PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpanie przy przyspieszaniu w okolicach 2000 obr/min



wolus666
06-01-07, 12:38
Witam

Czy ktos z was sie spotkal z szarpaniem przy przekraczaniu okolo 2tys obr.
Przy spokojnym przyspieszaniu w okolicach 2 tys obr pojawia sie jakis dziwny zanik mocy/ szarpniecie. Nie wiem czy zgalaszac to do serwisu. Zastanawiam sie czy jest to normalne?

wieshaq
06-01-07, 13:15
dzizas........

chlopie zastanow sie przez chwile! pytasz o przyczyny. nie napiszesz co za auto (moze opel - skad mamy wieziec), nie podasz oznaczen silnika, nawet rocznika..... nawet profilu nie chcialo ci sie uzupelnic... co to nowy silnik? :evil: :evil:

pomysl
skad mamy wiedziec?

TDP
06-01-07, 13:16
no nie jest normalne ... masz samochod na gwarancji to leć do serwisu ...

ja miałem podobne objawy / skonczylo sie czyszczeniem przepustnicy i silnikczka w kroku :-)

wolus666
06-01-07, 15:47
dzizas........

chlopie zastanow sie przez chwile! pytasz o przyczyny. nie napiszesz co za auto (moze opel - skad mamy wieziec), nie podasz oznaczen silnika, nawet rocznika..... nawet profilu nie chcialo ci sie uzupelnic... co to nowy silnik? :evil: :evil:

pomysl
skad mamy wiedziec?

...nie wiem czy zauwazyles ale wszedles w dzial "obsluga i serwis" a potem "Civic 2006" to jaki moge miec silnik 1.4 lub 1.8. a rocznik..no przeciez 2008 oczywiscie

wieshaq
06-01-07, 15:50
moj blad. wszedlem prosto w temat po linku

jedz wiec do serwisu bo nie ma sie nad czym zastanawiac i uzupelnij profil bedzie latwiej na pszyszlosc a ja za nerwowy jestem :wink:

pzdr

jura222
07-01-07, 11:57
wolus666 napisał :

Czy ktos z was sie spotkal z szarpaniem przy przekraczaniu okolo 2tys obr

Kiedyś miałem coś takiego , że wrzucam 2-ke, obroty spadną na ok. 2000 , i sobie tak jadę np. chwile (bo np. wyjeżdżam miedzy autami spod bloku) i wdepnąłem gaz powolutku i nagle do dechy to się tak czasami zadławił, lekko poszarpał i zaraz 7000 i 100 na cyferblacie :D . Teraz mam przejechane prawie 15000 i wolnossący silniczek już się trochę rozbrykał, że nie ma już mowy o żadnych szarpaniach i zadławieniach ...

wolus666
08-01-07, 19:21
Chyba jednak pojade do tego serwisu bo zaczyna mnie to naprawde wkurzac. Problem tylko taki ze musze to zrobic w Belgii i troche sie boje zeby chlopaki cos nie zmajstrowali.

Ciepły
24-01-07, 23:09
WITAM
Mam to samo w swoim CIVICU 4d bylem juz w serwisie stwierdzili że zresetowanie kompa i wgranie nowych ustawień załatwi sprawę no i się mylili jestem już umówiony na drugą wizytę, ale wydaje mi się że to nie będzie ostatnia bo w serwisie patrząc na ich miny nie mają pojęcia o co chodzi.

wolus666
25-01-07, 21:06
Na Angielskim forum mnostwo osob zglasza ten problem ale jeszcze nikt nie byl z tym w serwisie. Jedni mowia ze moze byc to wadliwie dzialajacy zawor EGR.

kmleon
25-01-07, 23:30
Na angielskim forum również pojawiła się koncepcja, że ma to ścisły związek z ilością oleju w silniku. U niektórych problem znika, po uzupełnieniu oleju do pełna, jeśli tylko trochę brakuje, zaczyna się podobno czkawka???

Ja na razie tego u siebie nie stwierdziłem, ale przejechałem dopiero około 5000km. Jak do tej pory /odpukać/ nie stwierdziłem ubytku oleju.

BDavid
26-01-07, 14:27
u mnie po 14907km narzie nic się nie działo a samochodzik jest lekko katowany

...jak jężdżę bez rodzinki, hehe... ;)

jaztek
28-01-07, 23:10
Chyba nie ma to związku z poziomem oleju. Ja u siebie prawie nie miałem oleju i nie szarpało. Czasami szarpnie przy 1,5k obrotów i zimnym silniku ale po przegazowniu przestaje. Nawet nie próbuję o tym mówić w serwisie... Ostatnio zgłosiłem ponownie nieotwierającą się klapę bagażnika, to spytali czy nigdy się nie otwiera, czy tylko jak jest zimno? Odpowiedziałem im pytaniem: a przy jakiej temperaturze powietrza powinna się otwierać? Wymiękli i obiecali wymianę :)

pzdr
Jacek

wolus666
07-02-07, 16:44
Witam

Wlasnie odebralem auto z serwisu. Okazalo sie (wedlug serwisanta) ze zepsuta byla przepustnica (ta nazwa moze byc niepoprawna) ktora blokuje odplyw paliwa z pompy. Nie wiem dokladnie jaka to czesc bo pancio powiedzial mi tylko po francusku ze to byl "clapet de la conduite de carburant" Jak dla mnie to bzdura bo jak cos co ma zapobiegac odplywowi paliwa moglo wplywac na szarpanie przy przyspieszaniu.
Druga sprawa jaka zauwazylem to mniejsza moc silnika i glosniejsza praca na obrotach pow 4tys
Wymienili mi tez tylne amortyzatory a skarzylem sie na oglosy z przednich :))
Tak na marginesie moje auto wedlug numeru VIN bylo z rocznika modelowego 2007 wiec nie powinno mic wadliwych tylnych amorkow.
Nie mam pojecia co o tym wszystkim myslec.

civic
08-04-07, 22:22
Zauważyłem, że jadąc około 80km/h na 4 biegu i gdy gwałtownie wcisne gaz do podłogi to czuje szarpnięcie i potem przyspiesza czy to normalne?
Civic 1,8

al9
08-04-07, 23:32
Zauważyłem, że jadąc około 80km/h na 4 biegu i gdy gwałtownie wcisne gaz do podłogi to czuje szarpnięcie i potem przyspiesza czy to normalne?
Civic 1,8
tak. po prawej masz taką srebrna gałkę. zmieniasz nią biegi. wrzucaj bieg trzeci a jeszcze lepiej drugi i dopiero gazuj... to się nazywa redukcja...
al

luckie
15-07-08, 15:55
Mam to samo, planuje wizyte w serwisie bo mam dodatkowe zastrzezenia.
Zdam raport - mieszkam w Niemczech wiec moze maja tu jakies inne koncepcje...

Umberto
16-07-08, 23:01
U mnie też szarpie przy spokojnej zmianie biegów, przy ok. 2 tys obrotów. Ok 3 szarpnięcia i dalej (przy wyższych obrotach) już jest dobrze.
Przejechane ok 2,5tys km.

Pabloss
18-07-08, 19:41
u mnie tez to nie występuje ale podobnie jak u kolegi około 7 000 przejechane i oleju pod dostatkiem

mariusz05
18-07-08, 19:52
Przypuszczam że szarpanie przy normalnej jezdzie bez szarżowania jest spowodowane że paliwo tylko z nazwy ma 95 oktan , łatwo to zaobserwować jak na wolnych obrotach samochód wpada w rezonans a obroty pływają ,po dolaniu ćwiartki denaturatu jest dużo lepiej ( nabite28tyś)

Sagi80
03-01-09, 00:43
I ja też to mam - lekkie szarpnięcie między 2 a 3 tyś przy bardzo delikatnym przyśpieszaniu - występuje tylko na 3 biegu.

Przyzwyczaiłem się.

kvas
03-01-09, 00:59
Kurde panowie a ja już jeden wątek założyłem - "Szarpie przy zmianie biegów", temat wygasł a widzę że więcej kolegów zaczęło mieć te same problemy co ja. Mój generalnie zaczął się chyba od zatankowania hu....wej benzynki i ciągnie się do tej pory. Właściwie raz zanika, a po kilku dniach powraca, albo i wcześniej. Hej mariusz05, mój teść też mi radził z tym denaturatem, żeby dolać ćwiartkę, ale bałem się starych patentów, a tu widzę u ciebie pomogło???

