PDA

Zobacz pełną wersję : swap D13B2 na silnik d16z6



wieshaq
20-04-05, 23:04
Witam!!

temat oklepany ale nie znalalzem w archiwum takiego przykladu z konkretnym opisem.

mam civic-a 3D, 95r, 1,3 i okazje zamowic d16z6. kompletny z kompem, skrzynia biegow, rozrusznikiem, alternatorem, polosiami itp.
Bardzo prosze o konkretne odpowiedzi;

1. o co mam jeszcze pytac z osprzetu co moze byc potrzebne do unikniecia problemow?
2. jakie moga byc niespodzianki?
3. czy z elektryka bedzie duzo roboty?
4. jak z chlodnica? ta sama?
5. jak wyglada rejestracja w urzedzie i ile to kosztuje?
6. czy musze zmieniac hamulce?
7. czy ktos robil cos podobnego?

Pozdrawiam

emg
21-04-05, 00:00
najpierw dowiedz się o typ silnika cztery pierwsze literki/cyferki
musisz mieć instalację elektryczną żeby to wszystko połączyć
w zależności od typu silnika będą potrzebne (albo nie) poduszki lub adaptory montażowe, rozrusznik, alternator i cały osprzęt, kolektory i różne inne

wieshaq
21-04-05, 00:09
ten caly osprzet ma byc tez

czy te poduszki lub adaptery sa konieczne jesli to ten sam model auta?

Kvasir
21-04-05, 02:42
Silnik jaki musisz zamowić to d16z6
Komputer potrzebujesz, kolektory, wiązki przewodów. Skrzynia spasuje, poduszki profilaktycznie kup nowe, do nowego silnika odrazu rozrząd i napinacz pamiętaj :) Odrazu będziesz musiał też pasek alternatora i od pompy wspomagania wymienic.

Jezeli będziesz potrzebował jakichś nowych części to mogę zaoferować baardzo dobre ceny.

ArturVF500
21-04-05, 10:35
Witam!!

temat oklepany ale nie znalalzem w archiwum takiego przykladu z konkretnym opisem.

mam civic-a 3D, 95r, 1,3 i okazje zamowic silnik 125 KM (nie wiem jaki typ bedzie i do tego nie znam sie na okresleniach) Ma byc kompletny z kompem, skrzynia biegow, rozrusznikiem, alternatorem, polosiami itp.
Bardzo prosze o konkretne odpowiedzi;



O; widze ze kolega chce moj silnik kupic;) mam wlasnie taki do sprzedania;D
jedyne co potrzebujesz to silnik z osprzetem i komputerem, wiazke (kompletna, lacznie z ta idaca do kabiny) i lape/poduszke silnika przy rozrzadzie - jak bys mial ochote na pewny sprzet, to zapraszam na priv;)

pozdrawiam
Artur

ARTX
21-04-05, 15:06
a co z cała instalacja w 1300 bo z tego co wiem nie ma... :roll:

wieshaq
21-04-05, 16:55
jaka instalacja?

Rikoo
21-04-05, 17:18
mniewam ze chodzi o elektryczna

puchacz
12-07-06, 00:29
A co z pompą paliwa,przewodami paliwowymi wydechem..... itd...itp.Nie wystarczy komp,wiązka i kolektor.Nie takie hop śup...

rem36
12-07-06, 00:37
no wlasnie kolega od ponad roku nie moze zlozyc auta do kupy bo cos nie chcialo dzialac, na szczescie wyjasniles mu oco chodzi i pewnie niedlugo odpali.

Furious
12-07-06, 08:35
LOL :D

wieshaq
12-07-06, 09:21
A co z pompą paliwa,przewodami paliwowymi wydechem
z pompa paliwa to wlasnie jest problem. d13 maja mechaniczne czy jakos tak a powyzej sa elektrychne. cos w tym stylu. tak czy siak wyszlo przy przekladaniu ze trzeba bylo zmieniac caly zbiornik paliwa bo samej pompy nie dalo sie wymienic.

Tomo
15-07-06, 02:00
A co z pompą paliwa,przewodami paliwowymi wydechem
z pompa paliwa to wlasnie jest problem. d13 maja mechaniczne czy jakos tak a powyzej sa elektrychne. cos w tym stylu. tak czy siak wyszlo przy przekladaniu ze trzeba bylo zmieniac caly zbiornik paliwa bo samej pompy nie dalo sie wymienic.

mysle ze mozesz to rozwiazac zewnetrzna pompa paliwa,

koszt ok 300zl wallbro ale prawdopodobnie dojdzie wtedy potrzeba zamontowania regulatora cisnienia paliwa np od lanczjiii delty jakies 240zl

carlose
15-07-06, 09:27
5. jak wyglada rejestracja w urzedzie i ile to kosztuje?
koszt 50zł + badanie techniczne około 80zł

wieshaq
15-07-06, 10:48
jesli chodzi o mnie to juz pytania sa nieaktualne bo zrobilem to co chyba bylo prostsze czyli sprzedalem d13ke i kupilem d16.

ta pompa duzo *******i. za duzo kombinowania

evil_kid
19-07-06, 23:41
A nie dało rady założyć zbiornika z pompą od z6?(tak z ciekawości pytam bo też chyba będe pobierał d16z6).Pozdro

wieshaq
19-07-06, 23:41
dalo by

marcin_mlody
19-11-06, 14:25
Mam takie pytanie... Ile mniej więcej by trzeba było mieć kasy na takiego SWAP'a z d13b2 na jakiegoś V-tec'a lub Vti ? Wiem , że na osprzęt trzeba by było mieć jakieś 6 czy 7 tysi. Ile w warsztacie wzieliby za przekładkę i ile trwa ta rzeźba...

