PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa przelotowego układu wydechowego - jakie wymiary, jak zaprojektować?



Saiti
09-01-11, 18:11
Cześć Wam. Zaczynam modzić moje D16Y7 w nadwoziu EJ6. Plany na teraz to mini-me, zrobienie dolotu, zrobienie wylotu. Zaczynam od wydechu (następnie mini-me z parówką).

Jeden przelot na końcu już mam (WyjecTurbo, tak jest nazywany przez sąsiadów ^^), WMSporta, więc po prostu wyje. Chciałbym go zostawić (cięcia kosztów :D).

I teraz tak, chciałbym bez przywożenia auta do mechaniora poprosić go: kup to i to, pospawaj tak i tak, przyjadę to zamontujemy. Więc potrzebuję do tego schematu wydechu w nadwoziu EJ6. Chciałbym również dowiedzieć się, jaki wybrać tłumik środkowy (będzie już bez kata, więc nie chcę, by ten środek był bardzo głośny). Hm?

Aha, kolektor mam seryjny, ale będę chciał wrzucić chinolca.

Jeśli chodzi o szukajkę, nic nie znalazłem (może źle szukałem).

Z góry dzięki.

zakit
10-01-11, 00:12
no to zle szukales, caly ogromny ponad 300 stronowy temat o tym jest. wydech na rurach 2 cale, srodkowy moze byc jakis awg albo inny mtech, tyle filozofii.

Saiti
10-01-11, 19:04
i znajdź w tym temacie coś konkretnego. 300 stron biadolenia o mało konkretnym niczym. Rozwiązałem problem, wjeżdżając na kanał z miarką :) I okazało się, że mam 1,75 cala nierdzewki ;D

skolopendra
10-01-11, 19:28
I okazało się, że mam 1,75 cala nierdzewki ;D

i co będziesz wywalał :D

Saiti
10-01-11, 19:53
No właśnie teraz już sam nie wiem :D Zawsze to te 0,25 więcej :D Na razie zacznę w takim razie od kolektora 4-2-1, ale większość jebajów, które oglądam ma wyjście na sondę (mówię o tym wcześniejszym) w odprowadzeniu na odcinku [4] - 2 - 1 i bardzo mi się to nie podoba, gdyż sonda powinna czytać z 4 cylindrów (lub conajmniej dwóch odwrotnie pracujących), tak mi się przynajmniej wydaje, a to drugie wyjście na sondę jest za daleko żeby odczyt był wiarygodny z racji temperatury spalin.