PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknie olej spod pokrywy.Jak dobrac uszczelke ?



p121
23-01-11, 23:10
Witam. Silnik ma pewien wyciek z pod pokrywy. Wiem jak to wymienić ale chciałbym zapytać jak dobrać uszczelkę, czy do tej wersji jest jeden typ uszczelki?Do każdego silnika jest inna? Nie wiem co mam kupić bo nie wiem jakie jest oznaczenie mojego silnika itp a na aukcjach jest dość słaby wybór....

lozek
23-01-11, 23:15
Na bloku masz napisane jaki masz silnik.

qureku.
23-01-11, 23:18
bo nie wiem jakie jest oznaczenie mojego silnika

Napisz numer vin( ten długi) znajdujący się na niebieskiej tabliczce przy akumulatorze

atomics18
24-01-11, 14:28
nie wiem w jakim stanie dokładnie masz uszczelkę, u mnie też coś ciekło i zawsze jak coś robie to dodatkowo daje silikon na uszczelke i jest ok - oczywiście silikon do wysokich temperatur, a podobno dobry silikon jest z firmy DIRKO czy jakoś tak!

sivy
24-01-11, 15:19
e tam silikon na silkon sie golfy skłąda:D

Power_Pio
24-01-11, 16:11
Silikon nie potrzebny, jak jest nowa uszczelka.

Zobacz sobie na tabliczne znamionowej kod silnika i kup uszczelkę do takiego.

Ogolnie jedno wałkowe d-serie maja taka sama, b seria ma inną, dwu wałkowe d-serie inna, wielkiego wyboru tych uszczelek nie ma.

jasiek09
24-01-11, 16:28
Silikon nie potrzebny, jak jest nowa uszczelka.

Zobacz sobie na tabliczne znamionowej kod silnika i kup uszczelkę do takiego.

Ogolnie jedno wałkowe d-serie maja taka sama, b seria ma inną, dwu wałkowe d-serie inna, wielkiego wyboru tych uszczelek nie ma.

przecież w sohc są różne pokrywy

sivy
24-01-11, 16:40
so vtec i non vtec ;)

lar
24-01-11, 16:59
moja uszczelka byla ściągana i zakładana pewnie z parenaście razy z czego 5 razy prze ze mnie i podejrzewam ze jest tam od nowości czyli 15lat i nic nie cieknie. ja osobiście zawsze starannie ją zakładałem czyli czyściłem z resztek silikonu mylem wodą z mydłem i przed montażem dawalem silikon (wysokotemp obojętnie jakiej firmy za kilka zł) na rogi i kąty, nic nie cieknie.

skolopendra
24-01-11, 17:15
na rogi i kąty, nic nie cieknie.

tak się powinno robić
a uszczelkę tylko z aso nie zamienniki

zakit
24-01-11, 21:15
Silikon nie potrzebny, jak jest nowa uszczelka.

Zobacz sobie na tabliczne znamionowej kod silnika i kup uszczelkę do takiego.

Ogolnie jedno wałkowe d-serie maja taka sama, b seria ma inną, dwu wałkowe d-serie inna, wielkiego wyboru tych uszczelek nie ma.


owszem jest wybor i to duzy, wiec niech kolega sprawdzi silnik i wtedy dobiera

Paputek
24-01-11, 21:49
a co powiecie o uszczelce z jdmshop z alegro dobry towar maja :)

skolopendra
25-01-11, 12:02
a co powiecie o uszczelce z jdmshop z alegro dobry towar maja

a ty umiesz w ogóle czytać ...ze zrozumieniem :rolleyes:



a uszczelkę tylko z aso nie zamienniki.

p1211
25-01-11, 22:35
Witam.Miałem problemy z logowaniem.

Na bloku silnika nie znalazłem numeru tylko duży napis 16 VALVE

numer nad akumulatorem JHMEG44400S012674

z boku koło rozrusznika jest jeszcze kod kreskowy i numer M24A-2100784

Ktoś wie jaka uszczelkę mam dobrać? Jaki to silnik ,czym sie sugerować przy zakupie?



