PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka skrzynia?



Humelix
28-01-11, 22:46
Witam mam takie pytanie bo nie długo bo nie długo będę szykował się do zakupu Hondy Civic 5 gen. w sedanie. a wiem że z silnikiem B16A2 jest Ciężko znaleźć taki model :mad: i bym kupił z jakim kolwiek silnikiem silnik bym potem kupił i zrobił swapa na B16A2 i teraz pytanie czy do tego silnika idzie dobrać jakąś skrzynie 6 biegową żeby kupić civica z taką skrzynie potem ino B16a2 włożyć ?żeby pasowało to i czy to ma sens czy warto? Co o tym myślicie. Z góry dzięki !:D

lozek
28-01-11, 23:02
Nawet 7 biegową !
1,2,3,4,5, wsteczny i jałowy !

Innej opcji nie uświadczysz.

Ale jak kupisz samochód z silnikiem D serii to nie przełożysz jej do b16a2

Humelix
28-01-11, 23:09
hahah :D MI chodzi naprzykład kupić sedana z D15a2 90 konny silnik to ten silnik sprzedać a za jego miejsce dać B16a2 czyli rozumiem że ten pomysł z 6 biegową skrzynianie bardzo ?

lozek
28-01-11, 23:16
hahah :D MI chodzi naprzykład kupić sedana z D15a2 90 konny silnik to ten silnik sprzedać a za jego miejsce dać B16a2 czyli rozumiem że ten pomysł z 6 biegową skrzynianie bardzo ?

NIE ISTNIEJE takowa do tego silnika.

A silnik d15a2 nie istnieje. Tak czy siak wiem o ktorym silniku myslales i skrzynia od niego tez nie podejdzie do b16

Humelix
29-01-11, 00:26
ok wielkie dzięki ;] Co do silnika to sięnie zgodze był on montowany w sedanie 5 generacji i hatchback'u mam tabele wszystkich silników. Chociaz się nie kłuce bo dopiero wchodze w ten temat ;]

http://img19.imageshack.us/i/4gennnkopiadt3.jpg/

Bogdan19
29-01-11, 00:38
Witam mam takie pytanie bo nie długo bo nie długo będę szykował się do zakupu Hondy Civic 5 gen. w sedanie. a wiem że z silnikiem B16A2 jest Ciężko znaleźć taki model :mad: i bym kupił z jakim kolwiek silnikiem silnik bym potem kupił i zrobił swapa na B16A2 i teraz pytanie czy do tego silnika idzie dobrać jakąś skrzynie 6 biegową żeby kupić civica z taką skrzynie potem ino B16a2 włożyć ?żeby pasowało to i czy to ma sens czy warto? Co o tym myślicie. Z góry dzięki !:D

Padłem jak przeczytałem o tej skrzyni xD

kolego na forum jest mnóstwo informacji, na pewno znajdziesz to co będzie cię interesowało.

woz1938
29-01-11, 08:51
ok wielkie dzięki ;] Co do silnika to sięnie zgodze był on montowany w sedanie 5 generacji i hatchback'u mam tabele wszystkich silników. Chociaz się nie kłuce bo dopiero wchodze w ten temat ;]

http://img19.imageshack.us/i/4gennnkopiadt3.jpg/

chyba pomyliles go z b16a2;) przelec ta tabele szczegolowo i wtedy wstawiaj posty ze sie nie zgadasz bo nie widzialem jeszcze silnika o oznaczeniu d15a2 moze byc to b16a2 ale to juz wersja dohc a Tobie pewnie chodzi o d15b2;) jak napisalem cos zle prosze mnie poprawic

lozek
29-01-11, 11:45
ok wielkie dzięki ;] Co do silnika to sięnie zgodze był on montowany w sedanie 5 generacji i hatchback'u mam tabele wszystkich silników. Chociaz się nie kłuce bo dopiero wchodze w ten temat ;]

http://img19.imageshack.us/i/4gennnkopiadt3.jpg/

przykro mi, ale musisz się zgodzić. to jest D15B2 a nie D15A2. Mamy tabele ale korzystac z niej to chyba nie umiemy co? :o

