PDA

Zobacz pełną wersję : Wskazówka temperatury silnika



Karl
06-01-07, 15:18
Witam
Wiem że podobne tematy były wałkowane już setki razy ale mojego problemu niepotrafie znaleść.
Moja wskazówka przy nagrzanym silniku dochodzi do dolnej kreski skali i ani troszke wyżej niezależnie jak długo jade. Czytałem o przypadkach gdzie się wogóle nieporuszała ale moja na zimnym silniku jest minimalnie poniżej skali a jak się rozgrzeje to podchodzi troszeczke do góry.

Lcfr
06-01-07, 15:39
Witam
Wiem że podobne tematy były wałkowane już setki razy ale mojego problemu niepotrafie znaleść.
Moja wskazówka przy nagrzanym silniku dochodzi do dolnej kreski skali i ani troszke wyżej niezależnie jak długo jade. Czytałem o przypadkach gdzie się wogóle nieporuszała ale moja na zimnym silniku jest minimalnie poniżej skali a jak się rozgrzeje to podchodzi troszeczke do góry.

2 opcje widze
- czy jak sie nagrzeje to jest pewne ze silnik/płyn złąpał temperature? (moze byc walniety termostat/lub go nie byc) czy po nagrzaniu auta leci ciepłe powietrze z nawiewów? Moze jest tak, ze auto nie łapie odpowiedniej temperatury

- opcja nr 2 ze ktos grzebał w zegarach i wskazówka nie dziala jak powinna (jest uszkodzona/podcięta/itp)

bartek3
06-01-07, 15:41
stawiam na termostat.u mnie bylo to samo i okazalo sie ze wogole nie bylo termostau.

Karl
06-01-07, 15:54
1.Jak silnik się nagrzeje to leci ciepłe powietrze
2. Jak dotykam przewód idący od góry chłodnicy czuje że jest ciepły
3. Dużo jest zabawy żeby wykręcić i sprawdzić czy mam termostat??
4. Czy moge w jakiś sposób sprawdzić wskazówke żeby wykluczyć którąś opcje??
Dzięki za zainteresowanie

Lcfr
06-01-07, 16:19
1.Jak silnik się nagrzeje to leci ciepłe powietrze
2. Jak dotykam przewód idący od góry chłodnicy czuje że jest ciepły
3. Dużo jest zabawy żeby wykręcić i sprawdzić czy mam termostat??
4. Czy moge w jakiś sposób sprawdzić wskazówke żeby wykluczyć którąś opcje??
Dzięki za zainteresowanie

3. uzyj opcji szukaj - jest szczegółowo opisane
4. zamienic z kims zegary na chwile i bedzie wiadomo

tomiek
06-01-07, 17:13
4. Czy moge w jakiś sposób sprawdzić wskazówke żeby wykluczyć którąś opcje??

Możesz wyjąć zegary i obejrzeć druciki wychodzące od cewki wskaźnika. Powinny byc wszystkie całe. Jeśli któryś drucik jest przerwany, wtedy wskazania sa nieprawdziwe (zazwyczaj wskazówka leci mocno do góry na zimnym silniku) Miałem taki przypadek. Uszkodzenie tych drucików powstaje najczęściej od zbyt mocnego dokręcenia wskaźnika do modułu zegarów - "przekręcenia")
Obejrzyj tez wskazówkę, czy aby nie jest walnięta w jakiś sposób (np uszkodzona mechanicznie)

Karl
06-01-07, 17:22
Dzięki
Jutro zaczynam coś kombinować!! :D

TOMI 3D
06-01-07, 19:43
Jutro zaczynam coś kombinować


Nie kombinuj tylko kup termostat i wymień. Koszt niewielki bo od 35 zł można już kupić. A jak nie jesteś pewny i się wahasz, to zasłoń kartonem połowę chłodnicy i się przejedź. Jak złapie temperaturę i wskazówka pójdzie wyżej ( temp. pracy to ciut poniżej połowy skali ) to na bank termostat.

Lcfr
06-01-07, 23:09
4. Czy moge w jakiś sposób sprawdzić wskazówke żeby wykluczyć którąś opcje??

Możesz wyjąć zegary i obejrzeć druciki wychodzące od cewki wskaźnika. Powinny byc wszystkie całe. Jeśli któryś drucik jest przerwany, wtedy wskazania sa nieprawdziwe (zazwyczaj wskazówka leci mocno do góry na zimnym silniku) Miałem taki przypadek. Uszkodzenie tych drucików powstaje najczęściej od zbyt mocnego dokręcenia wskaźnika do modułu zegarów - "przekręcenia")
Obejrzyj tez wskazówkę, czy aby nie jest walnięta w jakiś sposób (np uszkodzona mechanicznie)

uszkodzenie moze byc rózne.... (np. podcinajaca sie wskazówka która ma sprawna cewke....)ja bym podmienił na sprawne zegary na chwile-opracja prosta a pewnosc 100%towa....

