PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny dzwięk z okolic parwonika. Czyli problem z klimatyzacją ?



adi1441
10-01-11, 16:17
Witam po wymianie łożysk w kompresorze klimatyzacji pojawił się się problem. Mianowicie z okolic schowka a dokładnie z okolic chłodnicy która znajduj się przy filtrze kabinowym wydobywa się metaliczny dźwięk (podobny do pracy zatartego łożyska). Co ciekawe nie jest on równomierny i zmienia swoja natężenie po czym znika by zaraz znów się pojawić.

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problem? Albo ktoś wie co może być przyczyną.

Pozdrawiam :)

Budziniak
10-01-11, 18:56
Ta chłodnica to parownik. Odkręć dmuchawę i przesmaruj panewki jakimś smarem. ale jak dasz rade to nagraj ten dźwięk na każdym biegu dmuchawy

adi1441
10-01-11, 20:38
Ta chłodnica to parownik. Odkręć dmuchawę i przesmaruj panewki jakimś smarem. ale jak dasz rade to nagraj ten dźwięk na każdym biegu dmuchawy

Moja wina. Nie nadmieniłem, że ten dźwięk pojawia się nie zależnie od tego na którym biegu jest dmuchawa oraz czy jest włączana czy nie.

Skowron48
10-01-11, 21:42
metaliczny dźwięk (podobny do pracy zatartego łożyska)

Nie przypomina to przypadkiem takiego "cykania", które narasta częstotliwością wraz z zwiększeniem mocy dmuchawy??

adi1441
10-01-11, 23:36
Nie nie. Jest to jw metaliczny dźwięk przypominający tarcie metalu o metal. I dzwięk nie narasta wraz z dmuchawą, można rzec że "żyje własnym życiem".

Czy w parowniku znajduje się jakiś olej albo co w podobie?

adi1441
14-01-11, 00:01
Sory za PPP!


Panowie macie jakieś sugestie?

adi1441
18-01-11, 13:15
Wybaczcie za kolejne PPP!

Ale mam filmik w którym dobrze słychać ten dźwięk: http://w520.wrzuta.pl/film/2yxz35Z3Poy/dzwiek_parownika.

Po odpaleniu samochodu słychać go. Nie jest od zależny od pracy dmuchawy, co słychać na filmiku oraz od obrotów silnika co również słychać. Po zgaszeniu silnika słychać jeszcze ten dźwięk przez sekundę.

Może to coś pomoże w rozwiązaniu problemu.


Sory z jakość ale nagrywane młotkiem :P