Humelix
29-01-11, 11:45
Ije faktycznie wielkie sorry pomyliłem sie literkami faktycznie d15b2

gruszkin
29-01-11, 12:38
już sie na nim nie wyzywajcie, widzicie że dopiero zaczyna zabawe z tematem, kolego , popracuj nad składnią wypowiedzi i będą z ciebie ludzie. jeśli chcesz kupować seryjne eg8 czyli sedana z d15b2 ,wywalic silnik i wsadzic b16, to powiem tak- albo kupujesz eg9 i jestes zadowolony, albo kupujesz eg8 i wsadzaj b18c4. dlatego że w eg8 wnętrze jest zgoła inne niż w eg9, a skoro kozacki ma być tylko silnik to juz wsadź b18c4 gdyż chodzą w tych samych cenach. dodam jeszcze, ze taki silnik d15b2 jak sprzedasz za 600pln to bedziesz mistrz. za kompletny swap b16/b18 musisz liczyc 5-5,5k.

Humelix
29-01-11, 21:59
Dzięki za wyrozumiałość ;] Jakość wolę EG9 bo ten silnik to 1.6 pojemność a wiecie cena ubezpieczenia wchodzi w grę. Ponieważ gdzieś wyliczyłem że mnie wyjdzie ok 800 zł. ;/ i Ten silnik B16A2 wydaje się dla mnie idealny osiągi dobre jak na pojemność moment obrotowy też dobry spalanie ma takie że się wypłacę :D a na początek 160 kucy mi wystarczy, zresztą i tak po pewnym czasie jak odłożę pieniądze i zacznę zarabiać to myślę o poważnym tuningu. Ale nie jakimś wiejskim broń Boże tylko JDM. A przełożenie silnika to nie jest taka ciężka robota sam już to robiłem na praktach ;] jedynie cena silnika może bym się w 4 tysiach zmieścił ;] pozdrawiam

lozek
29-01-11, 23:01
Dzięki za wyrozumiałość ;] Jakość wolę EG9 bo ten silnik to 1.6 pojemność a wiecie cena ubezpieczenia wchodzi w grę. Ponieważ gdzieś wyliczyłem że mnie wyjdzie ok 800 zł. ;/ i Ten silnik B16A2 wydaje się dla mnie idealny osiągi dobre jak na pojemność moment obrotowy też dobry spalanie ma takie że się wypłacę :D a na początek 160 kucy mi wystarczy, zresztą i tak po pewnym czasie jak odłożę pieniądze i zacznę zarabiać to myślę o poważnym tuningu. Ale nie jakimś wiejskim broń Boże tylko JDM. A przełożenie silnika to nie jest taka ciężka robota sam już to robiłem na praktach ;] jedynie cena silnika może bym się w 4 tysiach zmieścił ;] pozdrawiam

za 4tys nie kupisz zdrowego b16a2 :) jak dla mnie to bez minimum 5tys nie podchodź nawet do szukania dobrego b16a2/b16a/b18c4

Humelix
30-01-11, 09:18
A za 7-8 tys civic w sedanie z B16A2 to raczej nie będzie aż tak zmasakrowany i silnik raczej będzie dobry wiadomo pewnie jakieś ubytki karoserii będą i ogniska korozji co powiecie ? Czy się opłaca kupić EG9"a za 7-8 tys ?

elton_26
30-01-11, 09:52
Sam sobie odpowiedz skoro sam swap to wydatek rzędu 5-6tyś...

Humelix
30-01-11, 09:56
Sam sobie odpowiedz skoro sam swap to wydatek rzędu 5-6tyś...