Kozo
03-01-09, 08:38
ja tez tak mam....i to na pewno nie jest benzyna...zawsze tankuje 98 na bp i statoil....to samo jak tankuje na zachodzie.....ani wina oleju czy jego braku....ja to opisuje w ASO w ten sposob ze tak jakbym nie potrafil jezdzic i zmieniac biegow, na niskich biegach szarpie autem, oczywiscie ASO twierdzi ze TTTM i ze wszystkie tak maja....generalnie wydaje mi sie ze jest to spowodowane (cecha) pedalu gazu bez linki (zreszta moje ASO twierdzi to samo) - jezdzilem jeszcze 2 toyotami (avensis i corolla verso) i bylo to samo - wg. mnie linka od gazu byla lepsza i szybsza, a elektronika ma jakby pol sekundy opoznienia i stad to szarpniecie - ciekawe ile wytrzyma sprzeglo i skrzynia :(

kvas
03-01-09, 10:30
Tylko czemu rok czasu bez mała wszystko chodziło gładko i bez problemu? To jest jakieś bez sensu :(

mariusz05
03-01-09, 10:31
Kurde panowie a ja już jeden wątek założyłem - "Szarpie przy zmianie biegów", temat wygasł a widzę że więcej kolegów zaczęło mieć te same problemy co ja. Mój generalnie zaczął się chyba od zatankowania hu....wej benzynki i ciągnie się do tej pory. Właściwie raz zanika, a po kilku dniach powraca, albo i wcześniej. Hej mariusz05, mój teść też mi radził z tym denaturatem, żeby dolać ćwiartkę, ale bałem się starych patentów, a tu widzę u ciebie pomogło???
NIezawsze pomaga ale przynajmniej sie niezbiera syf na dnie baku,czasem pomaga też przegazowanie auta np. 2bieg i gaz w podłoge tak do 5 tys.obrotów( wychodzi jakieś 100-130 km/h),pozatym z czasem mniej szarpie ,przypuszczam że silnik zwiększa moc z upływem czasu na niskich obrotach (długo sie dociera, wbrew temu co twierdzą w serwisach że silniki są fabrycznie dotarte)

szubek
03-01-09, 11:05
I ja też to mam - lekkie szarpnięcie między 2 a 3 tyś przy bardzo delikatnym przyśpieszaniu - występuje tylko na 3 biegu.

Przyzwyczaiłem się.

dokałdnie tak samo jest u mnie takie małe zadławienie ja to porównuje do tego jakby w słabym silniczku np. 1.4 hondy załączyła się klima...podobno tak działa elektroniczna przepustnica i to normalne ale mnie nie chce się wierzyć...

Sagi80
03-01-09, 11:14
dokałdnie tak samo jest u mnie takie małe zadławienie ja to porównuje do tego jakby w słabym silniczku np. 1.4 hondy załączyła się klima...podobno tak działa elektroniczna przepustnica i to normalne ale mnie nie chce się wierzyć...

Ciekawi mnie tylko dlaczego objaw ten występuje tylko na 3 biegu. Przeciez gdyby to była przepustnica występowałby zawsze w tych rejonach obrotowych.

Artur S.
03-01-09, 11:49
Panowie - czy czasami to szarpanie to nie jest efekt zmiany faz rozrządu? U mnie też to występuje przy przyspieszaniu i też w okolicach ok 2-2,5tys. Kiedyś podpytałem o to w ASO, i właśnie tak mi to uzasadnili - po prostu następuje zmiana faz pracy zaworów z trybu ekonomicznego (mniejsze obroty) na bardziej wydajny (wyższe obroty). I właśnie to przełączenie może być odczuwalne jako lekkie szarpnięcie.
Pzdr - Artur S.

Umberto
03-01-09, 13:56
ale fazy zmieniają się przy 3,5 tys.
u mnie też często szarpie nawet jak redukuje biegi przy zwalnianiu. np. z 3 na 2 bieg. dziwna sprawa...
a wniosek taki że hanka lubi baty;) do tego jest stworzona:)

mroziu
03-01-09, 18:14
Co do faz rozrządu to zmiana następuje w przedziale 4.2-4.3k obrotów. I w 1.8 jest tylko jedna zmiana. W type-r o ile dobrze pamiętam są 2.

A co różnego szarpania to ja mam taką teorię, że silnik "zamula" się w podczas jazdy po mieście. Krótkie dystanse. Stop, gaz, stop gaz. Jak przez miesiąc nigdzie z miasta się nie ruszam to silnik jeździ jakoś tak niewyraźnie. Zazwyczaj jak przelecę się po trasie, 2-3 wyprzedzania, gdzie się przeciągnie samochód na wyższe obroty to jak wrócę do miasta to jakbym miał inny samochód. Od razu jakiś żwawszy i lepiej reaguje na operowaniem pedałem gazu.

lokcio
04-01-09, 12:42
mam dokladnie tak samo jak opisał szubek ...wrazenie jakby na sekunde załaczyla sie klima i lekkie zadlawienie i to w roznym zakresie ale od 2 do 3 tys. obrotow i to wyczuwalne najbardziej na biegu 3 choc i na 4 tez i 5 tylko z racji innego przelozenia mniej odczuwalne
Szubek byles z tym w serwisie ???? prosze daj znac :)
pozdrowiam

Sagi80
04-01-09, 13:27
mam dokladnie tak samo jak opisał szubek ...wrazenie jakby na sekunde załaczyla sie klima i lekkie zadlawienie i to w roznym zakresie ale od 2 do 3 tys. obrotow i to wyczuwalne najbardziej na biegu 3 choc i na 4 tez i 5 tylko z racji innego przelozenia mniej odczuwalne
Szubek byles z tym w serwisie ???? prosze daj znac :)
pozdrowiam

No dokładnie. Czyżby TTTM?

szubek
04-01-09, 16:34
jeszcze nie pytałęm o to ale przy najbliższej wizycie zapytam o to ...walcze na razie z innymi pierdołami

zyga502
04-01-09, 17:05
zawsze tankuje 98

tak z ciekawości po co lejesz 98, przecież to nic nie daje ,a kasa ucieka z kieszeni

Kozo
04-01-09, 17:57
tak z ciekawości po co lejesz 98, przecież to nic nie daje ,a kasa ucieka z kieszeni

nie wiem ;) tak z przyzwyczajenia i oczywiscie nie non-stop :)

lokcio
04-01-09, 18:07
tez czasem leje Vpawer np :D mysle ze te nasze Vpawer lub verva to paliwo o podobnej jakosci co na zachodzie zwykle
a jesli sie myle to czy nie macie wrazenia ze po nalaniu vpawer racing nasze hanie nie maja sobie rownych ?? ? hehehe
moja ma minimum 20 koni wiecej hihihi

zyga502
04-01-09, 18:53
nasze hanie w swojej "klasie" nie maja wogóle sobie równych,uwielbiam widzieć miny kolesi w różnych autkach ,gdy np startują ze świateł ,a tu niepozorny sedanik im odjeżdża:)

Kozo
04-01-09, 20:11
nasze hanie w swojej "klasie" nie maja wogóle sobie równych,uwielbiam widzieć miny kolesi w różnych autkach ,gdy np startują ze świateł ,a tu niepozorny sedanik im odjeżdża:)

fakt, Twoja "buda" to dodatkowy element zaskoczenia ;) w 5D raczej kazdy sie tego spodziewa (no chyba ze to 1,4), i staram sie osobiscie nikogo nie rozczarowac :)

zyga502
04-01-09, 20:28
dokładnie jest tak jak piszesz kozo,5d wyglada jakby stojac na światłach... juz jechała,a 4d to jakby auto dla "dziadka" ,ale i tak potrafi zaskoczyć :)

Yossarian
04-01-09, 21:09
rzeczą, jaka mi sie najbardziej podoba w 4d jest ta niepozorność - jeżdże 5d i już mnie szlag zaczyna trafiać jak niemal za każdym razem jakiś oszołom próbuje mnie sprowokować do scigania sie spod świateł. W sumie, jak juz sprowokuje, to zazwyczaj wraca na swoje miejsce (czyli za tylnym zderzakiem Civica) ale to juz powoli zaczyna być nudne ;) Musze kupić jakieś emblematy 1.4, to sie moze odczepią ;)

A co do tematu: u mnie szarpania nie zauważyłem (odpukać)

lokcio
04-01-09, 21:11
Bmw 525 Tdi dostala po porach :)

manticore
04-01-09, 21:16
A co do tematu: u mnie szarpania nie zauważyłem (odpukać)

ja u mnie tez nie ;)

Yossarian
04-01-09, 21:20
oczywiście miałem na myśli szarpanie w swoim aucie :D, no ale podobno niewinni sie nie tlumaczą ;)

Umberto
04-01-09, 21:49
rzeczą, jaka mi sie najbardziej podoba w 4d jest ta niepozorność - jeżdże 5d i już mnie szlag zaczyna trafiać jak niemal za każdym razem jakiś oszołom próbuje mnie sprowokować do scigania sie spod świateł. W sumie, jak juz sprowokuje, to zazwyczaj wraca na swoje miejsce (czyli za tylnym zderzakiem Civica) ale to juz powoli zaczyna być nudne ;) Mysze kupić jakieś emblematy 1.4, to sie moze odczepią ;)

A co do tematu: u mnie szarpania nie zauważyłem (odpukać)

mam dokładnie tak samo, ale mi się wydaje że wszyscy myślą że to małe autko klasy fiesty chyba?
bo na drodze wygląda na małe auto.
często polasy, i inne golfy myślą że dadzą rade... :)
a bmw e36 1,8 civ łyka- jak coś...:)
no ale ważyć mogłby ze 150kilo mniej

Adam79
04-01-09, 22:33
Co wy chcecie od 1,4 , na światłach tylko jeden raz nie udało mi się objechać audi A6 3,0 Tdi:D. Poza tym mam same trójkąty wydechowe od 1,8 więc one same dodają +57 koni ;). Aby nie odbiec od tematu to też autko szarpie mi czasami przy około 2000 obr./min , w serwisie twierdzą , że jest wszystko w porządku.

szoi
05-01-09, 12:01
A6 2.5 TDI dostało po gaciach. Merc W211 2.7 CDI dostał :)
A co do szarpania to nie zauważyłem.

kvas
06-01-09, 21:07
:):):) ja uyknąłem tego nowego passata kombi na obwodnicy, ale widzę że koledzy lepsi :) Swoją drogą mina kolesia z passata który jechał ze swoja dziunią i był bardzo bojowo nastawiony - bezcenna...

