PDA

Zobacz pełną wersję : Słabe światłą



kicibobek
13-01-07, 12:44
Moim problemem są strasznie słabe światła przednie. Moje długie są jak innych krótkie a na krótkich po normalnej oswietlonej drodze nie da sie jezdzic. CO najlepiej było by zrobic, od razu zaznaczam ze nie mam tyle hajsu by wlaozyc nowe swiatla. ZMieniz zarowi?CZy macie ine sposobynapiszcie.

Fleczer
13-01-07, 13:59
ja także mam słabe światełka ale cóż, takie życie...jest taki żart, że ślepy gówno widzi więc się nie martw napewno w nie nie wpadniemy....:)

davnbb
13-01-07, 14:42
Powodow moze byc kilka:
-przedewszystkim zarowki, moze jakis lepsze (pamietaj aby nie mialy wiekszej mocy niz moc znamionowa reflektorow)
-Obejrzyj sobie w jakim stanie masz lustra w reflektorach, byc moze sa zniszczone (powod np. za mocne zarowki, inne czynniki)
-przewody. znajomy mial taka akcje w golfie, nowe lampy i zarowki a swiatla mocniejszego jak nie bylo tak nie ma. pomogla wymiana przewodow.

bobby4
13-01-07, 18:35
Witam
Mam podobny problem ale jak mniemam jest to wina tego, że jest to wersja kanadyjska - EX. Szukam tu już drugi dzień i nic nie znalazłem. Podobno jest taki temat w którym są opisane różnice między wersjami europejskimi a usa i canadą - ale nadal nie znalazłem....
ale będę szukał... Ciekaw jestem jak można takie światła wzmocnić bo wymiana żarówek nie pomogła.
Pozdrawiam

ps gdyby ktoś podał mi linka.... :brawo:

Lcfr
13-01-07, 18:54
poszuklałem

znalazłem


http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=21447&highlight=lampy



mozna jeszcze załozyc ksenony......

wlodekp
13-01-07, 20:41
Oprócz skrajnego przypadku, czyli zmatowiałych albo "zjedzonych" odbłyśników, przyczyna jest przeważnie jedna: zużyte styki na połączeniach i przełącznikach.
W naszych autkach reflektory zasilane są przez zwykłe przełaczniki. Spadki napiecia na połaczeniach sięgaja paru voltów. Żarówka o napięciu znamionowym 12 V dostaje np. 9 V albo mniej i tak też świeci :(
Radykalny sposób to przekaźniki możliwie blisko reflektorów.
Niech napięcie idące dotąd do żarówek zasili cewkę przekaźnika. Do styków roboczych przekaźnika trzeba podłaczyć z jednej strony akumulator, z drugiej żarówki. Ręczę, że efekt bedzie zaskakujący, sprawdzone w moim starym aucie :)
Nie ma potrzeby tworzyć nic z "lepszymi" żarówkami w stylu Philips Super Hiper czy jakiś inny OSRAM.

pozdr.

cypis007
13-01-07, 23:54
Radykalny sposób to przekaźniki możliwie blisko reflektorów
A może jakiś manualik?

wlodekp
14-01-07, 19:47
Manualika nie ma, ale mozna to zrobic dwoma sposobami. :(
1. Wewnątrz auta.
http://veracruz.no-ip.info/honda/honda1.pdf
Omijamy styki i połączenia przełącznika.
2. W komorze silnika.
http://veracruz.no-ip.info/honda/honda2.pdf
Tu połaczenia mogą być krótsze. Wadą jest kłopot z montażem elementów, znalezieniem miejsca.
Przekaźnik samochodowy 30 Amperowy.
Na rysunkach pokazałem połączenia dla świateł długich. Dla mijania trzeba zrobić tak samo.

Mam zamiar zrobic to jak się ociepli. Na razie starcza regeneracja przełącznika.

pozdr.

miscuzi
14-01-07, 19:51
Witam
Miałem ten sam problem ze światłami i polecam tak jak kolega wczesniej wspommniał.
Do wszystkiego weszło mi ok 4m kabla o średnicy 4mm (wystarczy 2,5mm) i jeden przekaźnik.
"+" z akumulatora puszczamy przez przekaźnik i lutujemy do "+" żarówek.
Masa zostaje "orginalna". Sygnał na przekaźnik wziołem bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników (poszukajcie gdzie sie pojawia napięcie po przekręceniu stacyjki).
Osobiście mam zrobione tak że po odpaleniu światła sie załaczają automatycznie i gaszą razem z silnikiem (wygoda na zime).
Pozdrawiam
Winą słabych świateł sa tylko i wyłącznie spadki napięcia na stykach i jakże cienkich kablach włożonych przez Honde :)

bobby4
17-01-07, 23:15
Te pdf-y nie działają...?
Pozdrawiam

agent_lol
19-01-07, 00:43
mi też sie wydaało ze mam słabe swiatła , dopóki ne zainstalowałem sobie okularów i teraz mozna *******ziekac ile wlezie :P :hinczyk:

BurnOuT
19-01-07, 12:06
Civic 5gen ogólnie mają bardzo kiepskie światła.
Na początek polecam żarówki Philips GT150 + nowe kostki świateł, różnica powinna być ogromna.