PDA

Zobacz pełną wersję : hondzia nie chce zapalić :(



chemmist
20-04-05, 21:14
Witajcie!
Mam problem z moim civiciem, silnik nie ma siły nawet zakręcić :( Po włączeniu stacyjki kontrolki palą się odrobinę ciemniej niż zwykle, pompa działa bo słychać. Więc wygląda na akumulator, a to bardzo dziwne bo nie miałem nawet w najwieksze mrozy problemu z odpaleniem, zawsze zapalała dosłownie na dotyk, wczoraj dużo jeździłem nią, nie zauważyłem nic dziwnego. Podłączyłem akumulator do prostownika i na prostowniku swieci sie zielona lampka czyli akumulator powinien być ok.
Jeżeli jednak to akumulator to dlaczego rozładował się aż tak przez jedną noc? Nic w elektryce nie dłubałem.
Proszę o pomoc!

kosiniak
20-04-05, 21:22
a moze ma pan problem z alternatorem. proponuje sprawdzic

JeMeN
20-04-05, 21:23
powiem ci tak podjechalem kiedys pod dom autkiem poszedlem po dokumenty trwalo to moze 5 min jak wrocilem to juz nie moglem odpalic. czasem w akumulatorze robi sie zwarcie i nie ma roznicy ile stoi najlepiej jakbys poyczyl od kogos akumulator, bo ladowanie ani kable nie pomoga jak masz zwarcie.

carlose
20-04-05, 21:26
a co się dzieje jak przekręcasz kluczyk, czy np syrenka od alarmu zaczyna Ci warjować ? Podładuj akumulator i zobaczysz czy to jego wina. Miałem podobne objawy jak Ty i akumulator siadł wsumie niedawno więc zimno nie było :D wymieniłem i jest gitara 8)

chemmist
20-04-05, 21:28
JeMeN,
gdyby akumulator był zwarty wywaliłoby bezpieczniki w prostowniku

[ Dodano: Sro 20 Kwi 2005 21:30 ]

a co się dzieje jak przekręcasz kluczyk, czy np syrenka od alarmu zaczyna Ci warjować ? Podładuj akumulator i zobaczysz czy to jego wina. Miałem podobne objawy jak Ty i akumulator siadł wsumie niedawno więc zimno nie było :D wymieniłem i jest gitara 8)

tak jak pisałem, przekecam kluczyk, kontrolki sie palą, co prawda jakby troche ciemniej niż zwykle, pompa paliwa działa, dalej przekręcam kluczyk, silnik lekko zakręci i słyszę jak pyka centralny zamek, alarm sie nie włącza.
Narazie ładuję na "siłę" akumulator i zobaczę co bedzie...

badyl
20-04-05, 22:12
moze padł rozrusznik,nie ma siły krecic i robi zwarcie

silnoreki
20-04-05, 23:18
na 90% akumulator juz mialem cos takiego niby kontrolki sie pala a po podlaczeniu do prostownika wychodzi ze jest wporzadku ale w akumulatorze cele sie rozlaczyly i nie ma natezenia aby ruszyc rozrusznik a napiecie jest. Najlepiej sprawdzic drugim akumulatorem albo specjalnym miernikiem do tego

Dziubek
20-04-05, 23:26
Też tak miałem:


podjechalem kiedys pod dom autkiem poszedlem po dokumenty trwalo to moze 5 min jak wrocilem to juz nie moglem odpalic
W moim przypadku wystarczyło klemy i akumulator przeczyścić papierem ściernym. Spróbuj, może pomoże.

GoorY
21-04-05, 17:01
akumulator. ja mialem tak ze napiecie mial prawie 13V a przy kreceniu rozrusznikiem spadalo na 6V. polowa cel padla. a stalo sie tak ze podjechalem pod sklep wszystko w porzo a po 20 min juz nie odpalil. nie ostrzegal wczesniej :lol:

typeR
21-04-05, 18:59
Moze akumulator juz ma dosyc? Moze alternator nie laduje?. Sprobuj podladowac, jezeli sytuacja po jakims czasie sie powtorzy podjedz do elektryka niech ci pomierzy napiecia i bedziesz wiedzial. pozdro

mikona
21-04-05, 19:30
Ja mialam podobnie z moja Micra.

Przestawilam ja jednego dnia o jekies 30 metrow, wszystko bylo ok a nastepnego juz nie zapalila. Akumulator byl nowy wiec nie jego wina, swiece wymienilam, iskra byla na kazdej ...

Co najzabawniejsze w ASO powiedzieli mi ze Micry tak maja :shock:

Po paru dniach nagle cudownie ozdrowiala i zapalila, niestety nigdy sie nie dowiedzialam co to bylo.

Moze hondy tez maja swoje kaprysy i chca czasami odpoczac :wink:

LIO
21-04-05, 20:28
Moze hondy tez maja swoje kaprysy i chca czasami odpoczac
dokladnie z Honda, jak z kobieta, nigdy jej nie zrozumiesz ;)

moze cos ci "zzera" prad, mi tak sie zrobilo na nowym akumulatorze, jak w nocy zalazalo sie domykanie szyb, bo cos popieprzylem i rano tak bylo. A moze wlasnie rozrusznik...

mikona
21-04-05, 20:37
moze cos ci "zrzera" prad, mi tak sie zrobilo na nowym akumulatorze, jak w nocy zalazalo sie domykanie szyb, bo cos popieprzylem i rano tak bylo. A moze wlasnie rozrusznik...

Wiesz nie mam pojecia bo od tamtej pory jezdzi jak na japonczyka przystalo-bezawaryjnie :wink:
A jak byla na przegladzie ostatnio to chlopcy z ASO nic nie wykryli :?

chemmist
21-04-05, 22:45
Chciałem podziękować wszystkim za porady i podpowiedzi :)
Okazało się jednak ze to akumulator z dnia na dzień podziękował za współprace, mimo że go długo ładowałem to nic z tego.Podłączyłem dziś do drugiego i samochód bez problemu zapala. Więc nie pozostaje mi nic innego jak poszukać nowej bateryjki.
Jeszcze raz wielkie dzięki!
Pozdrawiam!

hubiii
21-04-05, 23:04
heheh ja mam oryginalny hondowski :) zime przetrwal :)

Octane
21-04-05, 23:05
Chcesz kupic tanio moj aku, kupilem jakies 3 miesiace temu, mam rachunek.
Bo musze sobie poszukac cos mocniejszego, bo mi do audio potrzeba :D

chemmist
21-04-05, 23:15
heheh ja mam oryginalny hondowski :) zime przetrwal :)

mój też, w największe mrozy odpalał bez problemu dlatego zdziwiłem się że teraz z dnia na dzień przestał działać, ale trudno najmłodszy nie był, widać :D