LIO
19-11-06, 15:12
Licz 1500zl za całą robocizne

marcin_mlody
26-11-06, 00:37
Czy d16z6 z automatyczną skrzynią biegów dałoby rade podpasować do manualnej ? Czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi wymianami osprzętu ?...

Pati
26-11-06, 10:43
napisz jeszcze raz, spokojnie i jasno, co chcesz zrobic.

marcin_mlody
06-01-07, 02:08
Chce zrobić swapa z d13 na jakiegoś d16 na V-tec'u .... Na allegro widzialem za 2 tysiaki komplet na swapa d16z6 tylko że w automacie i z tego co się dowiedziałem wiązke i komputer z tego mi się w ogule nie przydadzą ;/ ale ten swap u mnie to odległy temat :( bo jak narazie wydałem kase na felgi ...

Furious
06-01-07, 10:07
komputer z tego mi się w ogule nie przydadzą
komputer mozna przerobić na manual, wiec sie przyda jak najbardziej

Nestboot
10-05-07, 13:02
Witam, mam jeszcze jedno pytanie czy osprzet taki jak alternator rozrusznik aparat zaplonowy itp. pasuje z d13b2 do d16z6.

Czy skrzynia z d13 bedzie lepsza czyt krotsza niz ta z d16?

wieshaq
10-05-07, 13:59
alternator i rozrusznik powinien pasowac. aparat na pewno nie

faecd
03-12-07, 00:50
Chlopaki przeczytalem caly temat i mam pytanie. Co sie bardizej oplaca? Sprzedac d13b2 i kupic jakiegos 1.6vtec czy zrobic swapa?
Czy ktos jest w stanie wycenic plus minus ile kosztuja wszystkie czesci jakie sa niezbedne do swapa, silnik, rozrusznik itd? Robocizna ok 1500?

screatchsite
03-12-07, 04:06
W sumie tez sie podepne do tego tematu :)

mcezi79
26-01-08, 17:23
Czy ktos jest w stanie wycenic plus minus ile kosztuja wszystkie czesci jakie sa niezbedne do swapa, silnik, rozrusznik itd? Robocizna ok 1500?

Kompletny swap na "d" serie - do 3k ( czasami można wyrwać taki swap już z bakiem i pompom paliwową)
Hamulce przód/tyŁ - jakiś 1k
Trzeba by poszukać u handlarzy kompletnej, całej wiązki kabinowej od eg5 (w przypadku HB) , przerzucić całą i z głowy , niewiem ile owa może kosztować ale przy reszcie to będzie pikuś. Robota 1.5k, rozrząd płyny... ...6k i masz d16...

NFS
26-01-08, 19:22
Czy ktos jest w stanie wycenic plus minus ile kosztuja wszystkie czesci jakie sa niezbedne do swapa, silnik, rozrusznik itd? Robocizna ok 1500?

Kompletny swap na "d" serie - do 3k ( czasami można wyrwać taki swap już z bakiem i pompom paliwową)
Hamulce przód/tyŁ - jakiś 1k
Trzeba by poszukać u handlarzy kompletnej, całej wiązki kabinowej od eg5 (w przypadku HB) , przerzucić całą i z głowy , niewiem ile owa może kosztować ale przy reszcie to będzie pikuś. Robota 1.5k, rozrząd płyny... ...6k i masz d16...

hehe, po taniosci grzebiac samemu pewnie okolo 4k. dodajac do tego ze w wiekszosci eg3 były kiepsko wyposazone mozna dojsc do wniosku(słusznego) ze nie opyla sie robic swapa tylko puscic w obieg swojego cifa i dorzucajac te 4-6k kupic gotowe d16(lepiej wyposazone).

jogal
18-03-08, 22:12
a ja mam jeszcze dwa nurtujące pytania (co prawda nie ma być to kompletny swap a jedynie minime na MPFI z użyciem kompletnego kolektora dolotowego z d15b7,wiązki,ECU p06,aparatu zapłonowego d16z2 i do szczęscia brakuje nam tylko iskry na świecach) dotyczące alternatora ponieważ w d13 alternator wygląda tak:
http://img89.imageshack.us/img89/3784/alternator13lh6.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=alternator13lh6.jpg)

a już w silnikach z pełnym wtryskiem alternator wygląda tak:
http://img368.imageshack.us/img368/6933/alternator15an3.th.jpg (http://img368.imageshack.us/my.php?image=alternator15an3.jpg)

Przeglądając manuala również zauważyłem, że do silników gaźnikowych dochodzą 3 kabelki do alternatora, a w silnikach z pełnym wtryskiem 4 kabelki. Do czego służy ten dodatkowy kabelek?? Czy może on mieć wpływ na brak iskry??
Czy do takiego mini-me mogę wykorzystać aparat zapłonowy z d16z2 zamiast aparatu z d15b7(Niby czujniki są te same, róznią się tylko kostkami, no i kolorami kabelków).

