PDA

Zobacz pełną wersję : Zwężka na silniczku krokowym?



Saiti
20-01-11, 11:34
Cześć. Przystąpiłem do czyszczenia silniczka krokowego od kolektora z D16Z6. Korzystałem z manuala umieszczonego tutaj: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?7624-Czyszczenie-silniczka-krokowego.

I teraz pytanie, gdy mamy odsłonięte te dwie dziurki (gdzie w jednej jest membrana a w drugiej ta "harmonijka") to w drugiej dziurce, z harmonijką, mam tak jakby zwężkę. Na zdjęciach w manualu jej nie ma. Jest ona raczej nie do wyjęcia (metal, tworzy chyba całość). Ku czemu ona służy? Bo ani się dostać głębiej, ani nic. Czekam na odpowiedź, pozdro :)

skolopendra
20-01-11, 11:44
(metal, tworzy chyba całość).

tak ma być
głęboko się nie musisz dostawać ,bo nie w tym rzecz

całą resztę masz opisaną w link
zrób jak w opisie, a może nic nie popsujesz :rolleyes:

Saiti
20-01-11, 12:27
okej. a nie zakładając nowego tematu - jak odkręcić listwę wtrysków? chcę rozebrać kolektor do gołego, żeby go oczyścić i pomalować. I mam problem z wyjęciem wtrysków (nie licząc innych problemów z urwanymi gwintami śrub itp :P)

EDIT:

Trzeba odkręcić i wyjąć, przepraszam :D

skolopendra
20-01-11, 12:48
listwę masz na 2 lub 3 śrubkach
4min roboty i masz listwę i wtryski osobno

Saiti
20-01-11, 13:08
jeszcze zostało kilka gumowych węży do wyjęcia, jakiś sposób na takich delikwentów, którzy nie chcą zejść? Drugie pytanie, między wlotami do cylindrów (3 a 4 patrząc od strony reflektorów) jest taki gumowy wężyk, który przechodzi przez kolektor. Wygląda on tak, jakby był zablokowany z dwóch stron - jakiś sposób, by go wyjąć?

skolopendra
20-01-11, 14:02
jakiś sposób na takich delikwentów,

tak ,śrubokręt
albo obciąć przy nasadzie

Saiti
20-01-11, 14:09
jednego po prostu nie ruszałem. Dobra, przepustnica wyczyszczona, krokowy też, kanały kolektora względnie również. Trochę brudu jest na wtryskach - jak się wyzbyć? delikatnie mechanicznie papierkiem? Uszczelkę pod przepustnicę samemu zrobić? czy kupić gdzieś za grosze? W ASO ile może kosztować?

skolopendra
20-01-11, 15:02
delikatnie mechanicznie papierkiem?

czarno to widzę .a co tam chcesz czyścić? plastikowe końcówki :rolleyes:


W ASO ile może kosztować?

15zł

Saiti
20-01-11, 15:09
Jeszcze się upewnię czy może w IC nie mają, bo mam najbliżej :D. Co do wtrysków to cholera wie z czego to, ta ostatnia końcówka, na końcu której jest wtrysk właściwy (ta igiełka) - jakby obudowa tej igiełki, tulejka, coś takiego. Ale już nieważne, wytarłem w gazetę :D i w pełni zadowalający efekt. Jeszcze pytanka dwa:

1. z czego jest kolektor? czym go pomalować? wysokotemperaturówki nie potrzeba chyba, nie? I do czego jest to ustrojstwo z tyłu kolektora (za tą tubą ssącą)? Ma wtyczkę jakąś. Był na niej kapturek - na początku myślałem, że może upust ciśnienia z korb, ale po co tam jakaś wtyczka? temperatura powietrza chyba też nie?

radar333
20-01-11, 16:31
Kolektor jest z żeliwa. Jak chcesz go odświeżyć w oryginalnym kolorze to srebrzanka.

skolopendra
20-01-11, 16:40
Kolektor jest z żeliwa

a myślałem że aluminiowy :rolleyes:

Boniek87
20-01-11, 16:58
z żeliwa jest wydechowy :p ssący to alamunium :D co do węzyków, to ja zawsze łapałem je szczypcami za część, która była wsunięta na metal i obracałem ile się dało, nigdy żadnego nie urwałem w ten sposób a jak już sie poruszył to dało się go ściągnąc, ewentualnie jak cięzko szło to go spychałem czymś z metalu

piroman
20-01-11, 17:05
I do czego jest to ustrojstwo z tyłu kolektora (za tą tubą ssącą)? Ma wtyczkę jakąś. Był na niej kapturek - na początku myślałem, że może upust ciśnienia z korb, ale po co tam jakaś wtyczka?
EVAP, wykaż chociaz odrobinę checi i sam poszukaj co to jest jeśli Cię to ciekawi:rolleyes:

Saiti
20-01-11, 17:08
Wypadałoby wiedzieć, co się ma pod maską :D Jeszcze kilka zagadek w tym kolektorze dla mnie jest :D Bo nie jest podpisany, a chciałem po numerze znaleźć.

Co do lakierowania to chciałem strzelić sobie na biały mat ten kolektor. Wybaczcie, ale lubię mieć inaczej pod maską. Musi być wysokotemperaturowy czy nie w końcu? I to na pewno nie jest żeliwo??

skolopendra
20-01-11, 17:32
Musi być wysokotemperaturowy

nie