PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze zmiana biegow b16a2/ y21



TENCIO
02-10-04, 11:27
auto smiga fajnie.po ok 1000km nie wział grama oleju, a spalanie na trasie to ok 8litrow przy osrtym ruszaniu, ale bez jazdy z naprawde duzymi predkosciami(100-150km/h), natomiast mam problem z praca sprzegla i biegow.osprzet skrzyni jest skladany z paru innych i po rozgrzaniu na trasie zaczyna ciezko wbijac biegi tzn brak zgrzytania(tryby sa nowe) a jedynie wchodza z oporem.przy skladaniu skrzyni ze sprzeglem w calosc mialem wybor paru roznych widełek wysprzeglania, wybralismy wg nas te pasujace(nie znam opisu konkretnych do b16)ale jak sie pozniej okazalo sprzeglo, a raczej silownik ma wg nas za krotki skok.wymianie ulegla rowniez kulka na ktorej te widelki pracuja.skrzynia jest z 94 roku tzn y21, a silownik sprzegla z 97roku i okazalo sie ze kulka przy mojej skrzyni jest za mala.wymienilem ja na taka ze skrzyni od rocznika 97(jest wyzsza i grubsza)dalo to pewien rezultat, ale jak sie teraz okazuje marny.po rozgrzaniu i zatrzymaniu autka jest duzy problem by np wbic 1ke, lub wsteczny.to tak jakby metal pod wplywem ciepla sie rozszerzal i jeszcze dodatkowo skok sie skracał?!.bieg po wbiciu idzie bez zastrzezen i bez zadnych niepokojacych dzwiekow.co moze byc przyczyna?złe widełki?siłownik?aha samo sprzegło bylo w przyzwoitym stanie.czy ktos z was zna oznaczenia tych widelek do skrzyni y21?to samo z silownikiem.konczac dodam ze po schlodzeniu sie calosci biegi znowu zaczynaja prawie normalna prace(tzn skok sprzegla dalej jest za krotki ale biegi wchodza od razu).

Tomo
02-10-04, 12:10
skrzynia jest walnieta albo sprzeglo... watpie zeby byly to ciegna albo jakies inne badziewia.

Maverick
03-10-04, 08:41
metoda próbkowania:
1. sprawdz przed rozgrzaniem i po rozgrzaniu długosc wysuniecia (wychylenia) dzwigni sprzegla - czy nie ma róznicy pod wplywem rozgrzania płynu
2. kontrola elementów plastikowych i gumowych po rozgrzaniu auta zawartych w dwóch dźwigniach i kula gumowa na drazku zmiany biegow (bo skoro nie zgzryta to nie dochodzi chyba)
3. raczej nie to ale zapytam - nie zalali ci przypadkiem skrzyni olejem 80w90
4. w moim bylym b16 tez kiepo wchodzily 1 i wstek pomogło dorobienie tulejek w ciegnach (bo miały luz)

pozdrawiam

lukiasz
03-10-04, 12:15
jak dla mnei mze to byc spowodowane nie wlaniem MTFa tylko hajiegos normalnego gestego oleju ale tez moze byc skrzyni lepiej najpierw sprawdzic ten olej i to jak najszybciej!! a potem martwic sie dalej jak to nei bedzie to

badyl
04-10-04, 15:25
Tak jest olej sprawdz a potem mechanizm łączący skrzynie z lewarkiem zmiany biegów moze tu wystepują jakies naprezenia.
;)

TENCIO
05-10-04, 13:34
pierd....!!!!wymieniam skrzynie na inna(dzialajaca) i wkladam nowke sprzeglo, wszystko w sobote!podam wam tez potem moj numer konta byscie mogli wysylac mi datki na jedzenie, bo nie mam juz z czego go kupowac.

Tomo
05-10-04, 13:38
z czesci jakie masz dasz rade zlozyc 2giego cifa?

TENCIO
05-10-04, 13:44
gdyby honda robila ciezarowki to i na to by starczylo

Tomo
05-10-04, 13:51
to moze to posprzedawaj?

czy skrznie tez kupiles od tego mistrza co inne czesci? co to za firma jest?

