Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Honda gaśnie [dlugie]



krzysiekxp
07-01-07, 21:07
Witam!

Zeby nie bylo to na wstępie mowie ze czytałem juz forum.

Sprawa wyglada tak. Ostatnio do hani wpakowałem sobie stozek taki za 50zl nie jakis wypas. Na zimnym silniku nie ma problemu jak sie zagrzeje to np jak dojezdzam do swiatel daje luz to obroty spadaja do zera i hania gasnie. Jak dojrzdzam na biegu obroty spadaja powoli i daje sprzeglo w ostatniej chwili przed zatrzymaniem to obroty bujna sie nisko ale nie gasnie. Poczytałem na forum ze moze to byc silniczek krokowy ale obroty trzyma bardzo rowno na około 800 i nie faluje jak sobie np stoje w korku czy cos. Przeczytałem ze moze byc przepustnica do czyszczenia ale działała przedtem i nie bylo nic grzebane przy niej wiec to moze byc tez nie to. Dlamnie wyglada to jakby silnik moze dostawal za duzo powietrza i sie dusil nie wiem bo zaznaczam ze sie nie znam i moje rozumowanie moze byc błedne. Zastanawiem sie co teraz zrobic?

1. Jechac to gdzies wyregolowac i czy to wogole jest wykonalne?
2. Załozyc firmowy (fabryczny) filtr powietrza
3. Pozbierac na firmowy stozek za duzo kasy (czy wtedy tez bedzie trzeba cos regolowac?)
4. Jechac na to czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego chodz nie jestem pewny ze to cos da?

Moze całe moje rozumowanie jest błedne i to jest cos jeszcze innego?

Czekam na porady narazie nie mam kasy wiec najbardziej pasowała by mi opcja 1

mozes
07-01-07, 21:29
Ja bym założył spowrotem fabryczny filtr i sprawdził czy to od stożka tak się dzieje może to zbieg okoliczności i zganiasz na stożek a to coś innego?

webi
07-01-07, 21:29
wywal stozek i zaluz orginal i zobacz co sie dzieje,i tez zalezy jak masz zalozony stozek powino byc doprowadzone zimne powietrze

wieshaq
07-01-07, 23:28
to czy jest zimne czy cieple powietrze przy stozku to nie moze byc powodem gasniecie. nie wiem jaka jest jakosc filtra ale tego tez bym nie obstawial.
to ze dostaje za duzo powietrza to tez nie bardzo ma rece i nogi

niczego wiecej nie demontowales oprocz obudowy filtra?

moglo byc tak ze filtra miales dosyc zabrudzony i teraz powinienes zresetowac komputer po zmienie chociaz za to tez reki bym sobie nie dal uciac

wykrec silniczek i przeczysc... ale najpierw oczywiscie zrob to co pisali poprzednicy czyli sprawdz zachowanie na seryjnym dolocie

krzysiekxp
08-01-07, 00:36
wieshaq!

Bardzo ciekawa uwaga. Owszem stary filtr byl juz mozno zabrudzony auto sie dusilo itd. Dlatego własnie go wymienilem a ze była okazja to dalem stozek. Myslisz ze reset kompa pomoze? Wiem ze mechanik go nie robil bo stozek zapinal mi na szybko. Myslisz ze to moze byc takie proste?