Karl
07-01-07, 00:58
Wyczytałem w manualu że żeby sprawdzić wstazówke trzeba przewody czyjnika temperatury zewrzeć z masą a ta jeżeli jest sprawna powinna podnieść się maksymalnie do góry.
Jutro sprawdze i napisze
pzdr

mozes
07-01-07, 11:20
zagrzej auto na postoju. Sprawdż wąż który idzie od termostatu do chłodnicy (górny)jak się zachowuje podczas nagrzewania się silnika, jeżeli nagrzewa się równo z silnikiem tzn. otwart termostat lub jego brak jeżeli silnik ciepły a wąż jeszcze zimny tzn. termostat zamknięty (prawidłowa reakcja) i czekać aż termostat się otworzy i w/w wąż zacznie się nagrzewać (puści na duży obieg).

TOMI 3D
07-01-07, 18:53
A czemu uparliście się na ten wskaźnik temp. ?????

KARL, grzebałeś przy zegarach??? Jeśli nie grzebałeś to odpuść i poszukaj przyczyny w termostacie. Opisałem to wyżej i mozes napisał inny sposób.

albert
07-01-07, 19:11
witam wszystkich. mam problemik z u bywającym płynem chłodniczym.

Lcfr
07-01-07, 21:02
A czemu uparliście się na ten wskaźnik temp. ?????

KARL, grzebałeś przy zegarach??? Jeśli nie grzebałeś to odpuść i poszukaj przyczyny w termostacie. Opisałem to wyżej i mozes napisał inny sposób.


bo opcje sa dwie
i nie wiadomo ktora bardziej prawdopodoban na razie
poza tym przy zegarach nie musial grzebac obecny własciciel tylko np. poprzedni...


witam wszystkich. mam problemik z u bywającym płynem chłodniczym.

chyba działy sie pomieszały.... :roll:

TOMI 3D
07-01-07, 21:33
bo opcje sa dwie
i nie wiadomo ktora bardziej prawdopodoban na razie
poza tym przy zegarach nie musial grzebac obecny własciciel tylko np. poprzedni...


Ok, rozumiem, ale nie ma co zakładać najgorszego czyli walnięty wskaźnik. Moim zdaniem o wiele prościej i szybciej jest najpierw wykluczyć termost., niż przekładać zegary. Jeśli ukł. chłodzenia okaże się spox, to niech szuka w zegarach. Takie jest moje zdanie, a wybór należy do Karl'a. :)

Lcfr
07-01-07, 21:44
bo opcje sa dwie
i nie wiadomo ktora bardziej prawdopodoban na razie
poza tym przy zegarach nie musial grzebac obecny własciciel tylko np. poprzedni...


Ok, rozumiem, ale nie ma co zakładać najgorszego czyli walnięty wskaźnik. Moim zdaniem o wiele prościej i szybciej jest najpierw wykluczyć termost., niż przekładać zegary. Jeśli ukł. chłodzenia okaże się spox, to niech szuka w zegarach. Takie jest moje zdanie, a wybór należy do Karl'a. :)


nie ma co bic piany
obie opcje prawdopodobne
dla mnie przełozenie zegarów trwa krócej niz demontaz termostatu (chociazby z powodu zlewania i zalewania płynu)

autor topica sam sprawdzi sprawe...

Karl
07-01-07, 22:35
Termostat jest sprawny bo po nagrzaniu przełancza na duży obieg.
Jeśli chodzi o zegary to mam problem bo jedyny typ z okolicy którego znam co ma Honde jest bananowcem i wątpie żebym go namówił do wykręcenia zegarów skoro on ze wszystkim do ASO biega ale chciałem sprawdzić tą opcje z czujnikiem do masy tylko strasznie ciężko się do niego dostać a w Kace dzisiaj kiepska pogoda i to olałem (niemam garażu).
Ale jestem zdeterminowany! :)

TOMI 3D
07-01-07, 22:55
nie ma co bic piany
obie opcje prawdopodobne

Spoko loko luz i spontan... :)



autor topica sam sprawdzi sprawe...


Zgadzam się.




Termostat jest sprawny bo po nagrzaniu przełancza na duży obieg.


