PDA

Zobacz pełną wersję : ...filtry, swiece..



Bezel
15-01-07, 17:21
Witam.
Zamierzam w najblizszym czasie zajac sie wymiana filtrow ( paliwo, powietrze, olej ) i swiec. Jakie, odpowiednio, polecacie do Hond, jakie sa ceny tych czesci.
pozdro.

Gibon
15-01-07, 17:27
świece NGK

Dexter
15-01-07, 17:44
Proponuje tak jak wyzej NGK + filtry Knecht a dokladniej
- f. oleju - OC115 - ok 25zl
- f. powietrza - LX848 - ok 50zl
- f. paliwa - KL108 - ok 112zl
- swiece NGK - BKR6E-11 - ok 17zl za szt

bartek3
15-01-07, 17:48
ja proponuje swiece tak jak koledzy NGK lub DENSO

tomiek
15-01-07, 19:47
Tanio ma NGK nasz klubowy kolega Siwas
Ostatnio u niego kupiłem komplet i jestem bardzo zadowolony.

pi_dzej
15-01-07, 21:49
Wbijaj do JC AUTO tam masz spoko ceny i mysle ze doradza Ci co i jak i bedzie wszystko pasilo :)

mozes
15-01-07, 22:24
Świeczek szukaj na Allegro są o wiele tańsze niż w sklepie jakieś około 50% ceny.

GAWRON
15-01-07, 22:33
a nie lepsze są wieloelektrodowe swiece boscha?? albo takie co mają wogole rant naokoło?? Wiem ze są nieprzyswoice drogie ale u 2 kumpli (co prawda nie w hondach) naprawde widac efekty - cichsza i rowniejsza praca silnika i minimalnie lepsze osiagi

tomiek
15-01-07, 22:37
i minimalnie lepsze osiagi
Od świec???
Co Ty? :)
Sa świece platynowe, które są kilkakrotnie trwalsze (i droższe kilkakrotnie również) Jak masz samochód (z profilu widzę, że jeszcze nie masz) seryjny bez przeróbek to kupuj zwykłe świece. Jak masz jakieś mody silnika, wydechu, dolotu, to kupuj droższe. Ale już o tym wiele razy było. Niepotrzebnie się powtarzamy...

GAWRON
16-01-07, 10:26
i minimalnie lepsze osiagi
Jak masz samochód (z profilu widzę, że jeszcze nie masz) wiele razy było.
mam autko tylko ze narazie nie japońskie i wstyd sie przyznac :speszony: ;)

skolopendra
16-01-07, 10:32
JAK śWIECE TO TYLKO IRYRóWKI DENSO!! ;)

woytaz
16-01-07, 12:14
Proponuje tak jak wyzej NGK + filtry Knecht a dokladniej
- f. oleju - OC115 - ok 25zl
- f. powietrza - LX848 - ok 50zl
- f. paliwa - KL108 - ok 112zl
- swiece NGK - BKR6E-11 - ok 17zl za szt

filtr paliwa 112zł ??? co to jest za filtr..?
jakis super extra tjuningowy ?
ja za paliwo dalem 50zł :/

Bezel
16-01-07, 16:30
Dziekowa, a moze jakies inne propozycje odnosnie filtrow ?:

red_zary
17-01-07, 08:30
ja mam splitfire triple platinium - fakt ze drogie, ale nie narzekam - silnik chodzi równiej i ciszej (komplet jakies 50euro)...

a filtr powietrza K&N, ja mam taki zetawik za 200E, ale te tansze tez sie niezle sprawujá...

a tak poza tym to nie jestem specjalistá od samochodów :hinczyk:


a i jeszcze jedno: wg. producenta filtr ma gwarancjé bezserwisowego dzialania na 100tys. mil
swiece tez majá gware na 100tys. mil... wiéc raczej mam problem z glowy

Stanley
17-01-07, 08:52
Świece kupujcie u SIWASA! Ma towar extra i przystępne ceny. Kupiłem już jeden komplet Denso, są idealne.

tomiek
17-01-07, 17:51
"Świece kupujcie u SIWASA! Ma towar extra i przystępne ceny. Kupiłem już jeden komplet Denso, są idealne."