TENCIO
05-10-04, 14:13
i jeszcze jedno...skrzynia ma odpowietrznik.znajduje sie (stojac przodem do auta) pod wezem do chlodnicy, albo inaczej w okolicach lewej lapy.ucieka sobie z niego olej!skrzynia jest zalana mobilem 10w40, czyzby jej nie pasowl i go spienia?skrzynia jest od poznaniaka i sprzedajac mi ja wiedzial ze nie ma 4 go biegu!dodatkowo chyba zlokalizowalem problem utrudnienia zmiany biegow an cieplym silnikau...Ten pedal dał mi sprzeglo od akorda 1.8 vtec razem z dociskiem.wejsc weszlo ale ma inny skok, ktory dodatkowo pod wplywem temp sie skraca.nie mam juz sily i wymieniam wszystko:skrzynie i sprzeglo.to musi pomoc!

TENCIO
05-10-04, 14:14
bedzie nowy temat o tej poznanskiej firmie.pojawi sie za niedlugo. wszystko w nim opisze i podam adres tak jak juz to pare razy mialem zrobic. ale teraz miarka sie przebrala

TENCIO
10-10-04, 13:22
skrzynia kupiona i nowe sprzeglo tez. wymiana w poniedzialek.skrzynie zalewam shellem helixem 10w40.
ZROBILEM EDIT!!!!nie zalewam shellem!!!!naczytalem sie na forach i w poniedzialek z ranca lece do aso i kupuje MTF!nie wiem czy jest roznica ale przynajmniej bede lepiej spał!

ARTX
10-10-04, 13:34
bedzie nowy temat o tej poznanskiej firmie.pojawi sie za niedlugo. wszystko w nim opisze i podam adres tak jak juz to pare razy mialem zrobic. ale teraz miarka sie przebrala

TENCIO
11-10-04, 18:51
kryzys za mna !skrzynia wymieniona!jezdzi w koncu normalnie....a raczej nienormalnie!nawet nie wiecie ile radosci sprawia mi mozliwosc wbicia 4go biegu!
diagnoza byla wlasciwa:zarowno tarcza sprzeglowa jak i docisk nie byly od tej skrzyni.teraz oddaje tamta skrzynke do sprawdzenia u fachowca i potem jezeli okaze sie sprawna , pojdzie do sprzedania,jezeli nie to zostawie sobie na czesci lub na czesci sprzedam!

TENCIO
11-10-04, 19:00
Jeszcze 2 nowe oponki na tył i tes drive na autostradzie!

Mystek
11-10-04, 19:05
Hmm po co masz sie bujac z ta skrzynia miales zwrocic ja temu cinkciarzowi ! no i zmien podpis ;)

PS> Moje gratulacje :D

EDIT: Ile wchodzi do skrzyni tego MTFu i jak on sie ceni ?!

TENCIO
11-10-04, 19:52
wchodzi ok 2.5 litra, a cena to....hmmm 67zł/litr, po znizce dałem 60zł/litr

LIO
11-10-04, 20:27
Tencio, w takim razie zapraszamy na spota do Wawki, mozemy to razem uczcic, nawet dobra flache kupie, trzeba sie cieszyc chlopie razem z toba, bo troszke sie to ciagnelo. Pamietam jak szukales namiarów na osoby które roibily swapa, nawet cie chyba wtedy odsylalem na hondapl.org do kogos, kto juz robil, no i od tamtej pory caly czas ci kibicowalem, a z drugiej strony, az zal mi sie ciebie robilo. Wiec teraz tez jestem szczesliwy, zatem musimy to opic :)

TENCIO
12-10-04, 12:57
obiecuje w najblizszym mozliwym terminie sie zjawic!czeka mnie jeszcze zalozenie wspomagania(chyba jutro) i uprawomocnienie silniczka i pojemnosci w dowodzie.w tym tyg powinien tez dojsc do mnie dolocik z usa.Jak najbardziej Lio pamietam twoja pomoc włacznie z nauka umieszczania fotek na forum,hehehe!tym kontaktem do ktorego mnie odeslales jest Ruron.On jak i jeszcze pare osob bylo ogromnie pomocnych przy tworzeniu mojejgo potworka.wielkie dzieki im za to!