Jedna sprawa wyjaśniona. Pozdro Lcfr :706:

mellucci
06-02-07, 15:48
u mnie jest podobnie :) wlałem płyn do chłodnicy zaraz po zakupie autka wskazowka nie podchodziła do gory pojezdziłem i podeszła troche do gory nastepnie wziełem "rure" gdzi eznajduje sie płyn i scisnełem płyn nie chciał sie cofnac do pojemnika gdzie sie nalewa płyn odkreciłem korek na chłodnicy scisnełem i tam wypłyłwał płyn ... cos jest chyba nie tak ? czekam na odpowiedz bo chyba mechaniek mnie czeka

tomiek
06-02-07, 16:06
u mnie jest podobnie wlałem płyn do chłodnicy zaraz po zakupie autka wskazowka nie podchodziła do gory pojezdziłem i podeszła troche do gory nastepnie wziełem "rure" gdzi eznajduje sie płyn i scisnełem płyn nie chciał sie cofnac do pojemnika gdzie sie nalewa płyn odkreciłem korek na chłodnicy scisnełem i tam wypłyłwał płyn ... cos jest chyba nie tak ? czekam na odpowiedz bo chyba mechaniek mnie czeka
A jaki samochód???
Uzupełnij swój profil bo nic o Tobie nie wiemy: ani jaki model silnika, ani z jakiej miejscowości jesteś...
A czy działa Ci ogrzewanie w kabinie?
Czy przy wyłączonym ogrzewaniu (suwak na max niebieski, nawiew zero) wskazówka się podnosi?
Długo sie nagrzewa?
Szybko grzeje się dolna gruba rura od chłodnicy?
W niedziele wymieniałem termostat, więc może mógłbym pomóc...

mellucci
07-02-07, 13:27
silnik 1,3 benz , ogrzewanie działa wszystko ok jest,a jezeli chodzi o wylaczenie nawiewu to nie zwracałem uwagi ale wiem ze po dłuzeszej jezdzie wskazowka sie podniosła do gory <mniej niz połowa> a co do rury to tez nie zwracałęm uwagi :) ;> na innym topicu pisałem to przypuszczenia padły na jakies czujki :> ciekawe jaka kwota naprawy wyniosła by :)

MacK
07-02-07, 14:15
nastepnie wziełem "rure" gdzi eznajduje sie płyn i scisnełem płyn nie chciał sie cofnac do pojemnika gdzie sie nalewa płyn odkreciłem korek na chłodnicy scisnełem i tam wypłyłwał płyn ... cos jest chyba nie tak ?
tak ma być, korek reguluje "wywalanie" płynu do zbiornika i zasysanie, ma taki zawór dwukierunkowy który przy jakimś tam ciśnieniu popuszcza i płyn przepływa, na korkach są oznaczone te cisnienia cyframi np. 1.3, 1.1
moim zdaniem masz padnięty termostat, możesz tez popróbować zasłonić całą chłodnicę tektrurą, popałować i zobaczysz czy ci sie wentylator włączy i czy wskazówka podejdzie trochą przed połowę skali
ja mam do roboty 5 km i w tej chwili jeżdzę cały czas z tekturą na chłodnicy (termostat sprawny wymieniony niecały rok temu), przed chwilą jechałem trasę 20 km i przy szybkości 100-120 km/h wskazówka stoi lekko przed połową, przy jeździe 140 i powyżej wchodzi 2 mm ponad połowę, włączam wtedy ogrzewanie na full i za 30 sec jest juz przed połową
tak więc włóź tekturę i nie panikuj

tomiek
07-02-07, 15:54
Tektura może spowodować przegrzanie silnika.
Samochód z dobrym termostatem i drożną chłodnicą nie powinien mieć kłopotów w żadnych warunkach pogodowych. A wskazówka przy włączeniu/wyłączeniu ogrzewania powinna być nieruchomo pod połową podziałki.
Moim zdaniem u mellucci'ego to termostat. Koszt wymiany 0 zł, koszt zakupu 54 zł.
Sam wymieniłem w zeszłą niedzielę i działa bardzo dobrze.

sadam
07-02-07, 16:26
Tektura może spowodować przegrzanie silnika.
jak nie kontrolujesz wskaznika.ja tez mam tekturke i jest ok.a wentylator bardzo zadko sie wlacza.tylko na postoju

MacK
07-02-07, 17:18
Tektura może spowodować przegrzanie silnika.
tak, ale jeśli sie non stop pałuje, przy zwykłej jeździenie ma obawy i tak jak pisze sadam włącza sie czasem wentylator na postoju ale po chwili sie wyłącza

[ Dodano: Sro 07 Lut, 2007 ]

Moim zdaniem u mellucci'ego to termostat
też tak myślę

mellucci
08-02-07, 16:21
na allegro widziałem termostaty za 39zł to jeszcze nie taki duzy koszt naprawy :) dzieki za odpowiedzi PIWO DLA KAZDEGO KTO SIE WYPOWIEDZIAŁ :) pozdro ;)

henry
05-03-07, 22:33
Tektura może spowodować przegrzanie silnika.
Samochód z dobrym termostatem i drożną chłodnicą nie powinien mieć kłopotów w żadnych warunkach pogodowych. A wskazówka przy włączeniu/wyłączeniu ogrzewania powinna być nieruchomo pod połową podziałki.
Moim zdaniem u mellucci'ego to termostat. Koszt wymiany 0 zł, koszt zakupu 54 zł.
Sam wymieniłem w zeszłą niedzielę i działa bardzo dobrze.

