PDA

Zobacz pełną wersję : Civic coupe ej2 94



kwasu
12-01-07, 00:54
Witam, jestem nowy na forum, moje doświadczenie z samochodami jest bardzo małe, całe życię spędziłem przy motocyklach terenowych, teraz zdałem prawko i wybieram się po samochód. No więc do rzeczy, znalazłem Honde Civic coupe EJ2 rok 94, jest ono w niemczech, należy do kolegi mojego kolegi, autko jest ogólnie zadbane, ale ma bardzo spory przebieg, 325tys km. Podejrzewam ze przy takim przebiegu trzeba sie przygotować do remontu, mam rację? Druga sprawa, auto traci ok. 1L cieczy z chłodnicy na jakies 500km, czym to może być spowodowane i jakie będą koszty naprawy? Fajnie by było gdyby ktoś mi przybliżył koszty ewentualnego remontu silnika itp i ceny części które będą potrzebne. Cena za auto jest bardzo atrakcyjna i nie wiem czy mam się w to pakować, chciałbym też usłyszeć jakieś opinie o tym modelu. Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam kwasu

wieshaq
12-01-07, 08:19
takie rzeczy wrzucamy tu http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7720&start=0

tak czy siak to juz duuuuzy przebieg i trzeba by o auto wyjatkowo dbac przez cale zywot samochodu zeby bylo sprawne w tym przebiegu

plyn znika prawdopodobnie przez uszczelke pod glowica jesli nie widac sladow wycieku..
remont nie oplaca sie kompletnie chyba ze zmienisz silnik. koszt zamiany 1000-2000.

Lcfr
12-01-07, 10:28
takie rzeczy wrzucamy tu http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7720&start=0

tak czy siak to juz duuuuzy przebieg i trzeba by o auto wyjatkowo dbac przez cale zywot samochodu zeby bylo sprawne w tym przebiegu

plyn znika prawdopodobnie przez uszczelke pod glowica jesli nie widac sladow wycieku..
remont nie oplaca sie kompletnie chyba ze zmienisz silnik. koszt zamiany 1000-2000.

remont do dla mnie: piersxcienie /uszczelniacze/pompa wody/ rozrzad/ potrzebne uszczelki i plyny
koszt to 1500pln

wiec dlaczego piszesz ze sie nie oplaca????????? masz za te pieniadze sprawny silik z którym wiesz ze jest wszystko ok.

idac tym tropem powiedz na jaki silnik wymienisz za 1000pln????
nawet za 2000pln???? na ten sam??????
licz ze wymiana na ten sam to słaby interes a na najblizsze d16z6 to koszt wyjdzie drozej
a kwestia tego czy inny silnik bedzie w dobrym stanie???????
i nawet gdyby byl moze kwlifikowac sie do rozrzadu czy pompy a to nastepne koszty...
li

wieshaq
12-01-07, 10:40
no takie jest moje zdanie
remont do dla mnie: piersxcienie /uszczelniacze/pompa wody/ rozrzad/ potrzebne uszczelki i plyny
koszt to 1500pln

wiec dlaczego piszesz ze sie nie oplaca????????? masz za te pieniadze sprawny silik z którym wiesz ze jest wszystko ok

nie do konca wiesz... remonty udaja sie w najwyzej 30%, a koszt 1500pln mozesz schowac miedzy bajki... duzo wiecej beda kosztowac same czesci a do tego dochodzi robocizna czyli dobry fachowiec bo do remontu hondy trzeba sie dobrze przylozyc
poniej i tak nie masz gwarancji ze bedzie dobrze

nastepne b7 a stare b7 na czesci i sporo sie odzyskuje dodatkowo


podam ci przyklad akurat ostatnio przerabiany.... d16z6 koles zbieral ceny itd na remont wyszlo okolo 2500 + nieprzewidziane wydatki
zamiast tego kupil silnik za 1500 a stary wyprzedal na czesci i wyszedl na tym DO PRZODU a silnik sprawuje sie swietnie... jest w tym troche losowosci ale dla mnie to jedyna droga

Lcfr
12-01-07, 11:14
nie do konca wiesz... remonty udaja sie w najwyzej 30%, a koszt 1500pln mozesz schowac miedzy bajki...