A propos tematu tego wątku, znowu przestało mi szarpać i furka chodzi gładko, ciekawe jak długo...

Umberto
11-01-09, 17:15
:):):) ja uyknąłem tego nowego passata kombi na obwodnicy, ale widzę że koledzy lepsi :) Swoją drogą mina kolesia z passata który jechał ze swoja dziunią i był bardzo bojowo nastawiony - bezcenna...

A propos tematu tego wątku, znowu przestało mi szarpać i furka chodzi gładko, ciekawe jak długo...

Ja dzisiaj też łyknąłem passata b6 2,0 tdi:) myślałem, że to jakiś duży wyczyn ale spojrzałem teraz na jego dane techniczne- moj dziesięcioletni 110km passat miał podobne co ten nowy 140km!
A raz koleżka c-klassa kombi chciał mnie łyknąć- wyprzedzałem tira, a on za mną, chciał od razu i mnie łyknąć ale się troszkę zdziwił...:)

luckie
11-01-09, 21:08
Koledzy, ja kilka razy mialem przyjemnosc spychac z lewego pasa 911-stki :)
Fakt ze kierowcy mieli po ok 80 lat :D i bojowo nastawieni byli ostatnio w latach 40-stych, ale frajda i tak byla.

Jak na razie na autobahnach najwieksze wrazenie zrobil na mnie Audi RS6 - jechalem ok 200km/h, powoli gluchnac i zblizajac sie do granic mozliwosci mojego auta, gdy bylem zmuszony ustapic miejsca szybszemu koledze - to jak gosc przyspieszyl od 200 wzwyz i jakie dzwieki temu towarzyszyly sa nie do opisania! Echhh marzenie przyszlosci.

Wyprzedzaly mnie nie raz ferrari, lambo itd - ale czlowiek sie nie dziwi ze to halasliwe i szybkie ustojstwa... Ale kombi!!!! No ale jak sie ma v10 z Gallardo pod maska...

Yossarian
11-01-09, 21:13
V10 plus dwie turbiny, Gallardo ma N/A

luckie
11-01-09, 21:19
Dokladnie... nawet zajrzalem ile toto uzywane kosztuje :)
Za duzo :D

bunet
11-01-09, 22:31
trzeba mieć marzenia:)
podobno się spełniają...
Ja to raczej wierny marce pozostanę i moje marzenie to nowy accord:)-morze niedługo...
a opotem legendarny LEGEND:)
pzd

kvas
11-01-09, 22:43
Accord daje rade, zwłaszcza ten nowy tourer. Jedyny ból to jakaś taka dziwna ergonomia dla nóg kierowcy IMHO

Umberto
11-01-09, 23:10
accord coupe rocznik 2008 tak za 5 lat:) legend za 10:)
a w miedzyczasie hr-v do pracy...:)
civ poczeka chyba na lepsze drogi w garażu:)

szoi
12-01-09, 08:55
W sobotę jeden gość w nowym passacie 2.0 tdi został na środku drogi z bardzo głupią miną :) Odjechałem mu bez problemu

Kozo
12-01-09, 15:26
W sobotę jeden gość w nowym passacie 2.0 tdi został na środku drogi z bardzo głupią miną :) Odjechałem mu bez problemu

ale napis tdi caly srebrny?
i czerone ?
czy wszystkie 3 "tdi" na czerwono, bo to jest roznica - to ze objezdzacie tdi na srebrno to sie nie ma co dziwic bo to chyba jest 90KM, i czerwone to 110KM, di - 130 km, a tdi na czerwono to 150 km - mam nadzieje ze wyrazilem sie w miare jasno ;)

Umberto
12-01-09, 16:41
Kozo ale 2,0 TDI mają tylko B6. To co piszesz to B5. Miałem takiego 110km:) całkiem sympatyczny ale miał 10 lat, na liczniku 160tysi a faktycznie dwa razy więcej!!!
I te 2,0TDi mają 140km i jakies 11sekund do setki. Myślałem że to coś szybszego bo mój 110koni miał chyba 12s. Dziadek cisnął deske, a tu hanka go lewym...:)
Ogólnie to często widzę jak "czerwone I" za wszelką cene chce wyprzedzić, bo ma przecież 110km i taka hanka mała jakaś z wyglądu... jak mam czas to takich puszczam, niech się cieszą.
A jeszcze jedno- raz wysiadam na mieście, idzie dwóch gówniarzy i jeden do drugiego: "no co ty, to nawet stu koni nie ma":) beka

Kozo
12-01-09, 17:41
Kozo ale 2,0 TDI mają tylko B6. To co piszesz to B5. Miałem takiego 110km:) całkiem sympatyczny ale miał 10 lat, na liczniku 160tysi a faktycznie dwa razy więcej!!!
I te 2,0TDi mają 140km i jakies 11sekund do setki. Myślałem że to coś szybszego bo mój 110koni miał chyba 12s. Dziadek cisnął deske, a tu hanka go lewym...:)
Ogólnie to często widzę jak "czerwone I" za wszelką cene chce wyprzedzić, bo ma przecież 110km i taka hanka mała jakaś z wyglądu... jak mam czas to takich puszczam, niech się cieszą.
A jeszcze jedno- raz wysiadam na mieście, idzie dwóch gówniarzy i jeden do drugiego: "no co ty, to nawet stu koni nie ma":) beka

a to przepraszam ;) dzieki za krotkie szkolenie z vw

Yossarian
12-01-09, 19:11
trzeba mieć marzenia:)
podobno się spełniają...
Ja to raczej wierny marce pozostanę i moje marzenie to nowy accord:)-morze niedługo...
a opotem legendarny LEGEND:)
pzd

Spełniaja, spełniają, jeszcze na początku roku do łba mi by nie przyszło, ze zmienie Xsare 1.4 na VIIIgena 1.8, a sie poszczęściło :D

Jesli chodzi o samochody, to jedyne o czym marze, to turbokit do R18A2 taki, żeby sie zmiescił pod maską FK2, no ale moze za pare(-naście) lat (zostawie sobie na te okazje stalowe felgi, bedzie wtedy sleeper jak sie patrzy :D)

Jeszcze co do passatów - o ile ja wiem, to w B5 najmocniejszy 1.9TDI był oznaczony trzema czerwonymi literami i miał 130KM. Wersja 150KM była zarezerwowana dla Golfa GTi i Ibizy/Leona Cupry (choc w Seacie występowała tez 160KM) 150KM w Passacie bylo w V6 2.5TDI

Sagi80
12-01-09, 20:32
To ja sie jescze dołącze do samozachwtu nad naszymi 140 KM. Ja łyknąłem Volvo V70, ale nie wiem z jakim silnikiem. Fakt że gośc bardzo się starał i udalo mi sie go łyknąć o długość samochodu gdy w końcu musiał zwolnić bo mu się kończył pas :) Przeliczył się buahahahaha!

lokcio
12-01-09, 20:36
heheheeh !!! tak trzymac chlopaki !! niech pospólstwo wizdy jak sie szlachta bawi .... ;)

Umberto
12-01-09, 22:00
heheheeh !!! tak trzymac chlopaki !! niech pospólstwo wizdy jak sie szlachta bawi .... ;)

he he dobre...
raczej nie chodzi o to... (przynajmniej mi)
tylko wkurza mnie jak jeżdżą gratami i myślą że są królami szos.
no kurde jak golf 3 widzi że go chce wyprzedzić i mi przyspiesza albo golf 2 pod górkę tak samo robi to troche nie halo. W sobote tak miałem- jedzie dziadek i myśli że nie da się młodemu w japońcu...
Mi jak się nie spieszy ( a zdarza się tak czasem) to nie robi że mnie sprintery i pandy łykają.
a najbardziej mnie wkurzają stuningowane złomy jeżdżące z muzą na maxa i popier.. po mieście
ja muzy słucham w domu i nawet jak już w samochodzie głośniej puszczę to zciszam jak dojeżdzam do jakiś zabudowań, bo wg mnie to wiocha na maxa.
kilka lat temu troche inaczej było, ale mi się zmieniło:)
a czasem można taką hanką pokazać beemce (których notabene nienawidze (poza X6 która mi się podoba) bo nie znam i pewnie nie poznam normalnego-czyt. inteligentnego osobnika, który jeździ samochodem tej marki) i jestem w pełni świadomy mojego uogólnienia.
1,8 e36 też się łykło po trasie:))) i w 525 starszego pana też zdziwiło że mu hanka ucieka:)