....czy kupiłeś za te 54zl nowy, czy też używany i może podpowiesz gdzie najlepiej,najszybciej i najtaniej kupić termostat do D16Z6, bo też pewnie mi padł! - henry

tomiek
05-03-07, 22:55
Kupiłem nowy firmy Takato. Uzywki nie kupuj, nie warto. Nowy kosztuje niewiele a masz pewnośc dłuższej żywotności. Poszukaj na allegro. W wawie można kupić w normalnej hurtowni z częściami do japońców.

Lcfr
05-03-07, 23:14
....czy kupiłeś za te 54zl nowy, czy też używany

kupwanie uzywanego termostatu mija sie z celem jego montazu bardzo czesto....

emg
05-03-07, 23:55
kupwanie uzywanego termostatu mija sie z celem jego montazu bardzo czesto....


.....jak również bezsensowne używanie jest tekturki na chłodnicę :moja glowa:

tomiek
06-03-07, 00:44
Potwierdzam i zgadzam się w zupełności. Pewne elementy kupuje się nowe! Termostat należy do nich. Co do tekturki, to mam swoje zdanie: nie ma co przegrzewać silnika. A jest to wyśmienita okazja do zrobienia tego przy pomocy dykty.

UkiNH
06-03-07, 09:20
podłącze się do tematu bo u mnie jest coś nie tak w drugą strone:/ wskazówka się podnosi pzy nagrzanym silniku aż ponad połowe z centymetr:/ niewiem co jest grane:/ płyn jest ok nowy, a przed zmianą też tak wychylało wskazówke bardzo, niepamiętam jak było przed zmianą zegarów bo miałem bez obrotka, ale silnik mi sie długo grzeje z 10 min chyba do pierwszego włączenia wiatraka, możę to być też wina termostatu? miał ktoś coś takiego?
pozdro

booltazar
06-03-07, 11:56
termostaty firmy TAKATO sa dwa, letni i zimowy roznica 10°C
w tej samej cenie (w Kraku) 48-55 pln

nie kupujcie uzywek, nie warto, mala roznica w cenie a w dzialaniu i zywotnosci olbrzymia.

ja zalozylem letni podobno wszyscy go biora, nie mialem zdania wiec zrobilem jak wszyscy choc poczatkowo wydawalo mi sie ze zimowy lepszy, ale typ ze sklepu mnie przekonal

jeszcze nie wiem jak to smiga, bo skopiclem cewke i czekam na nowa.

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2007 ]

....czy kupiłeś za te 54zl nowy, czy też używany i może podpowiesz gdzie najlepiej,najszybciej i najtaniej kupić termostat do D16Z6, bo też pewnie mi padł! - henry

najlepiej wez panorame firm, lub pkt, spis branz:samochody czesci akcesoria:czesci do samocodow japonskic, podzwon i sie dowiedz,.......

lokalne link e-sklep w przygotowaniu, ale mozna napisac, niewiem jak z wysylka.

http://www.jcauto.krakow.pl/
TAKATO letni/zimowy 55 pln

Lcfr
06-03-07, 16:00
termostaty firmy TAKATO sa dwa, letni i zimowy roznica 10°C
w tej samej cenie (w Kraku) 48-55 pln

nie kupujcie uzywek, nie warto, mala roznica w cenie a w dzialaniu i zywotnosci olbrzymia.

ja zalozylem letni podobno wszyscy go biora, nie mialem zdania wiec zrobilem jak wszyscy choc poczatkowo wydawalo mi sie ze zimowy lepszy, ale typ ze sklepu mnie przekonal


TAKATO letni/zimowy 55 pln




który to sklep "pleca" takie głupoty?

nie ma termostatów letnich i zimowych...
jak sobie wyobrazasz-wymiane 2 razy doroku tak jak opony???????????
bezedura.....


Fakt jest taki ze termostat jest jeden.....
Tylko sa 2 rodzaje - z róznymi temperaturami otwarcia i jest to zalezne od typu silnika
ale tego juz w sklepach nie wiedza...

jakby ktos nie wierzyl niech sobie sprawdzi w manualu (i pokaze mi gdzie jest tam mowa o letnim i zimowym termostacie!!!)

http://img149.imageshack.us/img149/4774/beztytuuic8.th.jpg (http://img149.imageshack.us/my.php?image=beztytuuic8.jpg)