PDA

Zobacz pełną wersję : łożysko w przednim kole



kiciarz
08-01-07, 23:57
mam problem z lewym przednim kolem. milalem stluczke i wlasnie ono najbardziej ucierpialo. ewidentnie byla skrzywiona koncowka drazka, wymienilem ja na nowa, pojechalem na zbierznosci . wykrecili mi obie strony maxymalnie i z ledwoscia gdzies zlapali tolerancje na tych swoich wskaznikach. autko prowadzi sie oki idzie jak po sznurku, ale jak sie przypatze na to kolo odrobine jest przechylone do wewnatrz nadkola. co moze byc przyczyna?? mcpherson, wahacze czy moze przestawiona podluznica czy wozek ?? i w jaki sposob moge to sprawdzic nie wymieniajac wszystkiego po koleii?? jeszcze sprawa lozyska w kole , wydaj mi sie ze zaczyna lekko huczec przy szybszej jezdzie, czy problemem jest wymiana lozyska czy jest moze ono zespolone z piasta i trzeba wymienic calosc?? prosze o pomoc

checker
11-01-07, 00:25
najprawdopodobniej moze byc lekko skrzywiona zwrotnica, podczas ustawiania zbieznosci jak bylo komputerowo ,a raczej juz niikt starszego sprzetu nie uzywa powinno byc pochylenie kola zapisane ,,najlepiej w minusie do okolo 1 st. co do łozyska to jest wymienne samo bez piasty, choc przy mocnymuderzeniu mozliwosc skrzywienia piasty istnieje,ale sa to bardzo rzadkie przypadki, pozdrawiam