Zaloguj się

Zobacz pełn± wersję : olej w filtrze powietrza



Thomas
09-01-07, 16:22
witam dzis postanowiłem obejrzec moj gaznik ze wzgledu na niewrowna prace i po sciagnieciu pokrywy filtra powietrza zobaczylem olej i masełko na obudowie filtra. idac dalej sciaglem przewód podcisnienia i oczom niewierzylem caly zapchany jakas mazi±...tam gdzie dochodzi ten przewod od strony flitra jest jakas mala puszeczka prostokatna w ktorej byla g±bka lub to co z niej zostalo (wszystko w maselku)
wie ktos z kad to cos sie tam wzielo bo nie wygladalo to ciekawie a z tego co sie orientuje to takie maselko powstaje po zmieszaniu oleju z plynem chlodniczym...

Wallia
09-01-07, 16:23
Przedmuchy ze skrzyni korbowej. Silnik kończy swoj± kadencję? Chociaż nie skoro masełko to może wczesna oznaka uszczelki pod głow± lub jeżdzisz autem na małych odcinkach i nie zd±rzy się dobrze zagrzać. Ale to też pytanie czy to taka zółta galaretka ala babole czy też masełko,no czy też sam olej silnikowy.

Thomas
09-01-07, 16:33
jezu jak konczy kadencje?! Hania jest za mloda zeby umierac... bede ja reanimowal :D maselko w wezu podcisnienia i w tej gabce na obudowie tez maselko reszta tlusta z oleju...

TENCIO
09-01-07, 17:23
uszczelka pod glowica

rafik1984
09-01-07, 18:24
Ja tak miałem w Seacie Toledo, filtr powietrza pływał w oleju a na wezu biała maz, odpowiedz prosta, silnik ma przedmuchy i uszczelka do wymiany;) w sumie to ponoc nic strasznego jak mi mechanik mowił , ale ja Seata sprzedałem i kupiłem hanie ;)pozdr

Thomas
09-01-07, 18:44
hmm troche to dziwne bo niema innych objawow... auto nie traci mocy maslo powinno sie robic na korku wlewu podobno a tez niema, niema objawow spalania plynu bo niema za autem bialej smugi ze spalin hmm jedyny objaw to ubywa plynu ale mozliwe ze z pompy...
jestescie tego pewni ze uszczelka? niech ktos jeszcze sie wypowie kto mial podobne objawy

marf
09-01-07, 19:21
W poprzednik autach (diesle) olej dostawał się do filtra poprzez rurkę odpowietrzaj±c± skrzynie korbow±, przeważnie przy zbyt dużym stanie oleju (w kadecie to nawet konstrukcyjne kolektor jest tak wykonany aby ten olej trafiał do komory spalania).

drad
09-01-07, 19:24
Powiem tak:
do oleju przedostaj± się spaliny, drogi w zasadzie s± dwie:
pier¶cienie lub uszczelniacze zaworów.

Można to ustalic tak:
powinno ubywać oleju roaz przy uruchomionym silniku:
wyci±gnij bagnet, dymi = pier¶cieni
odkręć korek oleju dymi = uszczelniacze
oczywi¶cie ma z tamt±d równomiernie "pufać" dymek jak z tłumika.
Ponadto jężeli silnik po uruchomieniu, zanim się rozgrzeje klekocze jak diesel to Wallia ma rację.

Jeżeli nie to, na poczatek proponóję zmianę oleju (i filtra oczywi¶cie) na dobry i dedykowany dla tego silnika (stan, przebieg).
Jak ma 200 000 km zalej go dobrym mineralnym.
Możesz tez sprawdzic kompresje w cylindrach przed i po zmianie oleju.

Thomas
10-01-07, 00:03
hmm olej wymienialem 3miesiace temu... czy klekocze dla mnie tak ale moze wyczulony jestem... reszte sprawdze jutro ale jesli jednak klekocze to w czym Wallia ma racje? tylko niemowcie ze w koncu kadencji Hanki :( acha niewiem czy to ma jakis zwiazek ale auto chodzi nierowno nadal czasem wydaje sie jakby jeden gar nie palil bo wszystko trzesie sie jak w trabancie i po wcisnieciu gazu jest jakby opoznienie z wejsciem na obroty zdarza sie to tylko na biegu jalowym i to niezawsze swiece wymienilem kable sa tez OK

drad
10-01-07, 10:03
¦wiece wymieniłe¶ to dobrze, ale jak Ci sie tak trzęsie to sprawdx na którym garze nie pali. Jak ustalisz to wykręć t± ¶wiecę i obejrzyj czy nie jest zawalona czarnym nagarem.

Thomas
10-01-07, 23:27
dzis przy tym trzesieniu pojedynczo odpinalem kable zeby zorientowac sie przy ktorej niema roznicy...bylo przy kazdej czyli wszystkie gary chodza a mimo to auto cale drga :(mozliwe ze przestawily sie obroty biegu jalowego? zaznaczam ze niczym nie krecilem...
co do dymku z bagnetu i wlewu oleju nic nie zauwazylem...jestem w kropce

drad
11-01-07, 10:16
Wymiana oleju na jaki¶ dobry (płukanko po starym) filtrów (oleju i powitrza) regulacja gaĽnika (może czyszczenie) i powinno grać.

Co do uszczelki, jak pisz± inni to nie jestem pewien