PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrotami D13b2



miscuzi
09-01-07, 22:27
Witam
Gdy odpalam silnik na ssaniu mam 1500obr po przejechaniu do skrzyżowania (200m) ssanie wciąż chodzi ale na luzie ma już 2000obr nacisne gaz i szybko puszcze obroty zejda w dół ale najgorsze jest to ze nawet jak silnik sie już zagrzeje i wrzuce luz to niekiedy pojawia sie 2000obr na luzie bez ssania (wczesniej 800obr).
Macie jakąś diagnoze?? Stalo sie to z dnia na dzień a dokładniej w nocy gdy autko stało

Silnik D13b2.

Jesli powtórzyłem temat przepraszam i prosze modelatorów o jego zamknięcie.

Maciek_20
10-01-07, 08:57
Miałem bardzo podobny problem, u mnie na zimnym silniku po odpaleniu obroty wchodziły na troche ponad 2000 i nawet po wciścnieciu gazu niechciały zejść i dopiero po jakims czasie (około 5 -6 min) schodziły do normalnego poziomu.

wybralem sie do mechanika... jeden wieczór i problem z głowy, fachowiec powiedział ze zaślepił jede z przewodów dochodzacych do gaźnika (zapewne przewód podciśnienia) i that's all... koszt usługi 20 PLN i problem z glowy :D


Ale z tego co czytałem na forum inni mieli podobne objawy... a przyczyny były różne , także pszukaj jeszce podobnych tematów bo napewno jest tu na forum tego troche.

Pozdro !

dudek83
11-01-07, 17:18
Maciek_20 podpowiedz jesli wiesz który ten przewód zaslepil u Ciebie mechanik bo mam podobny problem a moze ten patent pomoze.pozdro

Maciek_20
12-01-07, 09:18
Niestety niewiem który to był przewód..., ale jakoś niedługo bede sie wybierał do mechanika na wymiane amorków ( sam raczej tego nie ogarne :speszony: ) to sie zapytam co i jak,
jak bede cos wiedział to podepne do tego tematu.

Wallia
12-01-07, 09:59
Kup w gumowym 3mm przewód gumowy z metra to kosztuje ponad 1zł metr i wymień wszystkie stare. Drugi wariant za nie wyłączenie ssani jest odpowiedzialny taki trójnik/zaworek z kuleczką w środku, jak chodzi na ssaniu jak jest ciepła to na pracującym silniku zdejmij z tego trójnika na na chwilę wężyk ten co wchodzi z góry, i lekko dodaj gazu,jak założysz go z powrotem ssanie sie po chwili wyłączy.

miscuzi
12-01-07, 14:57
Byłem u sąsiada mechanika i podpowiedział mi że mogą to byc problemy z zabrudzeniem silniczka krokowego, wsumie po odłączeniu wtyczki od niego silnik zaczął reagowac , jak bede miał czas to wykrece go i wyczyszcze wtedy zobacze czy trafił z diagnozą ;)

dudek83
12-01-07, 16:39
o tym wezyku mowa,a jak ktos wie jak poprawnie wykonac czynnosc regulacji ssania to piszcie i mile widziane zdjecia live(sa bardzo pomocne)
http://www.civicklub.pl/fi/files/thumbs/t_regulacja_005.jpg

jogal
12-01-07, 18:16
Dudek popraw linka bo nie działa. Chłopaki ściągnijcie sobie tego manuala http://downloads.hondatech.info/Auto/Manuals/Civic/Civic_EG_Shop.zip i będzie wszystko wiadomo co i czym się ustawia. Gaźnik jest cały pokazany i wszyskie czujniki, oraz co i jak trzeba ustawić. Nie trzeba żadnych wężyków zaślepiać a juz napewno nie od jakiegoś trójnika bo to tylko steruje czy auto ma dostawać ciepłe czy zimne powietrze...

Tomek__121
12-01-07, 18:58
Witam,mam takie pytanko do Was, czy Wasze Hanki powyzej 3500obr.so glosne??
wiem, teraz co to znaczy"głosne",no ale jak to jest,wydaje mi sie ze moja Hania troszke glosno chodzi(ale moze mi sie tylko wydaje:)

jogal
12-01-07, 19:22
W moim podpisie mam filmiki jak przyspieszam do 160 KM/h to sobie porównaj. Mam tylny przelotowy i brak kata i jest głośno, na serii też cicho nie było :)

dudek83
12-01-07, 19:53
link juz porawilem,mysle ze kazdy zalapie bo tylko 1 wezyk tam widac tylko niech ktos da znac jak dokladnie trzeba wykonac cala regulacje w jakich wrunkach?
Kurcze widze,ze musimy zorganizowac jakis spot np.w w-wie dotyczy oczywiscie posiadaczy d13b2-i bedziemy nawzajem wszystko regulowac poprawiac itd.(trzeba tylko narzedzia ze sobą poprzywozic :)

jogal
12-01-07, 19:59
Jak zaślepisz ten wężyk to będzie chodził cały czas na ssaniu. Tamtą śrubką co jest na rysunku reguluje się tak, że na gorącym silniku wyciągasz ten węźyk i za pomocą tej śrubki regulujesz tak aby uzyskać 2200 obr/min. I to wszystko nic się więcej nie robi.

miscuzi
21-01-07, 09:08
Witam
Temat wciąż aktualny .
Mianowicie :
Silniczek krokowy moczył sie całą noc w benzynie ekstrakcyjnej, został wyczyszczony wewnątrz pedzelkiem i założony i okazało sie iz to pomogło ale nie do konca. Teraz jest tak że rzadziej (prawie w ogułe, a jesli już to na zimnym silniku) się zacina i obroty schodza poniżej 1000 a czasem nawet do 500 tak jak powinno byc.
Co oprócz silniczka może jeszcze byc przyczyna podniesionych obrotów ??.

Emzor
21-01-07, 14:35
500 obrotow na jalowym to za malo. Powinien miec okolo 800 obrotow.

Tez walcze z falujacymi obrotami, bylem u dwoch mechanikow, wydalem lacznie na regulacje 250zl, problem troche ustal ale nie jest do konca tak jak powinno byc...

miscuzi
21-01-07, 14:50
Hmm 500 to zamało ?? nie sadze gdyż od początku posiadania Hani tyle miałem i wszystko było idealnie, teraz też jak sie rozgrzeje to zejdzie na 500 i silniczek pracuje.
No a pozatym w drugiej Hani (1999r) która posiadają rodzice obroty tez schodza do poziomu 500-600 wiec mysle ze jest to dobre ustawienie.

A 800 jak kolega wspomniał to mam teraz po mojej usterce i wyczyszczeniu silniczka krokowego, chciałbym jednak powrócic do poziomu 500 na stałe a nie jak sie silnikowi spodoba :)

Emzor
21-01-07, 15:00
Ja pisze tylko to, co wyczytalem w madrej ksiedze. Obroty maja wynosic 800 +-50 RPM. U mnie tez spadaja do 500 ale wtedy ciutke przygasaja swiatla i nie za bardzo mi sie taki poziom RPM widzi...