PDA

Zobacz pełną wersję : fotele i kanapa



Turtles
08-01-07, 22:39
Witam, nosze sie z zamiarem zamiany seryjnych siedzen z mojej HC 3D 94 rok.. na skórzane..

Wiecie moze czy w modelu tym były siedzenia w skórze w produkcji?
w dziale giełda znalazłem skórzane lecz z integry, z tego co wyczytałem przednie pasuja lecz tylna kanapa nie.. a nie chce lipy odstawiać i tyłu zostawiac bez skóry.. tak troche przypałowo to by wyglądało..

PozdrO

Lukasch44
08-01-07, 23:05
Poszukaj na allegro. Do 5gen. czasami się tam pojawiają orginalne skórzane fotele.

Turtles
08-01-07, 23:09
patrzyłem ale na allegro czesto pojawiają sie moim zdaniem takie psełdo skórzane poniewaz ta skóra występuje TYLKO z boków siedzen.. wiec to dla mnie tak jakby obszycie a nie skórzany fotel.. sa fajna na allegro skórzane.. ale to z accorda.. wiec tez mi nie bedzie pasowało... a z drugiej strony.. niebardzo sie znam i nie chciałbym sie pakowac w rzeźbe tylnej kanapy zeby pasowała u mnie.. chyba ze w łatwy jakiś sposób mozna to osiągnąc(?) ale wątpie...

tomiek
09-01-07, 00:06
Poszukaj tutaj: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=22506
Tekst Lcfr'a, tylko on ma qpe i może byc róznica z tylna kanapą (nie czytałem całego postu, więc nie wiem jak to wygląda w HB) Jakby co to go zapytaj na PW, jeśli nie znajdziesz odpowiedzi... Na pewno się da, z małą rzeźbą, ale da radę...

Turtles
09-01-07, 00:10
a podejmujesz sie w razie czego rzeźby ? hehehe :D
bo jak tak to mam tu coś takiego ;)

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=21492

tomiek
09-01-07, 10:00
cytat: "tylna kanapa nie pasuje do 3d wiec nie pytajcie czy pasuje"
Zastanów się jeszcze...

Lcfr
09-01-07, 10:08
patrzyłem ale na allegro czesto pojawiają sie moim zdaniem takie psełdo skórzane poniewaz ta skóra występuje TYLKO z boków siedzen.. wiec to dla mnie tak jakby obszycie a nie skórzany fotel.. sa fajna na allegro skórzane.. ale to z accorda.. wiec tez mi nie bedzie pasowało... a z drugiej strony.. niebardzo sie znam i nie chciałbym sie pakowac w rzeźbe tylnej kanapy zeby pasowała u mnie.. chyba ze w łatwy jakiś sposób mozna to osiągnąc(?) ale wątpie...


poszukaj bardziej na allegro albo gdzie indziej jak Ci zalezy na skórze

w Vgen w wersjach EH2 canada (pewnie tez innych ale rzadziej) był,y montowane seryjnie kanapy skórzane... na dodatek czesto miały podgrzewanie siedzen do tego.EH2 to ta sama buda co EG3/EG4 wiec pasowałoby wszystko idealnie - kwestia godzinki na przełożenie...

Turtles
09-01-07, 14:00
no właśnie Tomku.. dlatego zdziwiło mnie też Twoje stwierdzenie co do rzeźby.
Coś się pomyśli.. moze znajde jakiś inny sposób na wstawianie jakiś ładniutkich skór :)
chyba ze wczesniej ktos mi to wybije z głowy ;)

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 ]

poszukaj bardziej na allegro albo gdzie indziej jak Ci zalezy na skórze

w Vgen w wersjach EH2 canada (pewnie tez innych ale rzadziej) był,y montowane seryjnie kanapy skórzane... na dodatek czesto miały podgrzewanie siedzen do tego.EH2 to ta sama buda co EG3/EG4 wiec pasowałoby wszystko idealnie - kwestia godzinki na przełożenie...

Jeśli jest to możliwe, to pewnie ze poszukam albo cierpliwie poczekam :) a godzinka na przekładeczke to niewiele wiec moze warto :D
:agent:

bastek13
09-01-07, 14:41
Witam, nosze sie z zamiarem zamiany seryjnych siedzen z mojej HC 3D 94 rok.. na skórzane..

Wiecie moze czy w modelu tym były siedzenia w skórze w produkcji?
w dziale giełda znalazłem skórzane lecz z integry, z tego co wyczytałem przednie pasuja lecz tylna kanapa nie.. a nie chce lipy odstawiać i tyłu zostawiac bez skóry.. tak troche przypałowo to by wyglądało..

PozdrO

na allegro widziałem gościa, który obszywa kanape i fotele które są zamontowane w samochodzie skórą, miał kilkanaście kolorów do wyboru. Linka nie podam, bo mam allegro w pracy zablokowane :djablek:

Lcfr
09-01-07, 15:02
no właśnie Tomku.. dlatego zdziwiło mnie też Twoje stwierdzenie co do rzeźby.
Coś się pomyśli.. moze znajde jakiś inny sposób na wstawianie jakiś ładniutkich skór :)
chyba ze wczesniej ktos mi to wybije z głowy ;)

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 ]

poszukaj bardziej na allegro albo gdzie indziej jak Ci zalezy na skórze

w Vgen w wersjach EH2 canada (pewnie tez innych ale rzadziej) był,y montowane seryjnie kanapy skórzane... na dodatek czesto miały podgrzewanie siedzen do tego.EH2 to ta sama buda co EG3/EG4 wiec pasowałoby wszystko idealnie - kwestia godzinki na przełożenie...

