PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuje rady, Błąd 22



the-one
12-01-07, 18:36
Witam.

Dzis po raz pierwszy od kiedy mam Hondzie zapalil mi sie "check engine".
Jechalem do diewczyny (270km) i kiedy rozchulal sie straszny deszcz mknelem z autkami i po jakims czasie zapalil sie "check engine" a ze nie wiedzialem jak sie robi samodiagnostyke wiec zjechalem na pobliski cpn i wylaczylem auto po chwili przerwy odpalilem i "check" zapalil sie po 3km i znow sie zatrzymalem na przerwe.

Nastepnie odpalilem autko i wyruszylem w trase (caly czas autko chodzi normalnie nie zauwazylem zadnych strat mocy, spalania itp) "check" zapalil sie po paru kilometrach ale juz nie stawalem tylko jechalem z tym checkiem poniewaz bylem umowiony. przejechalem okolo 100 km po czym ominalem droge zjazdowa i zawracalem i wtedy zrobilem maly postoj zeby sie odlac, pogoda sie poprawila, sloneczko itp . Wsiadam zapalam i do konca drogi (100 km) az do teraz "check engine" juz sie nie zapala.

Poczytalem jak zrobic samodiagnostyke no i zrobilem. Z mojego odczytu wynika iz jest to blad nr. 22 czyli "Wylacznik cisnieniowy oleju ustawienia zaworow". Coz to moze byc? Auto chodzi caly czas tak samo jak wczesniej. W listopadzie regulowalem zawory. Dlaczego Check Engine sie juz nie zapala?

I gdzie jest dokladnie ta skrzynka z bezpiecznikami zebym mogl zresetowac blad?

EG4 \ D15B2

Sprawa jest tym bardziej pilna iz jutro wracam kolejne 270 km i nie wiem czy bac sie czy jechac bez obaw bo autko chodzi normalnie ale to moze byc zdradliwe wiec w razie czego na miejscu postaram sie zrobic samemu lub podjechac do jakiegos mechanika.

Pozdrawiam i czekam na cenne wskazowki.

havok
12-01-07, 18:52
Kod występuje tylko w silnikach VTEC, a z tego co widzę, to ty masz inny. Obstawiam chwilową "niepoczytalność" komputera ze względu na pogodę. Albo źle odczytałeś kod i były to dwa błędy: 12 i/lub 1?

the-one
12-01-07, 19:02
Dzieki. Przeczytalem teraz ten topic

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=17467&postdays=0&postorder=asc&start=0

i u mnie kostka do samoidagnostyki wisiala luzno nie byla nigdzie podlaczona.

Mozliwe ze zle odczytalem blad, a coz by to bylo gdyby to byl blad nr.12 lub 1?

Rano poczytam wszystkie wasze odpowiedzi i napewno sie odezwe. Nadal prosze rowniez o umiejscowienie bezpiecznika do resetowania bledu.

Pozdrawiam.

havok
12-01-07, 19:11
1 - Niewłaściwa zawartość tlenu - sprawdzić lambdę, jej grzałkę i obwód sondy.
12 - Niewłaściwa recyrkulacja spalin - sprawdzić przewody, czujnik wzniosu zaworu recyrkulacji spalin i sam zawór.

Furious
13-01-07, 09:54
oczytaj jeszcze raz bledy, bo zle to zrobiles, rozmawiamy w tej chwili o niczym....

the-one
13-01-07, 14:48
W celu prawidlowego odczytania bledu nagralem telefonem film i teraz sami mozecie odczytac (wydaje mi sie ze to chyba blad nr.1). Film do pobrania z tej strony:

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=824FD5404D1BF92D


Ciekawostka moze byc to iz dwa dni temu wymienilem kierwonice ze sportowej malej na oryginalna trzy ramienna Hondy... i z poczatku mialem problemy, bo zle natrafialem pierscieniem po ktorym chodzi wodzik klaksonu przez ktore idzie napiecie zeby klakson trabil i trabilo przy skrecaniu oraz pstrykalo, pozniej poprawilem i wczoraj w trasie na 10 min przed zapaleniem "check engine" przy mocnym skrecie w lewo klakson na chwile zatrabil. Moze to cos pomoze w ocenie.


PS: Nadal prosilbym o pokazanie mi gdzie znajduje sie skrzynka z bezpiecznikami abym mogl skasowac blad po wszystkim, oraz drugie pytanie czy kostka do samodiagnostyki ma byc gdzies podlaczona bo gdy ja szukalem to wisiala luzem?

Furious
13-01-07, 15:01
W celu prawidlowego odczytania bledu nagralem telefonem film i teraz sami mozecie odczytac (wydaje mi sie ze to chyba blad nr.1). Film do pobrania z tej strony:

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=824FD5404D1BF92D


Ciekawostka moze byc to iz dwa dni temu wymienilem kierwonice ze sportowej malej na oryginalna trzy ramienna Hondy... i z poczatku mialem problemy, bo zle natrafialem pierscieniem po ktorym chodzi wodzik klaksonu przez ktore idzie napiecie zeby klakson trabil i trabilo przy skrecaniu oraz pstrykalo, pozniej poprawilem i wczoraj w trasie na 10 min przed zapaleniem "check engine" przy mocnym skrecie w lewo klakson na chwile zatrabil. Moze to cos pomoze w ocenie.


PS: Nadal prosilbym o pokazanie mi gdzie znajduje sie skrzynka z bezpiecznikami abym mogl skasowac blad po wszystkim, oraz drugie pytanie czy kostka do samodiagnostyki ma byc gdzies podlaczona bo gdy ja szukalem to wisiala luzem?

To jest błąd numer 1 (sonda lambda)
Skrzynka z bezpiecznikami jest pod maska z lewej strony (bezpiecznik 7,5A)

the-one
13-01-07, 15:07
Dzieki wielkie!

Jeszcze tylko sprawa ze zwisajaca kostka samodiagnostyki... podlaczac gdzies?

Pozdr.

Furious
13-01-07, 15:08
jak ktos uzywal to sobie wisi bo nie schował, poweidzmy ze tak ma byc, schowaj ja za dywan i tyle

the-one
15-01-07, 15:19
Ok dzieki za wszystkie odpowiedzi. Dodam ze blad juz sie nie wyswietla co mnie bardzo cieszy.

Pozdrawiam.

rem36
15-01-07, 16:35
Dodam ze blad juz sie nie wyswietla co mnie bardzo cieszy.

sada sie odrazu nie zapala pojedziesz znowu na trase to sie zapali chyab ze blad byl przypadkowy ;)

the-one
15-01-07, 17:54
Dodam ze blad juz sie nie wyswietla co mnie bardzo cieszy.

sada sie odrazu nie zapala pojedziesz znowu na trase to sie zapali chyab ze blad byl przypadkowy ;)

Od tego momentu zrobilem 600 km i nic.