PDA

Zobacz pełną wersję : Głowica od D16Z6, obróbka, jak z niej jeszcze coś wyciągnąć?



Saiti
31-01-11, 17:28
Cześć. Przygotowuję się do tego mini-me o którym już nieraz wspomniałem. Jestem na etapie czyszczenia głowicy. Dremelkiem na wolnych obrotach staram się zebrać syf z komór spalania, jednakże są w komorach takie miejsca, że końcówki dremela nie zmieszczę. Stą pytanie - jak się dostać do wszelkich kątów itp?

Poza tym - co jeszcze mogę zrobić w głowicy, żeby mieć z niej więcej? Kanały ssące są już zebrane.

jacente
31-01-11, 18:12
To zbierz jeszcze wydechowe. Najlepiej rozwierć też kolektory tak żeby idealnie pasowały kanały do głowicy i będzie git.

Saiti
31-01-11, 18:32
no wydechowy ciężko będzie tak rozwiercić. Ale postaram się, powiedzcie mi tylko jak dotrzeć do tych zakątków w komorach spalania.

I jeszcze jedno pytanie - o ile splanować głowicę bezpiecznie? I ile to może kosztować w Warszawie?

zakit
01-02-11, 00:05
pewnie nie wiecej niz np u mnie, czyli okolo 100zl. a to ile mozesz to warto by bylo najpierw policzyc...

Simon_ses
01-02-11, 01:57
Ja szczerze polecam ten oto zakład z Grochowskiej: http://www.kozieranski.com.pl/ , czapkę będziesz miał splanowaną, a także umytą myjką ultradźwiękową za jakieś 120 zł, kwestia dogadania się z panem Jackiem :cool:

Saiti
01-02-11, 22:44
http://img827.imageshack.us/img827/7236/dsc02618o.jpg

Powiedzcie mi jak wyciągnąć to cuś, co wystaje z podstawy głowicy? Doczyszczę komory spalania (chociaż jeszcze nie wiem jak do końca) i wypoleruję kanały i chcę oddać do planowania.

Cysiek
01-02-11, 22:58
czym robiłeś kanały ? to są ssące czy wydechowe ?

elviss09
01-02-11, 23:07
z tego co widac po zdjeciu to mozna obstawic ze ssace a czym robil chetnie sie sam dowiem:p

zakit
01-02-11, 23:28
to cus czyli ten pierscien ? kombinerkami, najlepiej z waskim chwytakiem, bo inaczej sie pognie...

Saiti
01-02-11, 23:36
cały czas mi się wydaje, że to jednak wydechowe. No, nie wiem, chyba odwrotnie głowice macie :P A czym robiłem? Za 10 zł kupiłem taką końcówkę na wiertarkę, do zbierania aluminium. Jeden kanał bez polerki tak żeby było ładnie to jakieś 8-10 minut roboty. Z 39 na 44 mm szerokości, wysokość o 2 mm większa.

A ten fiutek dalej nie chce wyjść.

***Marco***
01-02-11, 23:50
wsadź coś i poruszaj na boki, to tulejka ustalająca, a jaki masz dremelek? bo ja robię teraz to samo , takimi kamieniami o rożnym kształcie i szczotkami a na koniec wydechowe wypoleruje na lustro, będę miał jeszcze rozwiercane gniazda i głębiej obsadzane zawory .

Simon_ses
01-02-11, 23:53
To cuś? Jeśli chodzi Ci o tę tulejkę, to ona jest pasowana na wcisk. Możesz spróbować ją ochłodzić np. psiknąć odwróconym sprężonym powietrzem, a potem wyciągnąć szczypcami, tylko ostrożnie nie przekrzywiając jej, co najwyżej obracająć :cool: Jak oddasz do planowania to powinni ją wyjąć i wsadzą na swoje miejsce :p A w sprawie komór (bo widzę, że tak jak ja, lubisz się babrać:o), próbowałeś ropy i papieru wodnego (2500), albo nawet szczoteczki do zębów??

***Marco***
01-02-11, 23:55
wyjmowałem już nie jedna i uwierz na boki najlepiej wychodzi ;)

Simon_ses
02-02-11, 00:22
wyjmowałem już nie jedna i uwierz na boki najlepiej wychodzi ;)

Ja ruszałem nią na boki tylko na początku, aby ją poluzować, potem bałem się, że się zakleszczy, więc wyciągałem ją równocześnie kręcąc trochę w lewo, trochę w prawo :o;)

Saiti
02-02-11, 09:15
do czego mi ropa i papier 2500?

A, i Marco, kupiłem takie gówienko za 90 zł, miało mi posłużyć do głowicy tylko. Ale jednak za mała moc - dociśniesz trochę i zwalnia.

sivy
02-02-11, 10:26
dremelka nie można dociskac musi swobodnie ruszac sie kiedyś spaliłem jednego własnie przez dociskanie

Cysiek
02-02-11, 10:45
możesz pokazać jaka to końcówka ?

Saiti
02-02-11, 15:09
http://narzedziak.pl/wolfcraft-frezy-zdzieraki-do-drewna-i-metalu-profilowane-kpl-5-szt-2540.html

To taka jak tutaj druga od góy/od lewej. Pojedynczo pakowana, 10 zł z jakimiś groszami

Swietywwl
03-02-11, 07:05
będę miał jeszcze rozwiercane gniazda i głębiej obsadzane zawory

a co taki zabieg daje? ;)

Saiti
03-02-11, 08:10
głębiej zawory = większe komory spalania? właśnie, co to może dać? i jak to w sumei wygląda? bo nie rozumiem do końca.

zakit
03-02-11, 09:56
pewnie po odpowiednich przerobkach dalo by rade obsadzic glebiej zawory i moze bedzie wiecej siagnac z glowicy, i zmniejszyc tym komore. ale nie wydaje mi sie zeby to bylo jakies super rozwiazanie. niech mnie ktos uswiadomi w takim razie ;)

embargo
03-02-11, 09:57
to co polerujesz, rozwiercasz to są kanały ssące i wydechowe , komora spalania jest wewnątrz silnika - bezpośrednie sąsiedztwo tłoka.

Saiti
03-02-11, 12:52
no wiem co to są komory spalania ;P. Ale nie wiem co da głębsze osadzenie zaworów.

***Marco***
05-02-11, 00:02
a co taki zabieg daje? ;)
daje to tyle co kazdy nazywa portingiem ;)
samo wypolerowanie kanałów nie zwiększy średnicy otworu który zamyka zawór.

Saiti
05-02-11, 00:23
No oczywiście, ale tak samo można powiedzieć, że samo zrobienie wydechu na większej średnicy nie zwiększy średnicy otworu który zamyka zawór :D A ostatnio Hankę shamowałem (już mam kompletny układ na 2'', dwa przeloty i Ebay 4-2-1) i dostało się dodatkowe 9,8 KM :)

***Marco***
05-02-11, 17:23
rozwiercenia gniazd da tyle co wypolerowanie kanałów ;) te obróbki maja podobny sens. o to juz spoko wyniki to jaka taraz masz moc?

Saiti
05-02-11, 22:05
115 KM. D16Y7 + wydech przelotowy na 4-2-1 z kwasu ;) Głowica się robi dopiero ;) Jutro do splanowania i maszynowe dotarcie zaworów, pewnie mi to z miesiąc jeszcze zajmie. Na razie się przygotowuję do mini-me, chociaż wszelkie graty mam ;) Mam nadzieję, że jutro uszczelniacze przyjdą oraz UPG.