Umberto
12-01-09, 22:01
dwa razy poszło...
neta zmuliło
a co do szarpania żeby OT nie robić to przy jeździe o jakiej tu piszemy nie występuje...:)
zatem...:)

lokcio
12-01-09, 22:26
Fakt mi tez przy powyzej 6 tys nic nie szarpie :) ake gdy delikatnie jade ,niedzielnym truchtem to przy obrotach 2000/3000 mam na ulamek sekundy szarpniecie :( a to mnie wkurza bo wyczuwaja to nawet pasazerowie

szoi
13-01-09, 09:56
Zauważyłem że jak jadę stylem PSJ to też występuje delikatne szarpnięcie w przedziale 2000/3000. Jutro jadę na serwis na pierwszy przegląd zapytam się o co tu chodzi. Pewnie powiedzą TTTM.

lokcio
13-01-09, 23:39
szoi daj cynka jesli cos zdjagnozuja pojade wczesniej bo przeglad dopiero za 10 tys

szoi
14-01-09, 15:23
Niestety moja hania nie zamierzała ani razu szarpnąć. Kazali obserwować i podjechać jak się ponowi

lokcio
14-01-09, 17:24
KURDE !!!!! ZAwsze tak jest ze jak podjedzie sie do serwisu wszystko nagle dziala poprawnie :| jakies czary ,kiedys pojechalem ze mi cos stuka w zawieszeniu zwlaszcza na muldach ,znalazlem takie niedaleko sewisu i zadowolony jade na pewnika z kierownikiem serwisu i co ???? i dupa nic nie pukalo
teraz ilekroc tamtedy jade zawsze stuka :/

Kozo
14-01-09, 20:59
KURDE !!!!! ZAwsze tak jest ze jak podjedzie sie do serwisu wszystko nagle dziala poprawnie :| jakies czary ,kiedys pojechalem ze mi cos stuka w zawieszeniu zwlaszcza na muldach ,znalazlem takie niedaleko sewisu i zadowolony jade na pewnika z kierownikiem serwisu i co ???? i dupa nic nie pukalo
teraz ilekroc tamtedy jade zawsze stuka :/

a miales kampanie na odbojniki amortyzatorow? jesli miales to pewnie masz to co ja mialem czyli przerabane - droga przez meke w skrocie. mam teraz wrazenie ze na tych mrozach chyba znowu zaczelo glosniej dzialac zawieszenie - czy tez macie takie wrazenie ?

lokcio
14-01-09, 21:17
Kozo z rocznika 2008 tez to obowiazuje ????????? o zadnej kampani nic nie wiem

Kozo
14-01-09, 21:31
Kozo z rocznika 2008 tez to obowiazuje ????????? o zadnej kampani nic nie wiem

tego nie wiem, ale sam mozesz sprawdzic czy masz problem z odbojami. Sprobuje Ci to wytlumaczyc, skrec kolami i wtedy widzisz sprezyne wewnatrz ktorej jest amortyzator, na samej gorze masz taka harmonijkowa oslone i nad ta oslona jest odbojnik i pownien on byc zamontowany na samym szczycie, jesli jest do wymiany to "lezy" na tej oslonie i "lata", mozesz go poruszac - to powoduje stuki, ale jesli masz takie metaliczne to masz kolyske do wymiany.

lokcio
14-01-09, 22:03
mam metaliczny stuk ,nie zawsze ,ale metaliczny tak jakby cos strzelilo ,wrezenie jakby sprezyna macpersona w gornym gniezdzie

Kozo
14-01-09, 22:26
mam metaliczny stuk ,nie zawsze ,ale metaliczny tak jakby cos strzelilo ,wrezenie jakby sprezyna macpersona w gornym gniezdzie

poszukaj sobie w temacie wady civica tam opisywalem po kolei co mi zrobili z autem aby to znalezc i wyeliminowac. Zreszta jest tez temat o tym na civicinfo.com i nie tylko polskie ASO nie wie dlaczego sie tak dzieje i jak temu zaradzic. Najprosciej to sprawdzic podjezdzajac pod spiacego policjanta i jest taki "puk" metaliczne

Qrczak86
15-01-09, 10:03
ja miałem to samo...wymienione odbojniki (kampania) ale teraz tylne zawieszenie tak mi daje po uszach że już mnie coś trafia :(

szubek
15-01-09, 10:38
mam metaliczny stuk ,nie zawsze ,ale metaliczny tak jakby cos strzelilo ,wrezenie jakby sprezyna macpersona w gornym gniezdzie

mam dokładnie to samo !!! nawet byłem na jeździe próbnej z inną rzeczą tej jeszcze nie zgłaszałem..wsiadamy do autka ruszamy a tu łup!!!! ja do serwisanta słyszał Pan ..nooooooo.....i co ?
....zostawmy temat zawieszenia do wiosny jak będzie cieplej to sie za to weźmiemy i dodał ...to sprężyny przemieszczają się w gniazdach.normalnie szok:eek:

Kozo
15-01-09, 11:02
mam dokładnie to samo !!! nawet byłem na jeździe próbnej z inną rzeczą tej jeszcze nie zgłaszałem..wsiadamy do autka ruszamy a tu łup!!!! ja do serwisanta słyszał Pan ..nooooooo.....i co ?
....zostawmy temat zawieszenia do wiosny jak będzie cieplej to sie za to weźmiemy i dodał ...to sprężyny przemieszczają się w gniazdach.normalnie szok:eek:

chyba zwoje w mozgu mu sie przemieszczaja:mad:

szubek
15-01-09, 14:53
kurka ale to jest naprawdę taki dzwięk jakby powstawał z naprężenia jakiegoś elementu i strzelał więc te sprężyny to może nie lipa

Sagi80
15-01-09, 18:32
kurka ale to jest naprawdę taki dzwięk jakby powstawał z naprężenia jakiegoś elementu i strzelał więc te sprężyny to może nie lipa

A od kiedy Ci sie to dzieje. Ja tak miałem ale... przez 2 dni. Potem skojarzyłem że zaczęło się zaraz po tym jak przygazowałem na żwirowej drodze - gdzieś musiały wpaść jakieś kamyczki między elementy zawieszenia, które miarzdzyly je co jakis czas az kompletnie wykruszyly. Huk byl dosc glosny i metaliczny.
Później historia się powtórzyła, też po wyjeździe z szutru też strzelało nawet gdy jechałem powolutku, gdy sie wykruszylo - przestało.

lokcio
15-01-09, 19:41
moze to byc ! szubek ze to sprezyna w gniazdach ,czasem mi puknie przy przyspieszaniu na łuku i nie jadac po dziurach

Artur S.
16-01-09, 09:34
ja miałem to samo...wymienione odbojniki (kampania) ale teraz tylne zawieszenie tak mi daje po uszach że już mnie coś trafia :(
A może to nie zawiecha tyko tylna kanapa? Kiedyś też myślałem że stuka mi tylne zawieszenie, potem że latają mi klamoty po bagażniku aż na ostatnim przeglądzie w ASO powiedzieli, iż to kanapa - maja to naprawić w ramach gwarancji wstawiając jakiś odbojnik.
Co do metalicznego stuku z przodu - u mnie od czasu do czasu stuknie jak zjeżdżam nieco szybciej do garażu po takiej "betonowej jodełce" (a zjazd mam stromy). Narazie olewam.
Pzdr - Artur S.

Qrczak86
16-01-09, 18:12
Artur, moim zdaniem to nie kanapa, dolne mocowanie (pod siedziskiem) nie hałasuje bo sprawdzałem, a górne (przy mechanizmie składania) obłożyłem cienką warstwą gumy z dętki rowerowej :D z początku wydawało mi się, że pomogło, ale to nie było to. Klamoty w bagażniku też raczej odpadają... nie sprawdzałem jedynie koła zapasowego, ale tam od nowości nic nie odkręcałem, więc samo się nie zrobilo...

semri
18-01-09, 21:11
czkawkę mam i ja ,ale za to wqriajacą. przebieg 43kkm.

Więc,problem występuje drugi dzień, wczoraj trasa 2x300km, pierwsze 100 km ok, nastepnie jak zwalniam powiedzmy do świateł, kulam się, zapala się zielone, wbijam dwójkę (ok 20km/h) obroty 2000- 2500, noga na gaz, a fura czka czka czkaaawka, dobije do 3000 i w końcu przyspiesza. Czkawka trwa ok 2 sekund. I to taka że każdemu w środku głowa idzie do przodu i w tył, jakbym jechał na drodze polnej gdzie się utworzyły poprzeczne wertepy. Jakbym nie umiał zmieniać biegów.

Objawy występują również w mieście - jedynka, gaz, czkawka 1-2 s przy ok2500, normalnie, 2, gaz, czkawka 2s przy ok 2500, normalnie. Z 2 na 3 czkawka trwa 1 sek.
Jak przeciągnę każdy bieg to idzie jak należy.

Już ktoś rozwiązał problem?

kvas
18-01-09, 22:18
To jest niestety jak widze neverending story hehehe

Sagi80
18-01-09, 22:41
czkawkę mam i ja ,ale za to wqriajacą. przebieg 43kkm.

