PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po wymianie zegarów.



JAKUB CIVIC
22-01-11, 13:42
Witam. Postanowiłem, że zmienię sobie zegary w moim civicu V gen. na te z obrotomierzem bo moje autko nie było w niego wyposarzone. Zakupiłem zegary z obrotkiem i wziąłem sie do pracy. Postępowałm zgodnie z instrukcją znajdującą sie na forum. Musiałem przełożyć prędkościomież i moduł srs, nie było to trudne ale po zamontowaniu zegarów pokawił się problem. Wszystkie kontrolki dziłają, obrotomierz działa ale zegar od temperatury silnika zaczął wariować. Gdy przekręcam kluczyk wskazówka podnosi się do końca skali mimo zimnego silnika. Teraz moje pytania. Czy ja coś spaprałem? Czy zakupione przeze mnie zegary są uszkodzone? Czy wiecie jak to naprawić? Z góry dziękuję za każdą wypowiedź, która pomoże mi uporać się z tym problemem.

PlushaQ
22-01-11, 14:35
Mogłeś podczas przekładania nieumyślnie uszkodzić cewkę od wskaźnika temperatury - coś się urwało, puścił lut or sth.

Saiti
22-01-11, 14:37
może odwrotnie jest obwód puszczony i np punkt zerowy masz na górze. zegary od tego samego auta? spada Ci wskazówka jak się silnik grzeje?

JAKUB CIVIC
22-01-11, 15:09
Nic nie urwałem ani nie uszkodziłem. Obchodziłem sie jak z jajkiem. Gdy silnik chodzi wskazówka cały czas jest u góry może gdybym się przejechał to zaczęła by opadać co Wy na to wtedy byłoby jasne poprostu jakoś zamieniło sie C z H :confused:

zegary mam też z v gen. red line 7200

Właśnie wróciłem z przejażdżki trasa 11km wskazówka cały czas była u gory.

dismo
22-01-11, 16:14
mialem cos takiego w 6g gdy wymienialem zarowki od podswietlenia porozpinalem wszystko pozniej po zmontowaniu wskazowka z temp szla do gory i tam juz pozostawala sprawdz czy jest wszystko podlaczonbe jak powinno u mnie bylo cos podpiete nie tak i dzialo sie tak gdy zegary byly w pozycji poziomej a nie pionowej lecz nie wiem czy to mialo jakkies znczenie ...

malinkie
22-01-11, 17:17
Obawiam się że jest tak jak mówi PlushaQ, ja też kiedyś uszkodziłem u siebie wskaźnik od temp. bo od paliwa już był walnięty, pomogła wymiana na inne. Trzeba baardzo delikatnie przykręcać te śrubki z tyłu.

JAKUB CIVIC
22-01-11, 17:41
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze pytanko czy jak poluzuje te śruby to będzie działać prawidłowo?:confused:

malinkie
22-01-11, 17:44
możesz spróbować, ale szczerze wątpię .

Chipsy2
22-01-11, 17:50
Pierwsze podstawowe pytanie. Dlaczego nie sprawdziłeś tych zegarów zanim zacząłeś przy nich grzebać. Teraz to już po ptokach nie ma pewności czy ty je uszkodziłeś czy stało się to u poprzednika albo w transporcie. Hmmm fajnie byłoby sprzedać uszkodzone zegary w cenie sprawnych. Jakieś 90% uszkodzeń tych zegarów to właśnie uwalony moduł temperatury albo paliwa. Da się to naprawić ale to żmudna robota i niewielka szansa że nie uwalimy czegoś innego.

PlushaQ
22-01-11, 18:00
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze pytanko czy jak poluzuje te śruby to będzie działać prawidłowo?:confused:

Nie ma to znaczenia. Ja u siebie przykręciłem je do oporu po demontażu i działają, więc wątpię, żeby to była kwestia dokręconej śrubki ;]

Kubuniek
22-01-11, 20:45
Na pewno uszkodziłeś to przy dokręcaniu. Moje stare zegary bez obrotomierza, gdy wymieniałem podświetlenie na LED tak samo uszkodziłem. Dokładnie ten sam objaw, czyli wskazówka od temperatury szła na max. Rozkręciłem i okazało się, że zerwał się jeden koniec cewki, ponieważ przy dokręcaniu minimalnie przekręciła się ta nakrętka od spodu. Udało się to przylutować na nowo i działało bez przewijania cewki. Odkręć, zajrzyj co w środku jest uszkodzone i postaraj się to naprawić. Jeśli się nie da to jesteś w zadku. Będziesz kupował nowe :-P.

JAKUB CIVIC
23-01-11, 18:31
Okazało się, żę kupiłem uszkodzone cegary. Śruby były za mocno dociągnięte i zerwał się koniec cewki. Na szczęście udało się to zlutować i zegar działa poprawnie. Dziki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam Kuba;)