PDA

Zobacz pełną wersję : Rozłożenie głowicy a uszczelniacze zaworowe.



Saiti
24-01-11, 21:40
Cześć, dostałem właśnie głowicę od D16Z6 (przygotowuję się do mini-me), chciałbym ją jednak wyczyścić (białe ślady po oleju itp na zaworach wydechowych, u mnie to nie występuje, więc nie chcę mieć :D), wypolerować gniazda i komory itp itd.

Stąd pytanie - czy rozkładając głowicę trzeba nabijać nowe uszczelniacze czy nie? Oczywiście nie ściągając starych z zaworów.

skolopendra
24-01-11, 21:57
czy rozkładając głowicę trzeba nabijać nowe uszczelniacze czy nie?

zrobisz raz a porządnie ,i więcej do głowica zaglądać nie będziesz musiał
wyciągniesz zawory , zobaczysz przy okazji czy niema wżerów w gniazdach,sprawdzisz luzy w prowadnicach

ale rób jak chcesz

Piatek
24-01-11, 21:59
Uszczelniaczke to nie jest duzy koszt a nowe to zawsze nowy. Załuż OEM albo Victora Reinza i bedziesz miał problem z głowy a i oleju przez nie nie bedize łykało

Saiti
24-01-11, 22:01
Podobno wymienione 800 km temu, więc szkoda, a już nakupowałem OEM sprzętu za ponad 500 zł i teraz każdy grosz się zaczął liczyć ^^ No ale, zanim zdążę złożyć głowicę to jeszcze jedna wypłata wpadnie, więc tego, wyciągam.

Drugie pytanie - czy to normalne że za pomocą "normalnej" siły nie jestem w stanie zakręcić kołem rozrządu? na zdjętej głowicy.

Skolopendra, ja sobie u Ciebie abonament założę na podpowiedzi chyba ^^

Piatek
24-01-11, 22:10
Nie normalne. Reka powinienes kręcic chyba ze masz 2 Latka albo jestes Sweetaźną krejzolką z gimnazjum.
Jesli nie obrócisz to znaczy ze cos na panewkach jest. rozkręc, wyczysc, dobrze naoliw i sprawdź wtedy. jesli to nie mpomoze niestety główka musi isc do prezowania :(

zakit
24-01-11, 22:27
norlamnie zakrecic tzn reka? tak jest to normalne, kluczem 12mm dasz rade spokojnie.

Saiti
24-01-11, 22:47
już wiem, da rade i ręką mocniej, nie pomyślałem że zawory opierają się o podłogę :D podniosłem na bok i jedzie ^^ dzięki za pomoc, teraz kombinuję jak wyjąć zespół popychaczy (nie odpuszcza przy kole rozrządu :/) :(

jacente
25-01-11, 00:15
A stosujesz odpowiednią kolejność odkręcania śrub? Bierzesz klucz na długiej przedłużce i wg kolejności odkręcania z manuala poluzowujesz każdą po 30 stopni. I robisz to seriami, jak poluzujesz wszystkie to zaczynasz znowu od początku aż wykręcisz wszystkie ;) Teraz to pewnie będziesz musiał powkręcać śruby od nowa. One muszą się wykręcić jesli były przykręcone odpowiednim momentem. Też tak miałem jak odkręcałem, potem już było gorzej bo głowica poszła na złom (zatarta :D )

Saiti
25-01-11, 09:40
Mówisz o śrubach głowicy?

jacente
25-01-11, 12:20
Mówię o śrubach w głowicy pod pokrywą zaworów, które trzymają klawiaturę i kasowniki VTEC. Odkręcasz popychacze czyli rozumiem klawiaturę? Tam jest 10 czy tam 12 śrub do odkręcenia żeby to rozebrać wszystko ;) Aaa i najważniejsze to śrub się nie wyciąga bo Ci się rozleci klawiatura i potem nie poskładasz. Śruby tylko poluzowujesz a potem podważasz śrubokrętem klawiaturę, podnosisz razem ze śrubami w środku i odkładasz gdzieś. I będziesz miał już wtedy dostęp do wałka i do uszczelniaczy :)