PDA

Zobacz pełną wersję : wysokie obroty na zimnym silniku



mozdzierz16
24-01-11, 15:43
witam. mam pytanie, czy normalne jest w hondzie VI 1.4 falowanie obrotów tuz po odpaleniu? tzn, wczesniej gdy temperatura byla około jednego, dwóch stopni to podnosilo się do 2tys obrotów i jak sie silnik nagrzał to opadalo. wyczytalem ze tam powinno byc. no ale teraz gdy mamy -5 na dworze, odpalam auto i obroty idą do 3tys i spadaja do 1. i tak ciagle jakby ktos autko gazował.
prosze o odp
pozdr

skolopendra
24-01-11, 18:52
IV 1.4

czy VI 1,4?

mozdzierz16
24-01-11, 19:05
czy VI 1,4?

poprawione

skolopendra
24-01-11, 19:52
może być gdzieś nieszczelność na wężykach podciśnień.

wyczyść krokowy nie zaszkodzi
świece ok?

mozdzierz16
24-01-11, 22:27
honda kupiona niedawno. świece w porządku.
jakbym był bardziej zorientowany to bym wyczyścił silniczek. może z ojcem dam radę.
tylko wyczytałem, że po nim resetuje się komputer?
to moje pierwsze autko stąd takie glupie pytania, ale się uczę;p

Simon_ses
25-01-11, 00:35
Długo po uruchomieniu tak faluje? Gdy silnik chodzi na zimno, pracuje na tzw. otwartej pętli sterowania, dlatego ma podwyższone obroty. Ale 3 tyś. to faktycznie przesada. Podpinam się pod odpowiedź kolegi powyżej -> krokowy. Masz założoną instalacje gazową?? Może silnik łapie gdzieś lewe powietrze.

mozdzierz16
25-01-11, 00:41
nie mam LPG.
faluje aż się nagrzeje. ok 5min

Saiti
25-01-11, 09:43
Masz instrukcję jak wyczyścić krokowy w dziale tunng&technika - silnik. To do innego silnika, u Ciebie krokowiec jest bardziej ukryty, ale znajdziesz. Wyczyść i spowrotem zamontuj. A co do resetu - odłącz klemę od akumulatora (wyjęcie bezpiecznika G**** da jeśli masz nieseryjny alarm), podłącz, odpal silnik i poczekaj aż się zagrzeje (do momentu, aż wentylator chłodnicy zacznie śmigać), potem "wsiadaj i jadaj", zrób co najmniej 10 km bez wyłączania silnika.

mozdzierz16
25-01-11, 10:48
tylko,że na forum sie spotkałem z takimi opiniami, że akumulator odpina się w ostateczności.
tylko wyciąga sie bezpiecznik BACKUP FUSE/RADIO.
alarm mam nieseryjny