PDA

Zobacz pełną wersję : probem z D15z6 czasem odpali ale..



MaciusCivic
18-01-11, 20:21
Witam mam problem z D15z6 civic stoi pare dni pod gołym niebem nie odpalany dzis próbuję go odpalic ale nie daje rady kilka razy przekreciłem i nic za moze 10tym razem odpalił poczekałem z 10 min jade na jedynce dodaje gazu do 3 tys obr i nagle jak by mu prad odłaczył albo cos silnik gasnie zaswieca sie kontrolka check engine ;/ nie wiem o co biega mozecie mi cos podsunac?? potem krece ze 3 razy i znow odpali nie wiem co sie mogło zrobic ;/:(

djwafel
18-01-11, 20:24
Możliwe, że paliwo zamarzło, jakiś czujnik np. czujnik położenie wału.

MaciusCivic
18-01-11, 21:10
nie zamarzło bo jest + temperatura jak przekrecam stacyjke to sos pstryka za schowkiem pasarzera wczesniej nei zwrociłem uwagi na to wiec nei wiem czy wczesniej pstrykało objawy nie wskazuja na przekaznik pompy paliwa ..

barnie
19-01-11, 09:04
jak pstryka podczas próby rozruchu to sprawdź koniecznie akumulator

Skoti
19-01-11, 09:50
jak zaświeca się check zrób samodiagnostykę

bednar_ek35
19-01-11, 19:10
Jak psrtyka za schowkiem to sprawdz mase na silniku może się odkreciła,lub przewód zardzewiał lub ew.immo warjuje.

MaciusCivic
19-01-11, 19:49
a jak immo wariuje to co ja mam zrobic kompa elektrykowi oddac nie wiem sam dzis wykasowałem błedy odłaczyłem ak umulator - na jakies 5 min odpalił normalnie chodził potem za 2 godz odpalic juz nie mogłem ;/ ciezka sprawa jeszcze jutro sprawdze kopułke moze tam wilgoc siedzi ;/

sunnboy
19-01-11, 21:48
a jak immo wariuje to co ja mam zrobic kompa elektrykowi oddac nie wiem sam dzis wykasowałem błedy odłaczyłem ak umulator - na jakies 5 min odpalił normalnie chodził potem za 2 godz odpalic juz nie mogłem ;/ ciezka sprawa jeszcze jutro sprawdze kopułke moze tam wilgoc siedzi ;/
jestem po podobnym problemie..raz krecil raz nie az w koncu nie zakrecil na amen-aparat zaplonowy padl-moze to wlasnie to

konstruktor
20-01-11, 01:55
U mojej Matuli (d14 5d aero ) winne były były szczotki w rozruszniku.
(początkowo zapalał niby ok ale było coś nie tak , później dopiero za 2 -3 razem , aż w końcu stanął na amen ...... po odholowaniu zapalił bez problemu , mechanik rozkręcił rozrusznik i stwierdził że to szczotki)
Po wymianie "szczotek" pali bez problemu .

smoku93
20-01-11, 14:47
moze tez cos ładowanie szwankowac

a szczotki rozrusznika nie bardzo bo co one miałyby do tego ze auto gasnie??