PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwnie szarpie przy zmianie biegów....



spidek
16-01-07, 01:08
Witam.

Po pierwsze chcialem zaznaczyc ze uzylem szukajki ale zaden z tych problemow nie jest taki jak moj.Opisze tak jak moge choc zaznaczam ze jestem lajkiem w tych sprawach a za nim pojade do mechaniora chcialem mu dac zarys problemu....

No wiec: Mam problem przy zmianie biegów, nie moge zrobic tego bardzo plynnnie.Kiedy zmienie na wyzszy bieg i chce dodac gazu musze to robic bardzo delikatnie bo jak wcisne energicznie polowe gazu odrazu to czuc jak troche szarpnie samochodem.Jezeli po zmianie biegu poloze na pedale gazu delikatnie buta to potem moge juz wcisnac pedal na maxa i nic sie nie dzieje.Szczegolnie odczuwalne jest to na nizszych biegach.Mam nadzieje ze ktos mnie zrozumial i pomorze.

Pozdrawiam.

Feniks
16-01-07, 08:08
jak dlugo masz samochod, czy predzej tez sie to dzialo, mi sie wydaje ze to normalne te typy tak maja, mi na poczatku caly czas opony zdzieralo ze swiatel ale potem nauczylem sie juz zmieniac biegi poprawnie chociaz nawet teraz mi sie zdarzy szarpnac :) a myslalem ze czy traktor czy tir to tak samo sie kieruje :))

Furious
16-01-07, 08:45
Moim zdaniem to cos z kierowcą :)

szpulek
16-01-07, 09:47
szybciej puszczaj sprzeglo podczas zmiany, oprocz tego sprzeglo moze sie konczyc i lapie dopiero wyzej, pzdr

dark
16-01-07, 21:12
to wina kierowcy, sam jeszcze nie ogarniam swojego ;)

szpulek
16-01-07, 21:32
a co tu ogarniac w d16y7? pzdr

spidek
16-01-07, 21:38
Troche sprostuje temat....autkiem w tym momencie chwilowo jezdzi moj ojciec twierdzac ze w jego angliku 1,4 nie ma czegos takiego.Ja akurat nie odczuwam tego zeby szarpalo choc musze przyznac ze gaz i sprzeglo znacznie sie rozni miedzy tymi modelami.Myslalem ze ja sie przyzywczailem i jest cos nie tak dlatego napisalem (jestem przewrazliwiony troche)Powiedzialem mu to co napisaliscie :) Ahh emeryci :P

Pozdro.

szpulek
16-01-07, 22:59
ja jezdze kilkoma autami, w tym d16y7 i jakos nie widze kolosalnej roznicy, szukacie dziury w calym badz tez ktos ma sprzeglo do wymiany.. pzdr

spidek
29-01-07, 20:16
Moze sie komus to przyda.......problem byl z sonda lambda.Sonda wymieniona i jest git !

dar14
31-01-07, 20:00
:) sprawdz sprzęgło stary,a na dzień dobry zmień stacje benzynową ;) tez tak kiedyś miałem :/ i zadziałało :) D14Z2

spidek
31-01-07, 20:25
Sprzeglo jest oki.Bierze nisko.Problem byl w sondzie lambda tak jak napisalem.Po wymianie autko chodzi jak nowka ;) Problem z szarpaniem wogole nie wystepuje, biegi zmienia sie elegancko, lepiej sie wkreca na obroty i wogole jest gites !.Od kupna autka musialem miec juz cos nie tak z ta sonda bo tak jak teraz to nigdy nie chodzil.Jak by kilkanascie koni dostal:D.Jestem mega zadowolony ;d

Pozdro

okayplayer
05-02-07, 16:37
a jaka jest zależność w sprzęgle - jeśli bierze wysoko to znaczy że się kończy a jeśli bierze nisko to znaczy że jest okej? czy to kwestia ustawienia sprzęgła wysoko - nisko? u mnie bierze wysoko ale nie sądzę żeby się kończyło od czego to wszystko zależy- jak to zdiagnozować?

szpulek
06-02-07, 10:30
a jak chcesz regulowac wysoko/nisko w hydraulicznym ukladzie? pzdr

Toms
08-02-07, 22:27
mialem u siebie cos podobnego, sprawdz sobie swiece jesli ktoras jest czarna to bardzo mozliwe ze padl ci ktorys wtryskiwacz tam gdzie swieca jest czarna tzn z nalotem(czyli rozni sie od innych). U mnie padl pierwszy wtryskiwasz - wymienilem na uzywke i jest elegancko.

babasek
09-02-07, 15:53
Mam to samo w swoim civic , szarpie przy zmianie na niskich biegach, albo jak sie na jedynce ruszy troszke przyspieszy (na poczatku tez szarpie) po czym noge zdejmie z gazu szybko to jak zwalnia to nie plynnie a szarpie.
zupelnie nie znam sie na autach , czy wymiana sondy lambda jest droga?? i czy mozna jakos samemu sprawdzic czy jest dobra czy nie ? :)

szpulek
09-02-07, 16:00
zrob samodiagnostyke, a sie dowiesz.. pzdr

regnar
15-03-07, 15:13
Toms ta czarna plama na świecach ma być na tej przerwie, czy na tej białej kopulce, a może na całości. Bo ja mam taki czarny nalot ta tej białej głowicy na jedneś świecy. Reszta jest czysta, i wszystkie są równo wypalone i ustawione.


babasek, i jak wiesz już co było ( lub jest ) przyczyną? Wogóle to ktoś kto rozwiązał już taki problem to napisałby konkretnie co było do wymiany lub naprawy. Bo jeden problem a tysiąc odmiennych porad, takim sposobem trzeba by wymienić poł samochodu hehe:)[/b]

otis
15-03-07, 15:59
Mam to samo. Do tej pory myślałem, że to sprzęgło choć łapie nisko.
Ktoś na forum napisał, że napięcie na sondzie powinno oscylować wokół 5V. Prawda to?

Toms
17-03-07, 22:34
ja mialem czarna swiece tzn hmm jak to opisac - kurcze jak wezmiesz 4 swiece i jedna rozni sie od reszty to chyba wiadomo no ale postaram ci sie to opisac czarna byla ta nozka nad elektroda i "przedluzenie" gwintu w kierunku cylindra :szukaj:

nie denerwuj sie, ze nikt nie udzieli ci 100% odpowiedzi, zanim ja zdiagnozowalem co jest nie halo to kupilem new swiece, sprawdzilem sonde (jeszcze raz BIG TX dla artxa za uzyczenie innej na sprawdzenie), kupilem aparat zaplonowy i zwrocilem (dziekuje hondatanio) , sprawdzilem kable od PJa (też dzieki za uzyczenie) no i pozniej ustawialem zawory i wykrecilem swiece - okazalo sie, ze jedna jest inna od wszystkich w wygladzie czyli cos bylo ze spalaniem.... :afro: -gdyby ktos chcial to mam jeszcze 3 sprawne wtryski do d16y7 ( w sumie to dwa bo jeden sobie zostawie na wszelki wypadek) ;)

browar
20-03-07, 16:26
mialem tak samo, ostatnio powymienialem wszytskie filtry i przy zmienaie z 1 na 2 juz mi nie szarpie

darp4
25-10-08, 11:10
Tez tak miałem i choć wiem, że sprzęgło nie najlepsze, to po wymianie filtra powietrza problem nie występuje.