PDA

Zobacz pełną wersję : problem z szyba po stronie pasazera ej6



doli22
09-01-11, 16:53
Witam wszystkich no wiec mam klopot z opuszczaniem i podnoszeniem szyby od strony pasazera w mojej ej6. Klopot polega na tym ze szyba podczas opuszczania nie schodzi rowno obiema stronami poziomo tylko jedna od przedniej szyby szybciej a druga od tylnego slupka wolniej na zasadzie klinowania, przykladowo opuszczam szybke do polowy jednym ciagiem i jak przednia strona od lusterka dojedzie do swojego poziomu po czym wylacze opuszczanie to tylna dopiero do tego poziomu opada tak jakby sila bezwladnosci. Nie mam pojecia jak rozwiazac ten problem, smarowalem prowadnice i poczyscilem tam wszystko ale bez wiekszego skutku, jest to dosc uciazliwe bo spuszczajac w ten sposob szybe wypada ona w drzwiach z prowadnicy przy zawiasach po czym trzeba rozbierac boczek i wstawiac ja spowrotem na swoje miejsce. Ma/mial ktos podobny problem w swoim aucie? jakies rady?
Pozdrawiam

Nemereth
09-01-11, 17:15
Zdejmij boczek wewnętrzny drzwi. Mechanizm opiera się na 2 miejscach z szybą.
To jest dokładnie szyna z dwiema plastikowymi tulejami w które wpycha się bolce mechanizmu podnoszenia.
Jeden z tych bolców prawdopodobnie wyskoczył z tej tuleji.

Saiti
09-01-11, 17:47
Ja miałem. Okazało się, że nożyce są krzywe. Zostały ręcznie "na oko" wyprostowane, i przesmarowany cały mechanizm, plus uszczelki. Jest już dobrze :)

U mnie też wypadała szyba, z tej przedniej (bliżej przodu auta) prowadnicy.

doli22
09-01-11, 18:25
Bede musial to oblukac z tymi tulejami, moze rzeczywiscie cos tam wyskoczylo bo latem takich klopotow nie mialem, co prawda nie opuszczala sie ona normalnie bo zdecydowanie wolniej niz od strony kierowcy ale nie wyskakiwala mi z prowadnicy i nie klinowala sie tak jak teraz. Dzieki za odp. Pozdrawiam

Skoti
10-01-11, 10:55
Naprawiałem to koledze w w 6gen. wymontowałem cały mechanizm. nasmarowałem, wyczyscilem i nasmarowalem prowadnice. napsikalem silikonu w sprayu. spokoj już ponad rok

crouch15
10-01-11, 11:18
Naprawiałem to koledze w w 6gen. wymontowałem cały mechanizm. nasmarowałem, wyczyscilem i nasmarowalem prowadnice. napsikalem silikonu w sprayu. spokoj już ponad rok

Dużo zabawy z wymontowaniem tego mechanizmu? Czy da się go wyczyścić i nasmarować bez demontażu?

Skoti
10-01-11, 14:34
-ściągasz boczek
-odkręcasz 2 śruby od szyby, wyjmujesz szybę
-odkręcasz parę śrub od mechanizmu(widać które trzymają)
-następnie mechanizm opuszczasz(jeśli się nie mylę, żeby się złożył)
-wyciągasz go bez większych problemów, trochę trzeba poobracać nim
Trochę ręce bolą bo dojścia kiepskie ale wszystko da radę zrobić.

bez demontażu to jedynie co mozesz zrobic to napsikac silikonu w sprayu w prowadnice.
Kumplowi to pomagało ale na krótką mętę

Saiti
10-01-11, 18:13
Mi jeździ od wakacji i nawet w zimę nie wypada. A że palacz jestem, to szyba dużo śmiga góra-dół. Zdjąłem boczek, spsikałem WD40 cały mechanizm, uszczelki ręcznie mokrą gąbką przetarłem, następnie po względnym odparowaniu WD40 i wody z uszczelek zapodałem smar na mechanizm (taki w wyciskanej tubce, maszynowy albo techniczny, za kilka złotych w Leroy Merlin) a na uszczelki smar silikonowy w sprayu. I od razu zaczęło chodzić: szybciej, ciszej, i równiutko :)