PDA

Zobacz pełną wersję : duży problem! sprzęglo czy skrzynia?



alek_m
16-01-11, 21:15
Witam serdecznie po długiej przerwie. Mam spory problem raczej moralny, dzisiaj sprzedałem swoje ek33 i wszystko było gites wieczorem facet do mnie dzwoni, że ruszając ze świateł wrzucił jedynkę ruszył a zaraz mu wybiło bieg chrobotneło i nic więcej, może wbić każdy bieg a auto cały czas jest jak na luzie nawet nie drgnie pali normalnie. Chciałbym mu pomóc bo mi głupio w takiej sytuacji aczkolwiek mojej winy to tam nie widzę. Pozdrawiam

Momek
16-01-11, 22:09
Urwana półośka może?
Pozdro

Skoti
16-01-11, 23:04
Skrzynia siadła jak dla mnie. pytanie dlaczego-sama czy wrzucił wsteczny

alek_m
16-01-11, 23:48
Tak mu też powiedziałem że takie rzeczy mogły się stać....nie chce wyjść na nie uczciwego sprzedawce a poza tym szkoda mi mojej żabki.. :(

sivy
17-01-11, 16:03
półos to by było widac
pytanie dlaczego rozwaliła sie skrzynia? moze facet nie umie biegów wrzucac albo bez sprzegła wrzucił
ostatnia opcja to koniec sprzegła a w efekcie podczas wciśniecia sprzegło ono nie zadziaało pan włączył bieg i posypała sie skrzynia tylko to mi przychodzi do głowy

Tiga
17-01-11, 20:25
ruszając ze świateł wrzucił jedynkę ruszył a zaraz mu wybiło bieg chrobotneło i nic więcej, może wbić każdy bieg a auto cały czas jest jak na luzie nawet nie drgnie pali normalnie.
Mialem takie objawy jak mi poloska wyskoczyla ze skrzyni :]

Witoszcz
17-01-11, 20:49
Może pytanie z innej beczki ale może mi pomożecie , jeżeli jest wciśnięty pedał sprzęgła jest ok , jeżeli go puszczę to słychać głośną pracę tzn wydaje mi się że łożysko w skrzyni ale bardziej skłaniał bym się ku awarii sprzęgła tzn może docisk , dodam że trwa to już rok i nic się nie zmienia ale na wiosnę chciałbym to zrobić , w czym jest wada ?

sivy
17-01-11, 21:34
w czym jest wada ?
tu

łożysko w skrzyni

Saiti
17-01-11, 22:06
Dokładnie. A więc wywal skrzynkę, wrzuć nową, lub sprawdź, czy w ogóle masz więcej niż szklankę oleju w skrzyni (własna autopsja się kłania ;]).

Witoszcz
17-01-11, 23:13
no to mam dwie opinie jedna że łożysko w skrzyni i druga że sprzęgło się sypie tzn podobno tak mi powiedział pewien sprzedawca który radził się mechanika :) i w co tu inwestować , jak w skrzynie to może coś lepszego do d14a4?? niż oryginał znacie może koszt innej skrzyni ? bo wymieniać to i to to tak średnio mnie się uśmiecha

sivy
18-01-11, 00:16
skrzynia najlepsza hybryda było w dziale sprzedam niedawno za 900 i 700zł dwie opcja

drypaul
19-01-11, 12:12
no to mam dwie opinie jedna że łożysko w skrzyni i druga że sprzęgło się sypie tzn podobno tak mi powiedział pewien sprzedawca który radził się mechanika :) i w co tu inwestować , jak w skrzynie to może coś lepszego do d14a4?? niż oryginał znacie może koszt innej skrzyni ? bo wymieniać to i to to tak średnio mnie się uśmiecha

Z tego co ja wiem, to jeżeli chrobocze, a po wciśnięciu sprzęgła ustaje, to jest to skrzynia.
Jak jest odwrotnie, wtedy sprzęgło.