PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik położenia wału - gdzie wchodzi do komputera? Gdzie gniazdo serwisowe? D15Z6



tasiorowaty
10-01-11, 22:33
Witam,
Interesuje mnie:
1. Gdzie i jakimi przewodami (kolory) wchodzi sygnał od czujnika położenia wału do komputera?
2. Gdzie znajduje się komputer?
3. Gdzie znajduje się gniazdo serwisowe do podłączenia zewnętrznego komputera?
4. Jaki soft i interfejs jest potrzebny do diagnostyki auta?

Civic 1.5 VTEC (D15Z6), '99.

Bardzo proszę o info, ewentualnie jakieś schematy będą mile widziane ;)

Pozdrawiam,
Michał

xandu
11-01-11, 09:19
4. Jaki soft i interfejs jest potrzebny do diagnostyki auta?

spinacz do poapieru. poszukaj o samodiagnostyce tematów.

radar333
11-01-11, 10:00
Czujnik położenia wału korbowego w Civic'ach do 2000r jest w aparacie zapłonowym, komputer jest w kabinie za wykładziną przy nogach pasażera z przodu pod schowkiem. Żeby zrobić samodiagnostyką robi się mostek na jednej z kostek (:)) - poszukaj sobie hasła samodiagnostyka. Jeśli poszedł ci ten czujnik (w zasadzie to są chyba 3 czujniki w aparacie) to możesz się bawić i szukać jakiegoś przebicia, nieszczelności, pęknięcia lub poprzezwajać te czujniki ale szybciej i taniej będzie kupić drugi aparat cały i go po prostu podmienić.

konstruktor
12-01-11, 02:23
Czujnik położenia wału korbowego w Civic'ach do 2000r jest w aparacie zapłonowym, komputer jest w kabinie za wykładziną przy nogach pasażera z przodu pod schowkiem. Żeby zrobić samodiagnostyką robi się mostek na jednej z kostek (:)) - poszukaj sobie hasła samodiagnostyka. Jeśli poszedł ci ten czujnik (w zasadzie to są chyba 3 czujniki w aparacie) to możesz się bawić i szukać jakiegoś przebicia, nieszczelności, pęknięcia lub poprzezwajać te czujniki ale szybciej i taniej będzie kupić drugi aparat cały i go po prostu podmienić.

http://autoban.com.ru:8080/manual/CivHtml/6-57.htm
linka znalazłem przypadkiem, i tak samo jak u mnie czujnik znajduje sie przy rozrządzie . (d15z6)
Przyczyną błędu był .... pasek alternatora który naruszył obwód, w ostateczności (zerwany obwód) musiałem go na nowo połączyć. ........ a przy wymianie rozrządu będę go zmieniał na ori (używka)
dodam że od momentu ponownego połączenia obwodu , problemu nie ma :)