Więc,problem występuje drugi dzień, wczoraj trasa 2x300km, pierwsze 100 km ok, nastepnie jak zwalniam powiedzmy do świateł, kulam się, zapala się zielone, wbijam dwójkę (ok 20km/h) obroty 2000- 2500, noga na gaz, a fura czka czka czkaaawka, dobije do 3000 i w końcu przyspiesza. Czkawka trwa ok 2 sekund. I to taka że każdemu w środku głowa idzie do przodu i w tył, jakbym jechał na drodze polnej gdzie się utworzyły poprzeczne wertepy. Jakbym nie umiał zmieniać biegów.

Objawy występują również w mieście - jedynka, gaz, czkawka 1-2 s przy ok2500, normalnie, 2, gaz, czkawka 2s przy ok 2500, normalnie. Z 2 na 3 czkawka trwa 1 sek.
Jak przeciągnę każdy bieg to idzie jak należy.

Już ktoś rozwiązał problem?

Nie no aż tak to nie mam. U mnie jest delikatne szarpnięcie między 2 a 3 tyś i to tylko przy lekko wcisnietym gazie.

semri
19-01-09, 11:54
miałem rano jechać bezpośrednio do serwisu, ale jak na złość czkawka przeszła. Zadzwoniłem, nie spotkali z takim problemem, wykluczając jakość paliwa. Zobaczymy w drodze powrotnej z pracy czy czkawka powróciła.

Mariusz1
19-01-09, 12:20
Ta sama spiewka serwisu-nie spotkali się z problemem.Jak zgłaszałem problemy z nie zawsze działąjącym alarmem,apadajacą klapą,piszczacym sprzęgłem-nigdy nikt u nich z tych rzeczy nie zgłaszał.Mistrzowie swiata.
Inna rzecz że przed wizytą w srewisie wiele usterek chwilowo ustaje ;)

kargul00
25-05-09, 01:20
U mnie jest podobny problem w civicu 1.8 140km. Na drugim biegu przy predkosci 20km wciskam gaz do dechy i zero reakcji, dopiero po okolo 2 sekundach zaczyna przyspieszac w serwisie powiedzieli ze jest wszystko oki.Jest to odczuwalne zwlaszzcza przy wlaczonej klimie i zimnym silniku wiec chyba tutaj tkwi jakis problem. ale za to jestem bardzo zadowolony bo pali mi nie duzo wiecej niz moj stary civic 1.4 90km.

radmac
25-05-09, 09:08
Koledzy, co do szarpania w 1.8 przy małych obrotach (2k-3,5k) to chyba nie zapoznaliście się ze specyfiką działania naszej wersji i-Vtec'a. W tym przedziale obrotów załacza się tryb eco, ale tylko przy małym nacisku na pedał gazu. Wystarczy trochę gazu dodać (z własnych obserwacji nawet bardzo niewiele) żeby przełączyć się na zwykły tryb pracy silnika. Efekt nawet wzrasta jak uda się znaleźć ustawienie gazu "pomiędzy". Czuć że silnik wariuje i przełacza się w tą i z powrotem.

A że silnik ma czasami opóźnionąreakcjena gaz... no cóż - elektroniczna przepustnica IMHO.

lokcio
25-05-09, 09:17
ja zauwazylem ze gdy natankuje paliwo 98 lub vpawer racing szarpanie jest mocniejsze a gdy tankuje na auchen gdzie opinia o jakosci jest nie najlepsza szarpanie jest niewyczuwalne ,moze chlopaki tez tankujecie wysoko oktanowe paliwo...
spróbujcie natankowac najzwyklejszeej

***mach***
25-05-09, 21:59
u mnie też czuję takie szarpnięcie (chociaż to za dużo powiedziane) przy 2,5 obr przy delikatnym przyspieszaniu. Zauważyłem to od momentu jak wyjechałem z salonu i do teraz czyli do 25000 km. W serwisie (Arher) jak to zgłosiłem wyśmiali mnie że to nie diesel i nie wolno jeździć poniżej 3000obr. W sumie się do tego przyzwyczaiłem i już mi to nie przeszkadza. Mam natomiast problem ze skrzypiącym sprzęgłem (w serwisie oczywiście opowiedź tttm, że to od tempomatu takie odgłosy) z klamką kierowcy która cięzko chodzi i skrzypi, coś stuka pod nogami kierowcy, mam podejrzenie że to coś z pedałem hamulca ale jeszcze nie byłem z tym w serwisie. No i ściąganie na prawo. Mimo to jestem zadowolony z samochodu.

edd
25-05-09, 23:44
Witam,
nie mój dział, ale... może troche będzie pouczające.
Mam takie samo jedno albo dwa lekkie szarpnięcia na 3 przy 2.5 obr. Na 4 też ale rzadziej i słabsze. Czyli wszsytko się zgadza, tylko że to jest stary D15Z3 .. ) Ja to mogę podejrzewać stary katalizator, rozkalibrowaną lambdę 5-żylowa i stare przewody zaplonowe, ale Wy ? Coś musi siedziec w programie komputera i liczeniu w trybie econo, chyba tego nie zmienili od kilkunasu lat...
Najbardziej wydawalo mi sie prawdopodobne ze to może byc moment najbardziej ubogiej mieszanki, a wiadomo że żeby ją zapalic to reszta zapłonu i lambda musi być bez zarzutu. Ale żeby w nowych autach..
pozdrawiam.

jacektp
26-05-09, 08:14
W serwisie (Arher) jak to zgłosiłem wyśmiali mnie że to nie diesel i nie wolno jeździć poniżej 3000obr. W sumie się do tego przyzwyczaiłem i już mi to nie przeszkadza. .
Serwis Arhera radziłbym omijać - w 1.8 można spokojnie jedźić nawet poniżej 2000obr.

Sagi80
27-05-09, 11:00
Serwis Arhera radziłbym omijać - w 1.8 można spokojnie jedźić nawet poniżej 2000obr.

Dokładnie... rozumiem że wciskanie do oporu gazu jadąc 40 km/h na 5 biegu moze być szkodliwe dla silnika... Ale nie przyśpieszanie na pierwszm czy drugim biegu przy niskich obrotach.

uszaty
22-08-10, 18:50
:P ja ostatnio scigałem sie z Passatem 170 km z pod swiatel nie dał rady :> objechałem typa łądnie na 3 wziolem prawie calego
Hania 1.8 filtr sportowy K&N , v power racing , syntetyk xado i wzmocnion a benzyna kilka oktaników jeszcze wiecej :p

buri
22-08-10, 19:44
:confused:i dlatego bylo warto odgrzebac temat sprzed kilku miesiecy?

geshoo
23-11-10, 23:55
też mam problem z szarpaniem ale w i-ctdi, przy lekkim dodawaniu gazu tak od 1800tys obr do 2100-2200 kompletnie nie wiem co to może być, na dodatek zaczyna mi hałasować pompa wody.. ;/

kucyk
24-11-10, 10:38
Szarpanie czy ci wskazowka skacze, moze sprzeglo sie slizga?

wacha1
06-01-12, 14:12
Witam.

Mam problem ze swoją hondzią (1.8, 2006, 5d), przy każdym dodaniu i odjęciu gazu obojętnie na jakim biegu,obojętnie przy jakich obrotach odczuwam spore szarpnięcie. Mam przejechane 87 tys. km. Wcześniej jeżdziłem dieslami i myślałem że benzynki tak mają, ale mam okazje użytkować accorda 2010, 2.0 i nic takiego tam się nie dzieje. Autko płynnie przyspiesza po dodaniu gazu jak i zwalnia bez szarpnięć po odjęciu.

adi6262
06-01-12, 14:16
musisz sprawdzic:
-luzy na przegubie wewnetrznym
-lozysko na podporze polosi
-puduszki silnika
-zawieszenie (tuleje)

wacha1
06-01-12, 14:40
musisz sprawdzic:
-luzy na przegubie wewnetrznym
-lozysko na podporze polosi
-puduszki silnika
-zawieszenie (tuleje)


dzięki za odpowiedz
Czy nie powinny temu towarzyszyć jakieś dżwięki przy ewentualnych usterkach które wymieniłeś?
Mogą być przyczyną np luzy zaworowe??? w serwisie powiedzieli że po 100tys trzeba sprawdzić.

Saiti
06-01-12, 15:01
Mogą być przyczyną np luzy zaworowe???
Nie

tommygunsnk
06-01-12, 18:55
Witam.

Mam problem ze swoją hondzią (1.8, 2006, 5d), przy każdym dodaniu i odjęciu gazu obojętnie na jakim biegu,obojętnie przy jakich obrotach odczuwam spore szarpnięcie. Mam przejechane 87 tys. km. Wcześniej jeżdziłem dieslami i myślałem że benzynki tak mają, ale mam okazje użytkować accorda 2010, 2.0 i nic takiego tam się nie dzieje. Autko płynnie przyspiesza po dodaniu gazu jak i zwalnia bez szarpnięć po odjęciu.

A ja proponuję przeczyścić przepustnice na dobry początek :)( u mnie po tym zabiegu zdecydowanie poprawiła się płynność działania pedału gazu i szarpanie przy dodawaniu gazu ustało)

wacha1
06-01-12, 19:13
A ja proponuję przeczyścić przepustnice na dobry początek :)( u mnie po tym zabiegu zdecydowanie poprawiła się płynność działania pedału gazu i szarpanie przy dodawaniu gazu ustało)

Można to samemu zrobić, czy jest to skomplikowane? Przy puszczaniu gazu też było szarpnięcie???