NO to nie będzie taki zły sedany stoją tanio około 3-5 tys przy zdolnościach negocjacyjnych ;):cool:

elton_26
30-01-11, 10:23
Mówię Ci że eg9 będzie ciężko wyrwać za takie pieniądze w dobrym stanie,d-serię już szybciej ale b jest dość droga.

psycholoog
30-01-11, 12:10
ja swoje eg9 wylicytowalem na alledrogo za 4tys. silnik w super stanie ale buda porazka german style:) wiec sie da:)

lozek
30-01-11, 12:52
silnik i buda to nie wszystko :) jest jeszcze taka dość istotna sprawa jak stan zawieszenia, środka itd. :)

Humelix
30-01-11, 14:18
ja swoje eg9 wylicytowalem na alledrogo za 4tys. silnik w super stanie ale buda porazka german style:) wiec sie da:)

Polak potrafi :D Budę zawsze się da odbudować i naprawić a środek przerobić a zawieszenie idzie wymienić na gwint i obniżyć ładnie :D Ale też z umiarem bo polskie drogi każdy widział i o nich słyszał :mad:

lozek
30-01-11, 15:34
Polak potrafi :D Budę zawsze się da odbudować i naprawić a środek przerobić a zawieszenie idzie wymienić na gwint i obniżyć ładnie :D Ale też z umiarem bo polskie drogi każdy widział i o nich słyszał :mad:

zawieszenie to tylko amortyzator i sprężyna? No chyba nie... zostaje jeszcze wiele ważnych kwestii.

Budę można odremontować? yhymmm W podobnej cenie można zrobić swapa na b16...

Ani troche nie rozumiem Twojego podejścia i chcesz za drobne kupić EG9...

Humelix
30-01-11, 16:08
zawieszenie to tylko amortyzator i sprężyna? No chyba nie... zostaje jeszcze wiele ważnych kwestii.

Budę można odremontować? yhymmm W podobnej cenie można zrobić swapa na b16...

Ani troche nie rozumiem Twojego podejścia i chcesz za drobne kupić EG9...


1. Tak tylko powiedziałem że gwintowane wiem jeszcze są wahacze stabilizatory drążki poprzeczne i inne.
2. Się czepiasz ! Jak wiesz co i jak to idzie tanimi sposobami.
3. Moje podejście jest proste Kupić Eg9 jak najtaniej i remont jak będzie konieczny a jak nazbieram kasę to i tak będę połowę rzeczy wymieniać można powiedzieć że to będzie tak że auto całe rozbiorę wyczyszczę pomaluje i poskładam na nowo ! Jak się ma chęci i wytrwałość to wszystko idzie zrobić !
4. Czy ty jesteś z Warszawy ?

lozek
30-01-11, 16:45
2 - tani nie zawsze znaczy dobry a poza tym nie zawsze sie da MEGA tanio zrobić. np w pracę wykonaną przez bardzo tanich lakierników nie wierzę
3- tak chęci i kasa wystarczą, jak sporo umiesz sam zrobić to głównie chęci.
4- tak jestem z Warszawy, ale nie jestem rodowitym warszawiakiem, jeżeli o to Ci chodzi ;)

elton_26
30-01-11, 17:04
Wiem i rozumiem ale powiem Ci że nikt kto choć trochę dbał o auto za darmo go nie odda i to jest raczej oczywiste że takie bolidy po 7-8tyś jeszcze z be serią pod maską są delikatnie mówiąc dojechane już blacharsko jak i mechanicznie!
Nie wiem czy się opłaca kupić i remontować takie eg9 czy po prostu kupić eg8 bo jest tańsze i łatwiej dostępne oraz częściej w dobrym stanie i dopiero wtedy dłubać i swapować:)
PS.propos skrzyni z B16A2 masz skrzynię y21oraz montowana z B16A oraz B16B s4c (4.4) i jest ona krótsza do np.s9b(4.2) seryjnie montowanej z B18C4 ale najlepszym rozwiązaniem dla b-serii,nie mówiąc oczywiście o hybrydzie,jest S80 z B18C6 z integry itr ale koszt jest b.duży bo ok 3tyś,masz tam główne 4.7 i Torrsena

Humelix
30-01-11, 17:30
NO dzięki za odpowiedz co do skryznie :D Się jeszcze zobaczy bo mi bardzo na tym zależy :D

LOZEK co do 2. Racja co do 4. To wiesz bo Warszawiok z Ślązokiem to się raczyj nie do godo :D no ale skoro nie jesteś rdzennym mieszkańcem to idzie pogadać :D