PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce tył EJ9 problemy



slafko
11-01-11, 18:52
Witam.
Mam problem z tylnim hamulcem w prawym kole. Jak zaczynam hamowac slychac glosne szorowanie, a jak przestaje hamowac i jade dalej slychac cykliczne pukanie wraz ze wzrostem predkosci. Ustepuje ono po przejechaniu okolo 100-200m. Zdjalem bebny sa ok, szczeki tez ok, lozysko nie huczy. Czy ktos moze mial podobny problem albo wie co moze sie dziac?

Tobjas
12-01-11, 14:12
Mi sie od niedawna zrobil taki sam problem. Myslalem ze szczeki sie skonczyly ale sa ok. Nie mam pojecia co to moze byc wiec tez sie podlaczam do tematu.

elviss09
12-01-11, 17:04
moze masz na bebnie rowki i powierzchnia nie jest gladka?

WaSSIL
13-01-11, 00:36
mam podobny objaw ale jak auto postoi dłużej jak kilka dni w obecnych warunkach Nie sprawdzałem jeszcze tego więc nie wiem ale jeśli ktoś z podobnym objawem walczył to chętnie się dowiem gdzie szukać bez zbędnych namysłów :)

slafko
13-01-11, 07:15
moze masz na bebnie rowki i powierzchnia nie jest gladka?

bebny sa gladkie, nie ma rowkow, wzerow itp. ale bardzo mnie to denerwuje podczas codziennej jazdy i nie moge sie z tym uporac:confused:

skolopendra
13-01-11, 11:37
a nie grzeje się bardziej ta strona?

astan
13-01-11, 22:14
sprawdź rozpieracz miedzy szczekami. Musisz go wyczyscić aby gwint luzno chodził. To on prawdopodobnie ci stuka miedzy szczękami. Poza tym tłoczki w cylinderkach też muszą lekko chodzić. Powinny dać się przesunąć palcem.