fakt... nic nie wiemmmm
tutaj koszty, które wyciagnąłem z bajek (zauwaz\ze niektóre rzeczy sa wymienione "na wyrost"-nie musialem ich wymieniac)
http://img255.imageshack.us/img255/8122/beztytuuul7.jpg (http://imageshack.us)


duzo wiecej beda kosztowac same czesci a do tego dochodzi robocizna czyli dobry fachowiec bo do remontu hondy trzeba sie dobrze przylozyc
poniej i tak nie masz gwarancji ze bedzie dobrze

co do mechanika sie zgodze -ale w kwocie 500pln juz sie zmiescisz


nastepne b7 a stare b7 na czesci i sporo sie odzyskuje dodatkowo


pomijam sen s kupowania drugiego B7 (lepiej kupic cos innego) a zwróce uwage na fakt iz nowe B7 czesto nie bedzie w lepszym stanie niz obecny (te silniki po przebiegu 150kkm zaczynaja brac olej coraz bardziej) i fakt ze nie ma duzego zapotrzebowania na czesci z takiego B7 (kwestionuje zarobek na czesciach)
chyba ze kupisz B7 z osprzetem to moze cos sprzedasz (ale koszt takiego B7 to ok 1600-2000)


podam ci przyklad akurat ostatnio przerabiany.... d16z6 koles zbieral ceny itd na remont wyszlo okolo 2500 + nieprzewidziane wydatki
zamiast tego kupil silnik za 1500 a stary wyprzedal na czesci i wyszedl na tym DO PRZODU a silnik sprawuje sie swietnie... jest w tym troche losowosci ale dla mnie to jedyna droga

nie wiem co liczył do remontu...
poza tym "silnik sprawuje sie swietnie" to mało wymierne okreslenie-tutaj tez w sumie 1500pomijasz ze ktos to musi wyjąc i włozyc+ wymienic płyny moze i rozrzad itd!!!!
i na koniec określenie "jest w tym troche losowosci" jest dla mnie bardzo delikatne...Co bedzie jak "losowo' wydasz kupe kasy na taki sam zły silnik jak obecny?????????


Na koniec
Nie uwazam, ze remont jest w kazdej sytuacji lepszy... Osobiscie wydaje mi sie ze jest pewniejszy (dobry mechanik i wiesz co masz w silniku). Czasem moze zmiana silnika wyjsc korzystniej (cena silnika-pewny przebieg itd)
Nie podoba mi sie stwierdzenie, ze "remont nie oplaca sie kompletnie "
To sugeruje jednostronne spojrzenie na sprawe i nie jest to spojrzenie obiektywne...
Dla osoby która nie zna tematu moze sugerowac jedynie słuszne rozwiazanie (wymiana silnika) które niekoniecznie moze byc najlepszym pomysłem.

wieshaq
12-01-07, 11:28
lososwosc jest taka ze trafisz dobry silnik albo gowniany a w przypadku remontu prawdopodobienstwo osiagniecia celu jest jeszcze mniejsze....mozesz pisac argumenty ale one do mnie nie trafiaja... duzo remontow widzialem i niestety duza wiekszosc to byla porazka

2,5k to czesci w wiekszosci orginalne. na innych bym nie ryzykowal bo kolejny remont moze byc niedaleko

niektorym sie udaje. dyskusji na ten temat bylo juz wiele na tym forum

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2007 ]
aha a 1500 to koszt silnika (1100) i wymiany (400) do tego doszly koszty rozrzadu i plyny

TENCIO
12-01-07, 13:19
w tym przypadku przebieg powyzej 300.tys km to nie tylko prawdopodobienstwo nie do konca sprawnego silnika,ale rowniez wyeksploatowania innych elementow...wnetrze, zawieszenie. wg mnie przy obecnych cenach to mozna kupic cos ciekawszego z mniejszym przebiegiem.

michal750
12-01-07, 13:25
Ja tez sklanialbym sie ku opinii, ze lepiej wstawic nowy silnik niz remontowac. Przy remoncie wychodzi tyle nowych rzeczy do wymiany, ze kwota 1500 zł rosnie x2.

kwasu
12-01-07, 14:28
dzieki za odpowiedzi, ja mam troche pojęcia o mechanice, mam też kolege który naprawia samochody więc z remontem silnika nie będzie problemu, ja mam dobry stosunek do remontów, moze dlatego ze siedze w motocyklach które prawie cały czas trzeba remontować bo co chwile cos sie sypie :) może wiecie jak kształtują się ceny częsci silnikowych w usa? mam tam znajomego i sprowadzenie nie bedzie problemem, chciałbym zająć się jakimś małym tuningiem mającym na celu poprawienie wygladu auta, jakies delikatne spojlerki, sportowe zawieszenie itp. moze wiecie gdzie mozna kupic jakies spojlery itp do tego modelu?