Potwierdzam. Kupiłem u Siwas'a dobre NGK i jestem zadowolony :)

reXio
17-01-07, 17:57
a i jeszcze jedno: wg. producenta filtr ma gwarancjé bezserwisowego dzialania na 100tys. mil
swiece tez majá gware na 100tys. mil... wiéc raczej mam problem z glowy

watpie. swiece i filtry naleza do materialow eksploatacyjnych a co za tym idzie nie sa objete taka gwarancja.

ZADEN filtr nie bedzie funkcjonowal normalnie po 100.000 mil :aloha:

Lcfr
18-01-07, 09:10
a nie lepsze są wieloelektrodowe swiece boscha?? albo takie co mają wogole rant naokoło?? Wiem ze są nieprzyswoice drogie ale u 2 kumpli (co prawda nie w hondach) naprawde widac efekty - cichsza i rowniejsza praca silnika i minimalnie lepsze osiagi

nie sa lepsze...
chyba, ze winnych autach bo w hondach zaleca sie DENSO i NGK i nie ma co tego zmieniac...
(z doswiadczen młodzienczych-kilka lat temu gdy NGK były trudniej dostepne mialem kiedys BOSCH/ Beru-4elektrodowe/BRiski osławione/ i po jakims czasie zawsze byly jakies niedomagania... -których nie mam jezdzac na zalecanych swiecach )




a i jeszcze jedno: wg. producenta filtr ma gwarancjé bezserwisowego dzialania na 100tys. mil
swiece tez majá gware na 100tys. mil... wiéc raczej mam problem z glowy

watpie. swiece i filtry naleza do materialow eksploatacyjnych a co za tym idzie nie sa objete taka gwarancja.

ZADEN filtr nie bedzie funkcjonowal normalnie po 100.000 mil :aloha:


chyba ze ma wkładke K&N która własnie gwarancje producenta na 100tys. mil.....
tyle, ze trzeba ja czyscic... Mimo wszystko jest znacznie lepsza niz seria albo zamienniki za 50pln...

el_rogal
22-01-07, 22:48
Siema, mam pytanie - jutro pierwszy raz bede wymienial swiece i filtr oleju i mysle co kupic...

Civic Coupe DX 1.5 d15b7

swiece mowicie ze tylko NDK albo DENSO - ktore lepsze ? 15zl to nie jakos za tanio ?:P

filtr oleju - bede wydech robil +/- za miesiac - jaki filtr kupic ? koszt ?

z gory dzieki :afro:

red_zary
23-01-07, 07:09
Lcfr napisal: "chyba ze ma wkładke K&N która własnie gwarancje producenta na 100tys. mil.....
tyle, ze trzeba ja czyscic... Mimo wszystko jest znacznie lepsza niz seria albo zamienniki za 50pln..."


prawie, prawie, ale nie do konca...
pozwolé sobie zacytowac tresc info na obudowie filtra

"Stop
Don't discard
This Vehicle equipped with a
non-disposable air filter.
Service filter every 50.000/100.000 miles.
Sooner under extreme dust conditions.
To service: Soak in K&N filter cleaner,
rinse with water, dry completely
(don't use compressed air),
re-oil with K&N filter oil."

Takze miales troché racji reXio :piwo2: , ale tylko troché ;)
czyli tak z 50% prawdy, bo chociaz teoretycznie niezniszczalny, to faktycznie trzeba go czyscic, a jak bédzie w praktyce - nie wiem, mam go od jakis 8.000 mil.

a swiece majá gware na 100.000mil, sprawdzalem - to tak chyba z 3x wiécej niz "zwykle", chociaz nie wiem.