Jeśli jest to możliwe, to pewnie ze poszukam albo cierpliwie poczekam :) a godzinka na przekładeczke to niewiele wiec moze warto :D
:agent:


Tomek dobrze pisze, ze przy tamtych kanapach byłaby rzeźba z tylem (przód pewnie daje sie dosc łatwo ogarnąć tak jak przy montazu moich foteli z prelude. Co do szukania na allegro-wersja której szukasz nie jest dosc popularna wiec musisz sie uzbroic w cierpliwosc, poza tym czesto te fotele ludzie sprzedaja w marnym stanie...
ale zycze powodzenia.... (choc mnie sie skóra osobiscie nie podoba-wole ładny welur - kwestia gustu)

Turtles
09-01-07, 15:13
nie no pewnie ze bede szukał.. Powiem tak.. chciałbym mieć takie "przytulne" autko.. wiesz, masywne siedzenia kanapa z tyłu tak samo.. Czy w takim razie mozna to usyskać z weluru? chciałbym dodatkowo wkomponować podłokietnik miedzy fotele ( no ogólnie zeby tak ładnie to wygladało )

Czy moze jakieś propozycje to mojej wersji auta?

tomiek
09-01-07, 20:02
Widziałem dziś na swoim osiedlu IV gena HB w skórze (czarnej) Cos mi się o uszy obiło, że siedzenia i kanapa z "czwórki" pasują do V gena HB. Nie jestem jednak pewien... Popytaj, poszukaj na forum. Będziesz miał większe możliwości...

Turtles
09-01-07, 20:05
bardzo fajnie wiedzieć :D
Popytam poszukam poszperam :D
Co sadzisz o przytulnej atmosferze w samochodzie? myslisz ze jest mozliwe to osiągnąc w tak małym aucie?
Wolisz osobiście welur czy skóre??

tomiek
09-01-07, 20:24
Cytat: "Co sadzisz o przytulnej atmosferze w samochodzie? (...)
Wolisz osobiście welur czy skóre??"
O matko! Ale propozycja! :d
Niestety wolę welur... :(

Turtles
09-01-07, 20:29
hehehe Ty nie szalej :D i nie tłumacz sobie wszystkiego tak dosłownie :D tak jak wczoraj "szperania w perełce" :D hehehe

Nie wiem kurcze lubie takie "masywne" fotele.. nie wiem czemu :D moze dlatego ze przed TV lubie w takim duuuzym siedzieć :D

Efyr
09-01-07, 21:50
Skura ma kilka wad:
Parzy latem w dupe, wiem, bo już to przerabiałem. Na skórze naprawde jest znacznie bardziej gorąco - pewnie przez gorszą wymiane powietrza - skóra tak nie przepuszcza jak materiał, nawet z klimą zanim ochłodzi troche to trwa.
Zimą natomiast jest paskudnie zimna, ale mniej przeszkadza niż latem.
Do tego o skóre powinno się dbać nawilżająć ją olejkami aby nie pękała i się nie wycierała.
Do tego skóra lubi popierdywać w czasie jazdy i dość śliska jest

Ogólnie moim zdaniem bardzo ciekawym pomysłem są fotele z materiału (np alcantara) ze wstawkami skóry.

Turtles
09-01-07, 22:09
właśnie dlatego sie zastanawiam czy warto inwestowac w skóre czy moze poszukac jakiś obszernych duzych foteli i kanapy z materiału tak jak mówisz..
Jak bys miał jakiś pomysł do EG4 to podeślij moze na PW albo tu wrzuć linka

Ja oczywiście tez coś poszukam i nie omieszkam spytać Was o zdanie :)

Lcfr
09-01-07, 22:51
właśnie dlatego sie zastanawiam czy warto inwestowac w skóre czy moze poszukac jakiś obszernych duzych foteli i kanapy z materiału tak jak mówisz..
Jak bys miał jakiś pomysł do EG4 to podeślij moze na PW albo tu wrzuć linka

Ja oczywiście tez coś poszukam i nie omieszkam spytać Was o zdanie :)

na tej aukcji (fota) mozesz zobaczyc jaka jest skóra oryginał eg4/eh2

http://www.allegro.pl/item156096735_honda_civic_92_poduszka_powietrzna_k ierownica.html

Turtles
09-01-07, 22:56
i tak jak Twoi poprzednicy sugerowali jak sie urzywke kupuje to zazwyczaj powycierana i popekana.. i to chyba prawda... nie wie czemu ale chciałbym takie masywne wnętrze zrobić .. tak zeby było miekko miło przytulnie ;)

no bo foletal sprzed TV nie wstawie ;)

Ale chyba powoli wybijacie mi z głowy skóre.. tylko co innego wstawić.. nie wiem nie wiem... :hinczyk:

Efyr
10-01-07, 11:48
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=7866
Tu masz Cifa z siedzeniami alkantary i wstawkami skóry, tyle że 6 gen

Turtles
10-01-07, 17:05
:D No te foteliki musze przyznać ze mi się podobają :) Chyba pomyślę o takim dodatku do swojej Hani :)