PDA

Zobacz pełną wersję : przepalająca się często żarówka od światła wewnątrz



wojtaspan
08-01-07, 19:10
mam problem,czy to jakis dziwny zbieg okoliczności,czy cos nie tak z instalacją elektryczną,w ciągu 2 miesięcy przepaliła mi sie 3 razy żarówka od światła wewnątrz hondy
mieliście cos takiego u siebie??

zoran.misic
08-01-07, 19:31
Sprawdz jakie masz napiecie ladowania- kiedy jest zbyt wysokie to moga sie przepalac np.zarowki. jesli napiecie bedzie za wysokie to pewnie masz problem z regulatorem napiecia. Aha zbyt wysokie napiecie moze tez byc szkodliwe dla akumulatora

Frydzio
08-01-07, 19:54
a wie ktos jaki bezpiecznik odpowiedzialny jest za to swiatelko w eg3? nie dziala mi od zawsze, zarowka sprawna, kable tez, wszystko inne dziala

mozes
08-01-07, 20:16
a wie ktos jaki bezpiecznik odpowiedzialny jest za to swiatelko w eg3? nie dziala mi od zawsze, zarowka sprawna, kable tez, wszystko inne dziala

7,5A na czerwono (http://img54.imageshack.us/my.php?image=spisbezpiecznikwpoddesknv0.jpg) + opis (http://img153.imageshack.us/my.php?image=poddeskspisml3.jpg) in english :D


tutaj (http://img146.imageshack.us/my.php?image=bezpiecznikixe8.jpg) jest z opisem :D

xsylwusx
08-01-07, 20:41
a mi nie chcą dzialać swiatła awaryjne ktry bezpiecznik zanie odpowiada

mozes
08-01-07, 20:48
a mi nie chcą dzialać swiatła awaryjne ktry bezpiecznik zanie odpowiada

Sprawdź sobie bezpieczniki w przedziale silnika ten od awaryjnych chyba jest tam nie pamiętam

Frydzio
08-01-07, 21:53
wielkie dzieki mozes

red_zary
09-01-07, 06:43
to swiatelko w suficie ma 3 pozycje: wl. wyl. i wlaczane gdy otwarte sa drzwi. mi na tej wlasnie pozycji swiatlo miga/zarzy, nawet przy zamkniétych drzwiach. nie znam sié, ale chyba jest jakies zwarcie, bo po zamkniéciu autka wlácza sié (pre)alarm...

Konrad84
09-01-07, 08:30
red_zary sprawdź czujniki przy drzwiach.
wojtaspan ładowanie powinno być 14.2V - maksymalne 14.5V

draffter
09-01-07, 08:35
to swiatelko w suficie ma 3 pozycje: wl. wyl. i wlaczane gdy otwarte sa drzwi. mi na tej wlasnie pozycji swiatlo miga/zarzy, nawet przy zamkniétych drzwiach. nie znam sié, ale chyba jest jakies zwarcie, bo po zamkniéciu autka wlácza sié (pre)alarm...
rozbierz lampkę - i przeczyść styki np. "kontakt" sprayem. To samo zrob z czujnikami w drzwiach. ja styki miałem zaśniedziałe na maxa. Zwróć uwagę na miejsca gdzie wkreca sie śruby, one łączą się z masą w karoserii. Powinno pomóc.

wojtaspan
09-01-07, 10:54
konrad84 moze ma to znaczenie ,oryginalna żarówka była 5 W, jak spaliła sie ona ja włozyłem 10W czy to ma jakies znaczenie ,ze ona jest wiekszej mocy?

mozes
09-01-07, 11:43
konrad84 moze ma to znaczenie ,oryginalna żarówka była 5 W, jak spaliła sie ona ja włozyłem 10W czy to ma jakies znaczenie ,ze ona jest wiekszej mocy?
poza tym że 10W pobiera więcej prądu :) i bardziej się grzeje to wiekszego znaczenia nie ma
ale daje jasniejsze światło :cool:

Bartas
09-01-07, 12:04
Podlacze sie pod temat...mam zblizony problem tylko z oswietleniem zegarow w D15Z1. Poprzedni wlasciciel zmienil oswietlenia na niebieskie. Od pewnego czasu i nie zawsze miga mi jedna z zaroweczek...czasami gasnie na chwile i ponownie sie zapala. Jednym zdaniem,to ROBI SCENY!!! Czy cos sie tam moglo poluzowac,cos nie styka??? Czytalem, ze rozbieranie zegarow to dosc ryzykowna sprawa... :// Spotkaliscie sie z czyms podobnym?

Konrad84
09-01-07, 12:05
A amperaż się zgadza?

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 ]
Bartas
Dwie opcje: albo coś nie styka, albo żarówka się przepala. Rozbieranie zegarów to nic skomplikowanego, problem pojawia się jak musisz zdjąć wskazówki, a do wymiany żarówki nie trzeba ich zdejmować.

red_zary
09-01-07, 12:11
a czy do założenia indiglo trzeba ściągać wskazówki... tak sobie myślę, może by sprawić sobie takie ładne białe indiglo w stylu retro, ale się cykam ://

draffter
09-01-07, 12:26
a czy do założenia indiglo trzeba ściągać wskazówki... tak sobie myślę, może by sprawić sobie takie ładne białe indiglo w stylu retro, ale się cykam
Jest nawet na forum dość dokładna instrukcja instalacji indiglo- poszukaj, zobaczysz czy masz czego cykać :)

red_zary
09-01-07, 12:32
oki, poszukam... tak tylko przy okazji zapytałem ;)

wojtaspan
09-01-07, 16:46
sprawdziłem dzis ładowanie ,jest 14.5 wiec chyba dobre :agent:

Bartas
09-01-07, 20:43
dzieki za info. pozdro.