Jacek65
06-01-12, 19:27
Z tego co wiem to przepustnica jest sterowana elektrycznie.Nie jak dawniej linką.Na pedale przyspieszenia jest potencjometr podający do sterownika jego położenie.Może warto by sprawdzić czy ten potencjometr nie przerywa.Może też silniczek przepustnicy się zacinać.Ale nie wiem czy dasz radę to zrobić samemu.Może warto by podjechać do ASO.Jak mnie kiedyś we fiacie szarpało autem przy dodawaniu gazu to jedna z cewek miała przebicie do masy.Zobaczyłem to dopiero jak było ciemno.Iskra przeskakiwała.Może zobacz czy gdzieś nie iskrzy do masy na przewodach WN.:) Oczywiście jeśli to nie jest sprawa mechaniczna.:rolleyes:

TRAFO
06-01-12, 19:31
Może zobacz czy gdzieś nie iskrzy do masy na przewodach WN.:)

O ile się orientuję to w tym aucie nie ma przewodów WN, cewki są bezpośrednio na świecach, ale jak się mylę niech mnie ktoś poprawi...



http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/kreska.jpg

Moje modernizacje...
http://krzp.w.interia.pl/honda/sygnatura/zabcia.gif (http://www.trafo.za.pl/honda)

Jacek65
06-01-12, 19:36
Nie zwróciłem w zasadzie na to uwagi:o.Ale dobrze wiedzieć.Może zatem gdzieś wokół cewek coś przebija.Przyznam się iż skoro jeszcze auto jest na gwarancji to mało zaglądam do silnika.:) Tak że jeszcze wszystkiego nie oglądałem.:rolleyes:

wacha1
06-01-12, 19:51
A co by odpowiadało za szarpnięcie przy puszczeniu gazu ?
Jeśli chodzi o wizytę w serwisie to przeraża mnie naprawa metodą prób i błędów notorycznie stosowana obecnie przez warsztaty za którą trzeba słono płacić.
Kiedyś mając Audi wtopiłem w takiej sytuacji kilka tysięcy a usterki nie naprawiono.

tommygunsnk
06-01-12, 20:36
Można to samemu zrobić, czy jest to skomplikowane? Przy puszczaniu gazu też było szarpnięcie???

Tak przy odpuszczaniu również szarpnięcie było wyczuwalne. Z samym czyszczeniem można poradzić sobie samemu (trzeba zdjąć tylko airboxa gdzies nawet widziałem instrukcję w sieci jak znajde to wrzucę linka) i masz dostęp do przepustnicy, z tego co wiem dobrze jest też po czyszczeniu "nauczyć auto wolnych obrotów" (szczególnie gdy np przy dojeżdżaniu i hamowaniu przed światłami obroty spadają do 500 przy wyciśniętym sprzęgle i nodze na hamulcu (u mnie też taki problem występował) więc przydałoby się też podpiąć pod komputer a tego już raczej sam nie zrobisz no chyba ze masz dostęp do kabla serwisowego Hondy. Koszt czyszczenia przepustnicy i nauczanie wolnych obrotów w ASO kosztuje 150 zł. Poza ASO ok 80 zł . Więc nie jakiś dramat :)

noe
06-01-12, 21:20
możesz sprawdzić styki na każdej z 4 cewek,albo od razu zdejmij cewki ,wykręć świece i pooglądaj je ,jak masz dobry klucz to nie zajmie dużo czasu,a frajda ze znalezienia problemu bezcenna
pozdrawiam

BEKACZU
07-01-12, 22:19
też mam problem z szarpaniem ale w i-ctdi, przy lekkim dodawaniu gazu tak od 1800tys obr do 2100-2200 kompletnie nie wiem co to może być, na dodatek zaczyna mi hałasować pompa wody.. ;/

Kolego mialem to samo z szarpaniem w podobnym przedziale obrotów, zmienialem filtry, oleje, lałem lepsze paliwo, sprawdzalem auto na kompie i nic... pojechalem do swietnego "magika" od samochodów poczyscił zawór egr (zawór recyrkulacji spalin - o ile sie dobrze orientuje to tylko jest w dieslu) i od tej pory auto nie szarpie, lepiej wkreca sie na obroty... skroil mnie za to 150 zł. Pomógł i bardzo się cieszę, choć niesmak pozostał bo bez problemu poradziłbym sobie z tym sam, gdyz w poprzednich autach jakie mialem tzn VW i Audi zawory EGR czysciłem sam (z tym ze tam nic auto nie szarpało tylko poprostu ciekło z zaworu jak był zabrudzony) a w hondzie było suchutko dlatego na to nie wpadłem.
No ale info dla potomności... jeśli diesel szarpie w przedziale obrotow od ok 1700 do 2200 to sprawdzcie w pierwszej kolejnosci droznosc zaworu egr.
Pozdrawiam

TeeS1975
08-01-12, 04:15
poczyscił zawór egr (zawór recyrkulacji spalin - o ile sie dobrze orientuje to tylko jest w dieslu)
zawór egr jest we wszystkich silnikach niezależnie od wersji (Pb/No) to zawór recyrkulacji spalin, a do szarpania przy redukcji raczej nic nie ma.
Nie ma też info co to może być :(

Jacek65
08-01-12, 13:17
Też tak słyszałem.Więc koledze ten mechanik "magik" zapewne doliczył niepotrzebną usługę do innej, która faktycznie zlikwidowała usterkę.Aby widocznie więcj zarobić.Tak to juz jest z tymi "magikami".:D Jak jeszcze człowiek sie nie zna.:D

BEKACZU
08-01-12, 18:43
Też tak słyszałem.Więc koledze ten mechanik "magik" zapewne doliczył niepotrzebną usługę do innej, która faktycznie zlikwidowała usterkę.

Doliczył czy nie doliczył nie ważne, 150 zł nie majątek, a problem z szarpaniem zniknął i to mnie cieszy :)
Problem nie występował podczas zmiany biegów lecz przy normalnym rozpędzaniu samochodu, a było to na tyle odczuwalne ze łapali sie na tym również pasażerowie... wyglądało tak jakbym nie potrafił jeździć.

wacha1
18-01-12, 19:21
Witam.

Mam problem ze swoją hondzią (1.8, 2006, 5d), przy każdym dodaniu i odjęciu gazu obojętnie na jakim biegu,obojętnie przy jakich obrotach odczuwam spore szarpnięcie. Mam przejechane 87 tys. km. Wcześniej jeżdziłem dieslami i myślałem że benzynki tak mają, ale mam okazje użytkować accorda 2010, 2.0 i nic takiego tam się nie dzieje. Autko płynnie przyspiesza po dodaniu gazu jak i zwalnia bez szarpnięć po odjęciu.

Dodam jeszcze, że przy ruszaniu jak i przy zmianie biegu na wyższy bądz niższy nie ma szarpnięcia. Też jeśli odejmę gaz na ułamek sekundy i dodam, również nic się nie dzieje. Zauważam, że im dłużej jadę na odjętym gazie(hamuje biegiem) tym szarpnięcie jest bardziej wyczuwalne. Wydaje mi się ze to jest związane z silnikiem a nie z układem przeniesienia napędu.

miX3r
05-07-12, 11:51
Przy lekkim naciśnięciu pedału gazu w okolicach od 1500 obrotów/s do 2000/s silnik zaczyna lekko przerywać, dopiero po mocniejszym naciśnięciu gazu normalnie się zbiera. Czego to może być problem? Zawór EGR?

butler.gdansk
05-07-12, 12:38
Przy lekkim naciśnięciu pedału gazu w okolicach od 1500 obrotów/s do 2000/s silnik zaczyna lekko przerywać, dopiero po mocniejszym naciśnięciu gazu normalnie się zbiera. Czego to może być problem? Zawór EGR?
Ja bym zaczął od wymiany filtra paliwa. W sumie rzecz najprostsza a i tak trzeba to co jakiś czas wymieniać.

yaca78
03-03-13, 12:36
Witam wszystkich, od kilku dni mam taki objaw: podczas jazdy na biegach od 2 do 5 w okolicach 2-2,5 tys. obrotów daje się odczuć delikatne szarpnięcia, jakby przerwy w zasilaniu benzyną. Objaw czuje się np. w momencie dodania gazu po okresie jechania ze stałą prędkością właśnie w okolicach 2-2,5 tys. obr. Silnik zaczyna wkręcać się na obroty i następują 1, 2 delikatne szarpnięcia i kręci się dalej już normalnie. Odczułem też lekki spadek mocy na wszystkich biegach.
Silnik 122 tys. km, 1,8 140 KM, świece nie zmieniane od nowości, nie regulowany jeszcze luz zaworów, paliwo raczej dobre, nie wymieniany filtr powietrza, ani paliwa (w ostatnim roku), kable WN nie wymieniane. Poza tym jest jeszcze jeden objaw, podczas dojeżdżania do świateł, skrzyżowania, czasami (po nagrzaniu, ale bardzo rzadko) zdarza się spadek obrotów do ok 500, ale silnik nie gaśnie (temat już znany i poruszany na forum).
Co może być powodem tego szarpania? Czy to sprawa nieregulowanego luzu, czy może świece się kończą? Od czego zacząć?

