PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie części wykładziny.



MARIO_
09-01-11, 18:13
Witam. Mam pytanie.
Sprawdziłem dzisiaj wykładzinę pod dywanikiem i cała mokra, pełno wody wsiąknięte.
Nie mam teraz możliwości wyjęcia całej wykładziny, ale chciałbym podnieść ten namoknięty kawałek. I tu pytanie jak to zrobić najłatwiej, jest to po stronie kierowcy, próbowałem wyciągnąć ją tak po prostu bez demontażu żadnych plastików, ale nie da rady :) Chciałbym zrobić tak, aby po prostu ona była luzem, ze w trakcie jazdy pod spód włożę gazety, a gdy samochód będzie stał to chciałbym ją podnieść niech powoli coś wysycha.
Pozdrawiam i proszę o rady

Saiti
09-01-11, 18:17
Połóż gazety pod dywanik, też odciągnie.

MARIO_
09-01-11, 18:43
To już zrobiłem :)
Ale chciałem jeszcze od dołu to zrobić.
Chcę to dobrze zrobić, bo już z zapachem stęchlizny męczyłem się na jesieni kiedy to mi do bagażnika ciekło, tamto już zrobione, to teraz inne....

Nemereth
09-01-11, 20:46
Nie powiem na pewno ale chyba pod każdym gumowym dywanikiem jest troche wilgotno w zimie.
Grzejesz auto zostawiasz na noc, znów grzejesz itd i chyba pod gumą to się zbiera.

Wody nie mam, dywan nie jest aż tak nasiąknięty wodą ale spodnia część gumowego dywaniku jest przynajmniej jakby przetarta mokrą szmatką.

Jak jest u was?

PlushaQ
09-01-11, 21:02
Tak jest… gumowe dywaniki wilgotne od spodu ;]
Chociaż, powiem szczerze - co mnie niezmiernie zdziwiło - woreczek z kulkami do kocich kuwet (sic!) i trochę tej wilgoci z otoczenia ściągają. Przy wysoce ujemnych temperaturach to tak dobrze nie działa, bo woda zdąży zamarznąć, ale jak jest plus, duża wilgotność, to to działa. Na dodatek częściowo eliminuje parowanie szyb - mniej wilgoci wewnątrz, to nie ma się co osadzać.
Może to wygląda mało estetycznie, bo w otwartym foliowym woreczku jeżdżą kulki gdzieś za fotelem kierowcy/pasażera, no ale coś za coś ;]

reaktor
09-01-11, 21:19
Zdziwił bys sie ile wody może być pod tylko z pozoru wilgotną wykładziną
Kiedyś mi napadało przez pęknieta szybę i powiem szczerze bez podniesinia wykładziny nie ma szans tego wysuszyć ponieważ pod nia jest taka mata wełniana która wchłania kosmiczna ilości wody
A przy okazji znalazłem moje złote pióro parkera za kilka ładnych złociszy:D

-A więc tak odkręcasz fotel wyciągasz
-jeśli masz podstopek to tez chyba musizz go wymontować( ja rozbierałem strone pasażera i poszło łatwo nie wiem jak tak z pedałami
-wykręcasz dolny uchwyt na pasy
w tym momencie powinieneś być w stanie wykładzinę na tyle podnieść i złożyc zeby ciepłe powietrze z nawieu szło pod spodem zostawiasz na pół godziny
i gotowe

MARIO_
09-01-11, 22:07
Dobra to będę działać :) Dzięki.

Zdziwił bys sie ile wody może być pod tylko z pozoru wilgotną wykładziną
Zdaję sobie z tego sprawę, tam jest jakby wylał wiadro wody, mocniej uderzyć ręką w tą wykładzinę to woda pluska... :mad:

Saiti
09-01-11, 22:09
Słuchaj, jak wsiadasz do auta to zawsze susz buty tak, by nie było ułamka wilgoci. W każdej innej sytuacji będzie. Po prostu wytrzymaj zimę, albo naprawdę, buty zostawiaj pod domem :)

MARIO_
09-01-11, 22:24
A co myślicie o ofertach dot. prania tapicerki...po upraniu suszą tapicerkę, może to by było skuteczne?

reaktor
09-01-11, 22:29
mi wybieranie wody razem z suszniem zajęło 2 dni , myślisz że dadzą rade w 15min?:D

MARIO_
09-01-11, 22:35
myślisz że dadzą rade w 15min?
Nie, nie pytałem o to :) Tylko czy to będzie skuteczne

reaktor
09-01-11, 23:19
śmierdzięć nie bedzie ale czy wysuszą do końca to **** wie oni to chemią piorą anie wężem strażackim

MARIO_
09-01-11, 23:37
oni to chemią piorą anie wężem strażackim
Co Ty mówisz :o
No zobaczymy co to warte bo chyba tak zrobię, ale oddam tylko do suszenia bez prania

Nemereth
10-01-11, 00:41
Wysuszyć możesz sam, suszarką...
można też ogrzewanie na full i na nogi i tak z 2 godziny. Sensowniejsze bo nikt Ci po aucie nie będzie chodził i kasy za praktycznie darmo nie weźmie.

Caingorn
10-01-11, 01:48
Najleprzym sposobem jest odkurzacz na wode Rainbow i podobne. Kiedyś przy wkładaniu anteny przełozyłem wąż z szyberdachu do środka kabiny i zapomniałem a na jesieni miałem basen pod nogami. Pożyczyłem Rainbowa i heja niecałe 3 litry wciągnoł niby nie dużo a pod nogami chlupało.

Atardin
19-01-11, 01:28
Ja wczoraj kawałkiem szmaty wyciągnąłem około litra wody z wykładziny od strony kierowcy. Zapewne jeszcze duzo zostało, ale póki co pogoda za bardzo nie pozwala aby pod blokiem, aż tak grzebać i całą wykładzinę wyciągać.

A tak swoją drogą, jak myślicie skąd ta woda może sie brać :?: Wiem, ze najbardziej oczywiste to ejst to, ze mamy zime i wnosimy z butów, ale auto dopiero co kupiłem, tak wiec biorę wszystkie opcję pod uwagę ;)

Kubuniek
19-01-11, 21:10
Ja kupiłem auto z już wstawianą inną szybą i walczyłem z wodą, aż któregoś dnia gdy pękła w dwóch miejscach pojechałem do szybiarza i jak zobaczył tą wklejoną szybę to powiedział, że albo pęknie do końca, albo wyleci mi podczas jazdy. Wkleiłem nową za 420PLN i nie ma wody.

Atardin
20-01-11, 18:44
NO ja oryginalnej przedniej szyby nie mam, auto jest po dzwonie. Na co w takim razie zwrócić uwagę :?: którędy może lecieć woda przy szybie ? są gdzieś jakieś odprowadzenia wody w pobliżu?

Igor_s4
20-01-11, 19:14
A skąd wiesz , że od razu po dzwonie?
Jeśli była zle wklejona to na pewno woda się dostanie do środka. Znajomy tak miał ale z tylną szybą że ciekła bo zle ją wkleili i była szparka..

Atardin
21-01-11, 01:39
Bo po zakupie, jak wróciłem do domu i pojechałem do mechanika to okazało sie ze przód ma od innego auta, brak poduszek oraz wiele innych kwiatków wyszło, generalnie sprawa jest juz zgłoszona na policje, ale o tym pisałem w innym wątki i nie chce sie powtarzać.