Mam jeszcze problem z klaksonem, po wycięciu go (nie dało się wykręcić) okazuje się ze jest sprawny, i teraz dalsza droga,kable,czyli styki w kierownicy, albo przekażnik- gdzie on jest?

PlushaQ
25-01-11, 22:39
przekażnik- gdzie on jest?
W ogólnodostępnym manualu znajdziesz miejsce montażu przekaźnika…

sivy
26-01-11, 01:36
mam taką uszczelke

skolopendra
26-01-11, 11:27
JHMEG44400S012674

tyle wystarczy do zakupu w aso

p1211
29-01-11, 17:52
Uszczelka może jednak poczekać,jest to za mały wypływ by robić na mrozie. Dziekuję za odpowiedzi.

Zająłem się dziś klaksonem ale ktoś chyba już tam kombinował z instalacją ,przekaznik nie działa a ten drucik w kierownicy też jak podgiąłem to go słychać....i chyba zrobię nową instalacje , a przycisk obok kierownicy z bezpiecznikiem.Pozdrawiam

zakit
30-01-11, 00:07
Uszczelka może jednak poczekać,jest to za mały wypływ by robić na mrozie. Dziekuję za odpowiedzi.

Zająłem się dziś klaksonem ale ktoś chyba już tam kombinował z instalacją ,przekaznik nie działa a ten drucik w kierownicy też jak podgiąłem to go słychać....i chyba zrobię nową instalacje , a przycisk obok kierownicy z bezpiecznikiem.Pozdrawiam

brawo! wszechobecny drut-mod...

Power_Pio
31-01-11, 11:49
Uszczelki pokrywy nie trzeba brać z asso, można kupić dobry tani zamiennik ERLING, ARCO, TOKEI ew nawet tania TAKOMA.

A wymienić warto bo raz ze nie będzie ciekło, nie będzie ubywało oleju i ogólnie lepiej to zrobić :p

Dzida
31-01-11, 11:57
Testowałem wszystkie elringi, ajusy i takomy. Ciekną wszystkie równo. Jedne szybciej, drugie później, ale sączy sie i tak. Honda OEM nie cieknie, odpowiednia uszczelka do twojego silnika to 12341-PM6-010, mam takich uszczelek Honda OEM kilogramy, 39PLN za sztukę.

Silikon na rogi wskazany, to po pierwsze.

Rodzajów uszczelek jest w samych civicach 5 albo, to po drugie.

Amen, to po trzecie.

Skoti
31-01-11, 21:18
Uszczelki tylko z ASO. równiez przerabiałem temat i nie ma mowy o żadnych zamiennikach.
Dopowiem że mając uszczelke z ASO to nie raz uda się sciągnać pokrywe a uszczelka wytrzyma i nie trzeba wymieniac jak to w przypadku zamiennika bywa

Simon_ses
01-02-11, 14:05
Uszczelka może jednak poczekać,jest to za mały wypływ by robić na mrozie. Dziekuję za odpowiedzi.

Zająłem się dziś klaksonem ale ktoś chyba już tam kombinował z instalacją ,przekaznik nie działa a ten drucik w kierownicy też jak podgiąłem to go słychać....i chyba zrobię nową instalacje , a przycisk obok kierownicy z bezpiecznikiem.Pozdrawiam

Mimo, że klakson nie jest związany z tematem to:
Najpierw sprawdź istniejącą instalacje miernikiem, zanim zaczniesz niepotrzebną druciarską robotę! Przekaźnik masz w tabliczce z bezpiecznikami (po lewej stronie u góry), wersje bez poduszki raczej go nie miały.
http://img810.imageshack.us/img810/867/forumnd.th.jpg (http://img810.imageshack.us/i/forumnd.jpg/)

Wszystko jest opisane w manualu dostępnym na forum, wystarczy tylko trochę znajomości angielskiego technicznego oraz chęci.

Ja także proponuję Ci użyć uszczelki OEM oraz sylikonu.