Paluch_tcw
03-03-13, 12:43
Luz zaworowy to rzecz pierwsza.
2 filtr powietrza!! Jak dobrze rozumiem nie wymieniałeś go od 120 000 km ? Wymień go jak najszybciej
Świece też już mogą się kończyć. Zalecana wymiana co 120 000.

Jeśli te rzeczy nie pomogą to czyszczenie przepustnicy.

yaca78
03-03-13, 12:53
Filtr powietrza wymieniony w 2012 roku w marcu przy wymianie oleju i filtra oleju. Auto kupione od 1-szego właściciela rok temu. Serwisowane w ASO do końca (marca 2012)

Paluch_tcw
03-03-13, 12:54
No to filtr ma rok. Zobacz jak wygląda. Podejrzewam, że przyda mu się wymiana. Ale pierwsze co zajmij się luzem.

yaca78
02-04-13, 08:49
wymienione filtr powietrza, świece, zrobiony luz zaworowy, problem pozostał. Wymienię jeszcze w najbliższym czasie filtr paliwa. Czy on może być przyczyną szarpania? Mechanik przy okazji regulacji luzów stwierdził, że przepustnica czysta, ale jej nie wyciągał, tylko zerknął. Czy można zaufać takiej diagnozie, czy lepiej ją rozebrać i wyczyścić? Jest gdzieś manual czyszczenia przepustnicy w VIII na forum?

Ordi
02-04-13, 16:55
Jak zaczniesz tak wymieniać to wyjdzie ci to z 1.000pln. A wyczyszczenie przepustnicy praktycznie nic cie nie kosztuje (poza czasem i kilkoma piwkami). Jak masz czas i zdolności i przeczyść - a nóż pomoże?
A jak nie to dalej pobaw się w szukanie przyczyny.
Btw. Filtr Paliwa też może powodować szarpanie.
Jak po wyczyszczeniu przepustnicy i zmianie filtra paliwa szarpanie nie ustąpi to zmień stację gdzie tankujesz i wtedy zobacz

yaca78
18-04-13, 10:39
Daję sobie z tym już spokój, szarpanie jakby ustało, albo ja już tego nie wyczuwam, może powodem było to, że raz w zimie zdarzyło mi się jechać na rezerwie. Wiadomo jakie paliwo jest w zimie, mogło się nazbierać na dnie wody ze skondensowanej pary wodnej i zassało trochę tego syfu. Potem się przepaliło i teraz jest OK.

Jafma
01-07-13, 19:40
Witam Hondowiczow :)
czy i Wy macie w swoich Ufach takie dziwne cos,ze podczas delikatnego dodania gazu nastepuje takie szarpniecie/bujniecie ,u mnie jest to podwujne,jedno i zaraz po nim nastepuje nastepne.
To samo dzieje sie kiedy sciagne noge z gazu.
ma ktos pomysl gdzie tkwi problem?

pozdrawiam

PS.: jest to odczowalne jakby sprzeglo musialo sie "napiac" :confused:

kobert
10-10-13, 21:31
jafma ja mam identycznie. tu na forum naogol piszecie co moze byc przyczyna ale zadko kiedy ktos pisze ze zrobilem to i to i szarpanie zniknelo,tych podejrzewanych przyczyn jest tak duzo ze i w zyciu niespotkalem z usterka przy ktorej podejrzewanych jest tyle rzeczy. malo kto pisze zeby szarpniecie wystepowalo tylko w momecie puszczania sprzegla a u mnie tak wlasnie jest,naj bardziej przy ruszaniu ale i po zmianie na dwojke. to jest raczej delikatny taki jeden kangur,jak by swierzy kierowca ruszyl i mu nie poszlo gladko ruszenie,rozmawialem juz z roznymi osobami mechanikami,probowali samochodem i na ogol odpowiedz jest taka- tu masz maly silnik musisz wiecej gazu dawac,ale wobec mnie to nie jest prawda,szarpniecie pojawia sie tez jak gazu dam wiecej.jak uda mi sie jak by troszke przeciagnac na sprzegle to rusze bez szarpniecia,jak by umiejetne puszczenie sprzegla,w pewnym momecie musze je przytrzymac az samochod zacznie jechac. gdzies wyczytalem takie cos ze sprezyny na dysku (tarczy) maja troche luzu,ale to tylko dochodzi kolejna juz chyba kilkusetna teoria tej usterki:) niewiem czemu nikt tego nie kojarzy z mometem zwalniania sprzegla,czyzbym ja mial inna przyczyne niz wy?

szczepar
10-10-13, 23:26
Niestety silnik 1.4 i 1.8 są to zupełnie różne konstrukcje więc doświadczenia osób mających 1.8 zupełnie nie mają się do silnika 1.4.
Natomiast wybite sprężyny w tarczy sprzęgłowej czułbyś również przy puszczaniu gazu i gwałtownym wciskaniu (czyli przy hamowaniu i przyspieszaniu silnikiem).
Pierwsze co to : z tematu przyklejonego ściągnij serwisówkę :)
- następnie wymieniaj płyny eksploatacyjne ( w tym płyn od siłownika skrzyni biegów)
Nie przejmuj się chwilowo szarpaniem zanim nie ogarniesz tego co najważniejsze.

wg mnie szarpanie przy ruszaniu to efekt latania twojej nogi na pedale gazu na początku zanim przyzwyczaisz się do tego typu pedała (drive by wire) nie przejmowałbym się szarpaniem silnika przy zasprzęglaniu. :)

kjmuszek
11-10-13, 00:53
Kobert ja mam w moim 1.4 nowiutkie Oem sprzeglo, bo tez myślałem ze ustąpi ale dalej występuje ten efekt, więc to chyba w tym silniku normalne, bo w 1.8 tego nie ma. A ja mam pytanie, po wymianie sprzęgła gorzej 2 wchodzi (czasem wyskoczy ), może to byc wina źle odpowietrzonego sprzęgła?

kobert
11-10-13, 01:05
no to juz kolejny pomysl doszedl wymiana plynu w silowniku:) pedal sprzegla mi troche halasuje,juz wiem z forum,ze to ta tulejka teflonowa w pedale i nie wymienna jest trzeba cala konsole wymienic to pewnie dam sobie spokoj. ogolnie pedal sprzegl chodzi plynnie i ten silownik pracuje prawidlowo,mi sie wydaje ze to nie bedzie przyczyna,myslisz ze sie przyzwyczaic poprostu? tez pare osob pisalo ze w skrzyni moze byc za malo oleju i po uzupelnieniu problem zniknie,ale podejrzen to juz bylo o potencjometr pedalu,silownik,gdzies wyczytalem tez ze ten system vsa,filtr paliwa,jakosc paliwa,ktos ze trzeba lac benzyne ze zwiekszona liczba oktanow a ktos inny zeby wlasnie gorsza jakosc nalac,denaturatu dolac do paliwa,czyszczenie przepustnicy,styki swiec (bo z tego co tu wyczytalem kabli wys.napiecia tu niema) , przegub wewnetrzny i wiele wiele innych,juz nie pamietam. ja w sumie w mechanice cale zycie i mi to sie najbardziej wydaje to najgorsze ze cos w tym sprzegle sie dzieje,ale mam nadzieje ze sie myle. do pedalu to sie juz przyzwyczailem,noga mi nie lata,tego jestem pewien :)

kobert
11-10-13, 10:55
Kobert ja mam w moim 1.4 nowiutkie Oem sprzeglo, bo tez myślałem ze ustąpi ale dalej występuje ten efekt, więc to chyba w tym silniku normalne, bo w 1.8 tego nie ma. A ja mam pytanie, po wymianie sprzęgła gorzej 2 wchodzi (czasem wyskoczy ), może to byc wina źle odpowietrzonego sprzęgła?
czyli dla mnie to dobra wiadomosc:) bo sprzeglo nie bedzie przyczyna a to grubsza operacja i wydatek.wypadajaca dwojka to brzmi groznie,jak by cos sie w skrzyni dzialo ale moze sie myle,ktos madrzejszy musi sie wypowiedziec. Ty Kjmuszek zdecydowales sie na wymiane sprzegla tylko ze wzgledu na to szarpanie?

