PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana chłodnicy



buzo-D15B2
19-01-11, 15:49
Witam. Mam taki problem..otoż musze wymienic chlodnice w moim Vgen. bo mi leje(ale dobre i to bo obawialem sie ze to uszczelka pod glowica) I prosił bym o jakas rade a dokladnie czy kupowac nowa chlodnice czy moze uzywana? i na co uwazac podczas montazu (ile plynu wlac itd.) pozdrawiam

Kondraczek
19-01-11, 17:17
Nie tak dawno wymieniałem u siebie chłodnice i za nową dałem coś kolo 180zł. Nie wiem czy to dużo czy mało, bo nie orientowałem cen używanych. A osobiście sądzę, że nowa jest lepsza od nastoletniej używki. Co do ilości płynu to zależy czy chcesz wymieniać cały płyn. Ja wlałem spowrotem to co wyleciało po odkręceniu korka na dole chłodnicy i dolałem tylko tyle co poszło na zmarnowanie przy odpowietrzaniu. Uważać to tam chyba aż specjalnie nie ma na co. Tylko jak bedziesz brał nową chłodnice to patrz czy będzie pasował korek ze starej, bo u mnie się okazało, że był inny i musiałem potem dokupować.
Pozdro

buzo-D15B2
20-01-11, 07:44
chyba jednak tez zdecyduje sie na nowa :) dzieki za info. :)

marf
20-01-11, 09:58
Chłodnica nowa i płyn też nowy - koszt malutki bo malutko płynu wchodzi (powinno wymieniać się co 3 lata) żeby spuścić płyn z bloku należy odkręcić 2 śruby (z przodu i z tyłu bloku). Płynu lejesz do pełna w chłodnice (odpowietrzasz górę) i ok 0,5 zbiorniczka, rozgrzewasz do otwarcia termostatu i odpowietrzasz jeszcze raz, na zimno ustawiasz odpowiedni poziom w zbiorniczku wyrównawczym i wszystko git. :D ( Płynu to około 3,3-3,5L tak więc 4L powinno wystarczyć)

Saiti
20-01-11, 14:45
nie chyba tylko na pewno nowa. To tak, jak wsadzić używane pierścienie na tłoki. Skąd masz pewność że będzie szczelna lub w ogóle nie jest już uszkodzona? Opłaca się wtedy, gdy sprzedający da Ci tyle samo gwarancji co dostaniesz na nową ;) Pozdro!

buzo-D15B2
20-01-11, 15:15
kurde obawiam sie troche tego odpowietrzania bo nigdy tego nie robilem... no nic ale moze jakos dam rade:) dzieki za info. :) pozdrowka ;)

Saiti
20-01-11, 15:19
musisz zrobić to pierwszy raz, żeby zobaczyć, jakie to proste. Nie martw się, bydzie gyt!

ygor
20-01-11, 15:26
kurde obawiam sie troche tego odpowietrzania bo nigdy tego nie robilem... no nic ale moze jakos dam rade:) dzieki za info. :) pozdrowka ;)

to jak sie obawiasz to nie odpowietrzaj , samo sie odpowietrzy a za jakis czas dolejesz plynu po prostu ... ale to tylko jedna sruba w sumie wiec nic trudnego

buzo-D15B2
20-01-11, 15:32
no ale czytalem troche inne fora i jest z tym troche roboty... trzeba odkrecac (odpowietrznik termostatu, nagrzewnicy, chlodnicy itd.) i to wszystko na wlaczonym na maxa nagrzewaniu bo zawor nagrzewnicy musi byc caly czas otwarty... nie wiem musze zrobic to jakos tak zeby nic nie zepsuc :D

Saiti
20-01-11, 15:33
Z tym samoodpowietrzeniem jest różnie, polecam jednak spróbować tego dokonać, popsuć nie popsujesz, a zdobędziesz szacun u swojego auta :D

bednar_ek35
20-01-11, 17:20
Odpowietrzasz tylko jedną srubą,która znajduje się na wejsciu węża do głowicy(górny wąż od chłodnicy).Najlepiej tak jak piszesz po wymianie cłodnicy i zalaniu płynem,odpalić silnik dać ogrzewanie na maxa i czekać aż sie zagrzeje,a następnie poluzować śrube odpowietrznika i upuścić powietrze do momentu aż zacznie lecieć tylko sam płyn bez powietrza.Pózniej dolać ew płynu jeżeli w zbiorniczku wyruwnawczym ubyło i tyle.Układ w d15b2 nie odpowietrzy się sam ,przerabiałem to u siebie jak miałem eg4.

reaktor
20-01-11, 17:36
kup od razu od vti jak juz zmieniasz ja dałem 150zł za nową

buzo-D15B2
09-02-11, 11:38
troche mi to zeszło ale (zrobiłem wszystko sam) i w koncu udalo sie:) zakupiona nowa chlodnica juz zamontowana i uklad odpowietrzony tak jak polecił mi bednar_ek35 :) sniegu nie ma pogoda ładna teraz tylko spocic:D dzieki wszystkiem za pomoc :)

rafal86
09-02-11, 11:43
podepne sie pod temat bo ostatnio wymieniałem płyn w swoim ek3 i czy w tym modelu sie samo odpowietrza? bo nie znalazłem tej śrubki od odpowietrzania

buzo-D15B2
09-02-11, 11:55
u mnie ta srobka jest przy wejsciu gornego wezna do głowicy, a jezeli u Ciebie nie ma to nie wiem...jedni pisza ze sie samo odpowietrzy inni pisza ze nie:) u mnie bylo tak ze gdy silnik osiagnal temp. i mialem wlaczone grzanie na full to gdy odkrecilem srobke to na poczatku wyciekal plyn z powietrzem a dopiero po chwili zaczal wyciekac sam plyn... czyli chyba bylo tak jak powinno byc (tylko trzeba uwazac bo mozna sie poparzyc) :)

rafal86
09-02-11, 11:58
wiem gdzie jest ta śrubka w 5 gen bo przechodziłem przez to przy wymianie chłodnicy w d13;) ale w ek3 nie ma takiej/albo tak szukałem

co do Twojego odpowietrzania to robiłem identycznie wiec nie chyba a napewno tak byc powinno

zakit
09-02-11, 13:40
Odpowietrzasz tylko jedną srubą,która znajduje się na wejsciu węża do głowicy(górny wąż od chłodnicy).Najlepiej tak jak piszesz po wymianie cłodnicy i zalaniu płynem,odpalić silnik dać ogrzewanie na maxa i czekać aż sie zagrzeje,a następnie poluzować śrube odpowietrznika i upuścić powietrze do momentu aż zacznie lecieć tylko sam płyn bez powietrza.Pózniej dolać ew płynu jeżeli w zbiorniczku wyruwnawczym ubyło i tyle.Układ w d15b2 nie odpowietrzy się sam ,przerabiałem to u siebie jak miałem eg4.

popatrz, a u mnie sie jakos odpowietrzyl...w eg4, i w obecnym silniku, i wielu innych hondach...

bednar_ek35
09-02-11, 15:20
W ek3 nie ma odpowietrznika,wymieniasz płyn i ma być gitara.
Zakit nie będe sie z tobą spierał czy układ sie odpowietrzy czy nie,ale wiem jedno jak miałem eg4 i wymieniałem serducho to po zalaniu go płynem ruszyłem na przejażdzke.Po ok 4km temperatura popszła prawie na maxa,dopiero po odpowietrzeniu wszystko wróciło do normy.Tak więc jeżeli na silniku jest odpowietrznik to chyba spełniać ma jakąś role prawda?