[ Dodano: Sro 19 Mar, 2008 ]
Dobra widzę, że musze sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, a może sie akurat komuś przyda... Alternator najlepiej sobie kupić od silnika d15,d16, wtedy wtyczka pasuje od wiązki, a aparat zapłonowy może być od d16z2/a6, wystarczy tylko odpowiednio połączyć kabelki bo nie wszędzie kolory kabli pasują do siebie (są pozamieniane od jednego czujnika, chyba od TDC ale nie jestem pewien). Ważny jest też przekaźnik chyba od pompy paliwa. Iskra już jest autko odpala, wystarczy jeszcze tylko wszystko poskładać do kupy i prawdopodobnie w piątek odbędzie się prezentacja d13b7 czyli 1.3 PGM-FI :aloha:

[ Dodano: Pią 21 Mar, 2008 ]
jednak aparat chyba musi być td-41u czyli ten z d15b7 bo na nim dokreca sie do odcinki, a na aparacie z d16z2 nie dochodzi do odcinki tylko się muli i ma błąd 4 czyli Czujnik położenia wału korbowego lub jego obwód.

jogal
18-03-08, 22:12
a ja mam jeszcze dwa nurtujące pytania (co prawda nie ma być to kompletny swap a jedynie minime na MPFI z użyciem kompletnego kolektora dolotowego z d15b7,wiązki,ECU p06,aparatu zapłonowego d16z2 i do szczęscia brakuje nam tylko iskry na świecach) dotyczące alternatora ponieważ w d13 alternator wygląda tak:
http://img89.imageshack.us/img89/3784/alternator13lh6.th.jpg (http://img89.imageshack.us/my.php?image=alternator13lh6.jpg)

a już w silnikach z pełnym wtryskiem alternator wygląda tak:
http://img368.imageshack.us/img368/6933/alternator15an3.th.jpg (http://img368.imageshack.us/my.php?image=alternator15an3.jpg)

Przeglądając manuala również zauważyłem, że do silników gaźnikowych dochodzą 3 kabelki do alternatora, a w silnikach z pełnym wtryskiem 4 kabelki. Do czego służy ten dodatkowy kabelek?? Czy może on mieć wpływ na brak iskry??
Czy do takiego mini-me mogę wykorzystać aparat zapłonowy z d16z2 zamiast aparatu z d15b7(Niby czujniki są te same, róznią się tylko kostkami, no i kolorami kabelków).

[ Dodano: Sro 19 Mar, 2008 ]
Dobra widzę, że musze sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, a może sie akurat komuś przyda... Alternator najlepiej sobie kupić od silnika d15,d16, wtedy wtyczka pasuje od wiązki, a aparat zapłonowy może być od d16z2/a6, wystarczy tylko odpowiednio połączyć kabelki bo nie wszędzie kolory kabli pasują do siebie (są pozamieniane od jednego czujnika, chyba od TDC ale nie jestem pewien). Ważny jest też przekaźnik chyba od pompy paliwa. Iskra już jest autko odpala, wystarczy jeszcze tylko wszystko poskładać do kupy i prawdopodobnie w piątek odbędzie się prezentacja d13b7 czyli 1.3 PGM-FI :aloha:

[ Dodano: Pią 21 Mar, 2008 ]
jednak aparat chyba musi być td-41u czyli ten z d15b7 bo na nim dokreca sie do odcinki, a na aparacie z d16z2 nie dochodzi do odcinki tylko się muli i ma błąd 4 czyli Czujnik położenia wału korbowego lub jego obwód.

MoRrIs
06-04-08, 12:52
Nie chcialem zakladac nowego tematu wiec napisze tutaj. Mam honde D13B2 i chcialbym inny silniczek do niej co byscie poradzili jak najlepiej to rozwiazac ?

jogal
06-04-08, 17:35
najlepej to taki silniczek jaki był montowany w civicach 5 gen czyli taki z obd1. od d15 do b16 a może nawet i b18. A jeśli chodzi o to co trzeba zrobić to patrz na mój post wyżej...

MoRrIs
08-04-08, 23:29
a co sie bardziej oplaci bo jak tak czytam to d13b2 to srednia wersja byla i wielu twierdzi ze lepiej sprzedac i wziasc calosc (z druga buda itp) z tamtym silniczkiem serio ?

Michał80
15-04-08, 20:05
wieshaq ,

Czemu aparat od d13"cośtamdalej" nie pasuje do mini-me? Pytam się, bo też się zastanawiam nad takim modem, ale do D16Y3 na osprzęcie od D16Z2. Kwestia mechaniczna (mocowania?), czy podłączenia elektryki (do ominięcia)?