PDA

Zobacz pełną wersję : obudowa pilota centralnego zamka



scareface
08-01-11, 22:01
Witam.
Czy ktoś z was wie może czy można gdzieś kupic albo moze ktoś z was ma obudowe no centralnego zamka do hani coupe z 97 roku. bo kupiłęm cacuszko ale pilot jest praktycznie w kawałkach, lecz działa.:cool:

djwafel
09-01-11, 00:39
Kup z allegro jakąś używkę albo nowy pilot i po prostu przełóż i będzie działać :)

scareface
09-01-11, 09:13
niestety nie ma, własnie tak chce zrobić, przełożyć ale czytałem na tym forum coś o tym i myśle ze ktoś z was możę bedzie miał jakis zepsuty czy cuś takiego:)

skolopendra
09-01-11, 10:51
was możę bedzie miał jakis zepsuty czy cuś takiego

pytaj w dziale giełda ,nie tu

Chipsy2
09-01-11, 11:33
zrób jakąś fotkę i daj tu bo może się całkiem przypadkiem okazać że masz jakiegoś dokładańca

nikog0
09-01-11, 11:36
mam ten sam problem. Jest pilot (obudowa), ale do rovera, kształtem jest niemal identyczny do naszej) przynajmniej do mojego pilota Valeo - 2 przyciski.
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-pilot-lucas-3txa-3txb-3txc-17tn-i1376546653.html

niedawno widziałem coś podobnego ale za 30pln, też do rovera, wszystko powinno się zgrać i zmieścić (patrząc na wymiar zewnętrzny), tylko nie wiem jak sprawa z diodą wygląda, ale w razi czego można dziurkę wywiercić... a i na fotce widać 1 baterię, a u mnie są 2.

U mnie są zniszczone same przyciski... ale szkoda 45 + przesyłka pln za 2 k wałki gumki, nie wiem z czego można by je podpasować innego

scareface
09-01-11, 12:47
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eefc17b08bbb8c9a.html
taki mam pilocik troszke go wczoraj podrpacowałem więc nie wygląda tak źle. ale możę mi tu ktoś pomoze a na giełde nie daje takiego pytania bo nie mineło 14 dni od poprzedniego

Chipsy2
09-01-11, 18:08
Napisz do użytkownika Kościech on jest specem od alarmów może ci coś pomorze :)

barnie
09-01-11, 18:37
Nie musisz kupować obudowy - przerabiałem już ten temat, jeżeli masz oem pilot na podczerwień i oem centralkę i wszystko Ci ładnie działa (choć wiem, że z bliskiej odległości) to ja bym polował na kupno pilota takiego jak pokazałeś na rysunku, w jak najlepszym stanie (sam kupowałem jakiś czas temu właśnie taki, bo mój upadł i się delikatnie uszkodził). Po kupnie takiego pilota wystarczy, że nauczysz swoją centralkę i wszystko powinno ładnie działać - tak jak na starym zniszczonym pilocie. Samo rozbieranie starego i wkładanie do nowej obudowy na pewno nie będzie takie proste - kiedyś jeden elektronik, który naprawiał mi właśnie ten pilot (przelutowywał jeden układ) stwierdził, że te piloty są w zasadzie nie rozbieralne :/

Swoją drogą, ma również pytanie: czy uda się dopasować do pustej obudowy pilota centralnego zamka (takiej jak na fotce niżej) jakąś elektronikę innego pilota, żeby to wszystko jakoś działało i sterowało centralką? Chodzi mi generalnie o założenie sterowania z pilota do centralnego zamka, który mam w EG3 (centralny seryjny w żaden sposób nie modyfikowany - działa jedynie z kluczyka z drzwi kierowcy, nie mam do niego żadnych pilotów).
http://img809.imageshack.us/img809/2023/obudowa.jpg (http://img809.imageshack.us/i/obudowa.jpg/)

scareface
10-01-11, 00:07
ja nie muszę mieć żadnych kombinowanych pilotów, wystarczy żę zamyka i otwiera bez wkładania kluczyka dlatego pytam tylko o obudowe. Mam w domu samochód z takim pilotem i nie raz sam mi się samochód otworzył tzn miałem kluczyki w kieszeni i w domu przypadkowo otworzyłem samochodzik bo tak dobrze ściąga sygnał a tutaj jestem przy samochodzie i wiem ze tylko wtedy zamkne i otworze. A co do pytania BARNIE to na pewno się da tylko nie wiem czy jest to połacalne bo jakiś dobry elektronik myśle że by chciał troche kasy za przerobienie sygnału z diody podczerwieni na sygnał radiowy w pilocie jak i w odbiorniku, jak juz tak bardzo Ci zalezy na sterowaniu radiowym to kup centralke jakąś nowa albo uzywana bez siłowników tylko z samym sterownikiem i pilotem, wystarczy podłączyć kable pod siłowniki juz zamontowane w samochodzie i tez bedzie je otwierało i zamykało:)


napisz do użytkownika kościech on jest specem od alarmów może ci coś pomorze :)
thx :)

Chipsy2
10-01-11, 11:54
pod warunkiem że ma siłownik w drzwiach kierowcy bo raczej ma am styk master.