PDA

Zobacz pełną wersję : Wzbudzanie się silniczka regulacji reflektora



katoh
17-01-07, 11:54
Witam

Następny denerwujący problemik.
Jak włączam światła to w lewym przednim reflektorze słychać terkotanie.
Jak stuknę delikatnie w reflektor to przestaje. Za chwilę znów się zaczyna. Posprawdzałem złączki i wtyczki przy reflektorze ale wszędzie kontakt jest OK.
W archiwum znalazłem tylko stwierdzenie, że to typowa usterka i nic więcej.
Może ktoś z Was to przerabiał. Czy jak wyjmę reflektor to można się jakoś dostać do tego silniczka. Co w ogóle jest powodem tego terkotania i jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam
Paweł

Troll
17-01-07, 15:35
Ech ztymi silnikczami.. od ponad roku bujam sie cifka i na wstepie porownałem jak chodzi reg swiateł w porownaniu do nissana primerki p10. .. wydała mi sie uboga ( gdybym nie krecil regulatorem to bym powiedziaqł ze jej brak :) ) ostatnio kombinowałem z zaróweczkami no i po tych zabiegach zauwazyłem ze swiatła świeca wyzej niz przedtem, a co ciekawsze widac zmiane wysokości swiateł w zal od pozycji regulatora :) Jak myslicie co jest grane zalbo co było.
Dodam ze jakis rok temu na gratisowym przegladzie w Hondzie majster mechanior sprawdził światłai powiedział ze za wysoko świeca..wyregulował :) miesiac pozniej miałem przeglad techniczny...mechanior diagnosta zdiagnozował źle ustawione śiatła ( z nisko) wyregulował ... o epitetach na temat poprzednika nie wspomne.:) hhee te cifki obe więcej zonków nie zaliczyc

civic45
17-01-07, 17:17
miałem taką akcje ale zmieniłem lampy na soczewki i problem zniknoł

jackon
06-02-07, 22:32
Też to mam. I też w lewym. Tylko zwykle jeszcze do tego nie da sie zmieniać wysokosci świateł.

polaj6
25-01-08, 11:21
podlacze sie do tematu z pytaniem : czy do zdjecia lamp w coupe '99 konieczne jest zdjecia zderzaka ?? znalazlem 3 srubki mocujace reflektor ale jesczze nie da sie wyjac, cos w zderzaku trzyma lampe ??

Mr_Harry
25-01-08, 15:53
Do wymiany silniczek regulacji - Bosch około 100 zł. Da się to zrobić wyłącznie po zdemontowaniu i rozklejeniu lampy. Nie występuje jako częśc zamienna w Honda Polska, zalecają wymianę całej lampy co kosztuje.

agent
25-01-08, 23:20
Heh ja to tez mam i też w lewym. Jakiś czas nie chodziła regulacja tej lampy ale wyjąłem i włozyłem kostke i zaczęła. Teraz tez się nieraz zacina ale wystarczy, ze poruszam kostka i jest ok. Myślę, że problem tkwi w stykach w kostce a nie w silniczku. Polecam sprawdzić przed wymianą.

Mr_Harry
30-01-08, 18:49
U mnie w silniczku był spalony układ scalony, normalnie go rozerwało, więc nie zawsze jest to wina kostki.

marioZ
18-07-10, 17:02
Wznowie temat, mam taki problem że prawe swiatło można regulować a lewe (od pasażera) nie da rady...chociaż jak się w nie uderzy zaczyna działać lecz na krótko. Sprawdziłem kable i według mnie są OK. styki są ok. myślę o wymianie silniczka ale czy jest różnica między prawym a lewym ?? bo patrzyłem w necie ale nie piszą żeby to był silniczek pracy czy lewy.

marekctr
18-07-10, 19:29
Silniczki do regulacji są obojnakami pasują na każdą stronę.

marioZ
18-07-10, 21:58
dzieki za info

Lcfr
18-07-10, 22:03
a jaka jest przyczyna wzbudzania?

Luppus
19-07-10, 12:42
chociaż jak się w nie uderzy zaczyna działać lecz na krótko

No, jak nie działa, wystarczy przypierdzielić :D w 99% przypadkach pomaga ;)

marioZ
20-07-10, 12:35
a czy jest możliwość wymontowania silniczka bez odkręcania całego reflektora ? bo do kostni mogę się dostać tylko nie wiem jak ten silniczek jest tam zamontowany