złożyć, to wsiąde w pociąg do tej miejscowości Wielgie która ma napisane, i spuszcze mu swoisty wp*****l :P
ps. moze mi ktoś zdjecie znaleźć na necie jak to wygląda i wrzucic tutaj lub na priva?
i spuszcze mu swoisty wp*****l :P
grozisz mi ?:D hehe
http://img710.imageshack.us/img710/5857/zwrotnica.gif (http://img710.imageshack.us/i/zwrotnica.gif/)
http://img710.imageshack.us/img710/5857/zwrotnica.gif (http://img710.imageshack.us/i/zwrotnica.gif/)[/QUOTE]
Fajnie ze podesłałeś schemacik co do wahacza ja tu widzę 3 nakrętki które musisz odkręcić żeby wyjąć cały wahacz nr.16x2 i 9 no i oczywiście odkręcić górne mocowanie kolumny mcphersona.
A tak żeby było koledze szybciej oswoić się z tematem wymiany podsyłam pomoc :)http://www.civic4g.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=1222
no i oczywiście odkręcić górne mocowanie kolumny mcphersona.
właśnie o to mi chodziło +dwie nakrętki ;)
magnez bardzo fajnego linka podales, niestety jest to wymiana sworznia, ale w sumie jest tez pokazane jak rozebrac wahacz:)
banalna jest wymiana :) tylko ze amor od gory trzeba wykrecic zeby wyjac ten wachacz:)) mysle ze najwiecej problemow zawsze jest z wybijaniem sworznia :D ale jak stary to nieraz tna :D
Przesadzacie okrutnie ja w zeszłym miesiącu to robiłem bo musiałem. Zabrałem się za wymianę springów z przodu i ukręciłem śrubę w widełkach, a że prościej było zdjąć górny wahacz żeby wytargać amora to to zrobiłem. Polecam najpierw odkręcić amora pod maską, następnie wybić sworznia a na końcu odkręcić nakrętki od wahacza te pod maską. Potrzeba 3 rozmiarów kluczy i 5kg młotek ok 5 uderzeń i sworzeń wyskakuje :D , ale dla kolegi wanciaka: założyć gorzej :cool:
A ja mam pytanie. Patrząc na schemat wyżej widać, że na stronę idą po 2 sworznie:
- jeden na zwrotnicy
- drugi na wachaczu górnym.
Czy dobrze widzę, czy jest jeszcze gdzieś?
I czym się objawia zużyty sworzeń, i jak to zbadać organoleptycznie :)
dobrze widzisz
jak są zuzyte to albo piszcza albo pukają a w skrajnych przypadkach pękają
Orientuje się ktoś czy są do kupienia same sworznie 555 czy już tylko całe wahacze?
Opłaca się kupować sworznie yamato? Dają rade? Jest coś lepszego do kupienia bez wahacza?
Można gdzieś kupić same osłony gumowe sworzni? Bo dona mi pękła a sworzeń jest ok. Są może wymienne osłony dolne i górne?
sworznie jak najbardziej są dostępne yamato nie kupuj jak masz pod ręku super 3 piątki samej gumki nie kupisz ;)
pozdr
a gdzie można kupić sworzeń górny 555? W katalogu IC nie widzę na allegro też nie.
Ja nie dostalem sworzni 555 wiec wzialem yamato. Za ile tysiecy km mam sie zglosic z opinia o nich;)?
Same gumki - osłony sworzni - można jak najbardziej kupic w ASO za jedyne.... 70PLN.:D
nie dajmy sie zwariowac Marcin ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.