PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknie przy tłoczku od sprzęgła



Cola_ldz
18-04-05, 23:37
Witam. Ostatnio zauważyłem że na osłonie od spodu podwosia jest troche wilgotno. Pomyslałem sobie żę pewnie coś z chłodnicą jednak okazało się żę wine za to ponosi ( nie wiem jak to się nazywa :) ) tłoczek od sprzęgła. Na przeciwko chłodnicy znajduje się taka rurka w którą wchodzi wężyk z płynem do sprzęgła. Prawdopodobnie wine za to ponoszą uszczelki. Czy dobrze sądze? Śilnik d15b2

Toms
19-04-05, 14:46
heh, witam w klubie mialem to samo w 5gen 3d, wymiana jest banalna i bardzo tania, reperaturki gumowe komplet w JC kosztuja 12zl do tego dokup sobie plyn hamulcowy (bo takowy sie wlewa we sprzeglo) i wymien, jest to dziecinnie proste i skuteczne, mam nadzieje z enie masz wzerow na gladzi w srodku bo jesli nie to wszystko bedzie oki, ja przejezdzilem 50tys km i sprzedalem auto ale nic nie cieklo.

Pati
19-04-05, 18:43
reparaturka wysprzęglika.

Maro
19-04-05, 20:11
Było już o tym na forum . Użyj opcji szukaj , a znjadziesz ten temat opisany dokładnie

Cola_ldz
20-04-05, 11:44
Bardzo dziękuje za pomoc Teraz musze udać się do sklepu kupić a pózniej będe wymieniał :) Pozdro

Toms
20-04-05, 12:05
spoko, daj znac jak ci poszlo...

Cola_ldz
21-04-05, 17:48
Wymontowałem wczoraj cały ten układzik i dzisiaj zabrałem się za rozbieranie :) i mam taki problem. Wyciągnołem tłoczek ale nie wiem jak go rozmontować żeby wyjąć uszczelki, ani nie weim też jak wymontować tą gumową harmonijke? Jak to zrobic

Toms
21-04-05, 22:49
gumowa harmonijke poprostu sciagasz i tyle , a tloczek no coz musisz wypchnac albo dmuchnij powietrzenma albo na chwilke wkrecv przewod i nacisnij na sprzeglo to go wypchniesz calkoicie, trzymam kciuki...

Cola_ldz
21-04-05, 23:00
ja mam go już wyjętego tylko nie weim jak go rozłożyć żeby wymienić uszczelki

Toms
22-04-05, 02:44
nonapisalem ci wyzej ;-/

Cola_ldz
22-04-05, 20:37
Widze że się nie rozumiemy :) Ja tłoczek mam już ,,wypchnięty'' teraz musze go rozłożyć bo składa się z kilku części pomiędzy którymi są gumowe elementy które musze wymienić.

Toms
22-04-05, 21:34
no ale to proste gumke ta harmonijkowa poprostu sciagasz i wychodzi z takim prcikiem zakonczonym grzybkiem na koncu, w srodku ci zostanie tloczek musisz go wypchnac albo powietrzem albo plynem naciskajac na pedal sprzegla i jak ci wyjdzie to na nim jest oring gumowy cos ala pierscien jak na tloku wymieniasz go skladasz i tyle.. W sumie w komplecie sa chyba trzy gumki, charmonijka i ten oring i nowa zatyczka na odpowietrznik.

Cola_ldz
22-04-05, 22:38
Obecnie jest w takim stanie http://img93.echo.cx/img93/7470/toczek7ww.jpg

http://img93.echo.cx/img93/7064/toczek12dl.jpg

Chodzi mi teraz o to jak dobrać się do tych uszczelek http://img93.echo.cx/img93/4301/toczek36cm.jpg

Pozdro

Toms
22-04-05, 23:31
no teraz to pytasz przynajmniej konkretnie, dobrze ze foto dales bo dlugo tego nie robilem.
Teraz wez sobie z dwa male srubowkrety i sciagnij te uszczelki nie musisz sie z nimi bawic bo to sa stare a nowe dosyc lekko wchodza wiec stare sciagnij i naloz nowe ta sama strona szczegolnie zebys nie pomylil tej od strony szpikulca. Mozesz sobie pomoc dajac troszke plynu zeby sie lepiej slizgalo.

Aha dwie wazne sprawy:
1) sprawdz czy gladz w cylinderku jest idealna nie przerdzewiala, czy nie ma wzerow --> jesli tak to bedzie wszystko oki
2) jak bedziesz skladal to z jednej i drugiej strony tego szpikulca co masz na nim charmonijke gumowa daj smar malo(ze tylko tylko bo guma nie lubi smaru lepiej gdybys mial wazeline bezkwasowa inaczej zwana kosmetyczna w aptece lub techniczna) od wewnatrz w cylinderku no i na zewnatrz na styku z pretem od sprzegla daj duuuzo

Cola_ldz
22-04-05, 23:38
Dzieki za pomoc. O to chodziło. Dobrze żę wpadłem na pomysł żeby foty zapodać :p bo peweni dłógo byśmy się jeszcze dogadywali. Dzięki i pozdro Ziom

[ Dodano: Sob 23 Kwi 2005 14:29 ]
Mam jeszcze pytanko A gdzie powinna być sprężynka bo nie pamiętam