kjmuszek
12-10-13, 09:48
czyli dla mnie to dobra wiadomosc bo sprzeglo nie bedzie przyczyna a to grubsza operacja i wydatek.wypadajaca dwojka to brzmi groznie,jak by cos sie w skrzyni dzialo ale moze sie myle,ktos madrzejszy musi sie wypowiedziec. Ty Kjmuszek zdecydowales sie na wymiane sprzegla tylko ze wzgledu na to szarpanie?
Z tą dwójką to jest tak że jak wbijam ją to nieraz odskoczy , jak już wskoczy to jest dobrze, ale właśnie po wymianie to nastąpiło i zastanawiam się czy czasem nie jest źle odpowietrzony układ.
Ja powiedzmy że w 80% dlatego wymieniłem, bo normalnie przecież przy 80k km wygląda jak nówka, u mnie dodatkowym czynnikiem był "mądry" szwagier który próbował holować auto z zaciągniętym ręcznym. Po tym wydawało mi się że troszkę gorzej łapie więc zdecydowałem się na wymianę, chociaż jak później się okazało stare sprzegło wyglądało dobrze, no i suma sumarum wyszło że teraz mam kolejny kłopot :p

kobert
12-10-13, 10:56
niewiem jak jest w hondzie ale w innych samochodach na ogol jest wodzik pałąk taki polaczenie dzwigni biegow ze skrzynia,albo moze to byc na linkach,w kazdym razie ja po wyjmowaniu skrzyni w volvie 440 kiedys,miale problem to ustawic zeby wszystkie biegi wchodzily,robilem to metoda prob i bledow ale decydowa doslownie ulamki milimetrow,albo nie wchodzil wsteczny albo 5-kta bo byly po przeciwnych stronach,moze to jest przyczyna. tylko ze kiedys w inych samochodach wymienialem ze 2 razy skrzynie,przyczyna byly wypadajace biegi,skrzynie sie konczyly prze zalanie zbyt gestego oleju,tam olej pracuje tez na rozbryzgu i musi byc odpowiednio rzadki.ktos kupil butelke z olejem w markecie na ktorej byl napis olej do skrzyni biegow,pare tysiecy km i dowidzenia

reczny teoretycznie nic nie powinien miec do sprzela

kjmuszek
13-10-13, 00:21
kobert ręczny w moim przypadku to auto holowane z zaciągniętym i troszkę się przygrzało. Tutaj zapięty bieg nie wypada tylko jak zasprzęglam to czasem odskoczy.zaczęło się tak dziać od wymiany na nowe sprzęgło. Olej dla jasności MTF ,żaden marketowy , nawet w starej EJ-ocie z 98r. wymieniałem na MTF-a bo taki był zalecany.

kobert
17-10-13, 01:29
ja bym stawial na regulacje polaczenia skrzyni z lewarkiem zmiany biegow,skrzynia byla wyciagana to moglo sie cos zmienic po tej robocie. ztego co sie spotkalem w samochodach na lewarku sa tulejki plastikowe ktore lubia sie zluzyc,ale niewiem jak jest w hondzie,dziwne ze nikt z hondowiczow nie daje pomyslow co to moze byc

szczepar
17-10-13, 09:07
Problem wynika z tego że nie wiem czy ktoś poza mną na tym forum samodzielnie wyciągał skrzynię z samochodu.
Drugi problem silnik 1.4 jest tu w mniejszości i nie wszystkie sprawy są identyczne w obu silnikach/skrzyniach.

Mogę jedynie powiedzieć jak sprawa wyglądała w przypadku 1.8
Wymianę skrzyni, sprzęgła i docisku przeprowadziłem bez jakichkolwiek regulacji - zresztą nie znalazłem w serwisówce nic na temat regulacji ustawienia drążka.
Fakt jest taki że nie rozpinałem linek od starej skrzyni, ale odkręciłem je razem z mocowaniem (odpinając jedynie końcówki od skrzyni)
W przypadku skrzyni do 1.8 sterowanie biegami jest zrobione na dwóch dźwigniach.
Jedna służy do wybierania pozycji pomiędzy biegami czyli pozycje 1,2 | 3,4 | 5,6 | R
Druga służy do wbicia ustawionego jednego biegu z danej pozycji.
Do każdej z dźwigni dołączona jest jedna linka od drążka.
Aby było weselej to ja włożyłem skrzynię innego typu niż była moja - jedyna różnica jaka była to podkładki na koncówkach linek wymagały lekkiego podpiłowania. ;)

Wygląda to zupełnie inaczej niż w samochodach z drążkiem.
Jak znajdę zdjęcia z montażu skrzyni w domu to mogę wrzucić.

kusiu
16-03-15, 00:47
Witam, silnik 1.8 i u mnie również jest szarpnięcie w okolicach 1900/2000 obr. podobne do włączenia klimatyzacji i jak już jest powyżej 2000 przyśpiesza normalnie, rozwiązał ktoś ten problem? :)

Yak
23-03-15, 15:46
Panowie u mnie problemy w 1.8 zaczęły się około tydzień temu... dawałem gazu obroty rosły aż do 3,5 - 4,0 tysiąca, potem mimo gazu w podłodze obroty zatrzymywały się na moment na pozycji załóżmy 3,5 tyś i po jakichś 3 sekundach dalej zaczynały rosnąć... osobiście mam podejrzenie do jakości paliwa (wykończę bak i zobaczę czy na świeżej BB tak będzie się też silnik zachowywał) Dzisiaj jak jechałem do pracy wyskoczył mi komunikat Check System i zapaliła się kontrolka silnika i już tak została... jakim sprzętem z allegro najlepiej zczytać ten błąd ? może być podpinany pod komórkę z androidem po BT bądź starego laptopa z Xp bo też taki gdzieś leży...

pako720
25-03-15, 23:19
Witam ja również mam takie szarpania przypominające uruchamianie klimy, jest to bardziej odczuwalne na LPG niż na PB. Kumpel ma też civica 1.8 i u niego też szarpie, więc chyba TTTM :). Ja mam zamiar niebawem świece wymienić i dam znać jaki rezultat.

kristiano7
27-03-15, 20:48
Jak zaczniesz tak wymieniać to wyjdzie ci to z 1.000pln. A wyczyszczenie przepustnicy praktycznie nic cie nie kosztuje (poza czasem i kilkoma piwkami). Jak masz czas i zdolności i przeczyść - a nóż pomoże?
A jak nie to dalej pobaw się w szukanie przyczyny.
Btw. Filtr Paliwa też może powodować szarpanie.
Jak po wyczyszczeniu przepustnicy i zmianie filtra paliwa szarpanie nie ustąpi to zmień stację gdzie tankujesz i wtedy zobacz

Mozesz powiedziec cos wiecej o wyczyszczeniu przepustnicy ? Mam taki probkem i juz chcialem kupowac filtr paliwa, ale moze faktycznie zacznę od wyczysczenia przepustnicy, ale nigdy jeszcze nie czyściłem. Wiec moze jakies maly poradnik [emoji16]?

TRAFO
28-03-15, 19:05
Mozesz powiedziec cos wiecej o wyczyszczeniu przepustnicy ? Mam taki probkem i juz chcialem kupowac filtr paliwa, ale moze faktycznie zacznę od wyczysczenia przepustnicy, ale nigdy jeszcze nie czyściłem. Wiec moze jakies maly poradnik [emoji16]?

Proszę: LINK (http://www.trafo.za.pl/honda/odnosniki/eksploatacja/czyszczenie_przepustnicy.htm)
Dobrze mieć do tego HDS, żeby bez problemów zrobić potem naukę jałowego.

kristiano7
28-03-15, 23:22
Polecam wyczyścić przepustnice :) osobom ktore maja objawy szarpania orzy 2000 obr. Mi pomogło teraz tylko nauka biegu jałowego i mozna cieszyc sie spokojna jazda :D

kristiano7
30-03-15, 09:44
Dzwoniłem do hondy matraszek zapytac sie tez o wycenę nauki biegu jałowego.. Połączono mnie z serwisem i typek opowiedział mi zeby na zimnym silniku odpiąć akumulator na ok. 10 minut potem odpalić silnik i sam powinnienem zaadaptować wszystko od nowa w ciagu kilku minut

szczepar
30-03-15, 10:21
Dzwoniłem do hondy matraszek zapytac sie tez o wycenę nauki biegu jałowego.. Połączono mnie z serwisem i typek opowiedział mi zeby na zimnym silniku odpiąć akumulator na ok. 10 minut potem odpalić silnik i sam powinnienem zaadaptować wszystko od nowa w ciagu kilku minut

W starszych Hondach tak , w tej już nie , jak pamiętam parę razy było już to wałkowane. :)

kristiano7
30-03-15, 16:14
No tak kolejny raz sie przekonałem, ze Honda Matraszek do czołówki nie nalezy

Edit:

Wczoraj udałem sie do naszego kolegi z forum kosciecha zeby podpiąć samohod pod komputer zeby nauczyć go jałowego po wyczyszczeniu przepustnicy i szarpanie ustało. :) z czego jestem mega zadowolony !

pako720
20-04-15, 21:29
U mnie po wymianie świec (chyba były od nowości 180 000km :) ) szarpanie nadal występuje, na LPG lekko,
natomiast na Pb praktycznie nie czuć. Następna będzie przepustnica jak znajde czas zobaczymy.

mar_kaz
08-06-15, 11:23
Witam wszystkich. Wątek dość długi i przewertowałem go w lewo i prawo, natomiast po dzisiejszych pomiarach wychodzi na to, że moja przepustnica nie jest zabrudzona, wnioskuję po parametrze REL TP na poziomie 2,7-2,9% co by wskazywało że jest się w stanie całkowicie zamknąć. Nie chcę niepotrzebnie tego wszystkiego rozbierać i jechać na kalibrację stąd może opiszę mój problem i prosiłbym o jakieś porady.
Auto: Przebieg 77 tyś, silnik 1.8 R18A2, rocznik 2006.
Objawy:
1. Podczas jazdy ze stałą prędkością mam wrażenie, że auto od czasu do czasu poszarpuje. Najczęściej przy obrotach 1800-2200 RPM.
2. Gdy przyspieszam i puszczę pedał gazu też autem szarpnie (nie mocno i nie zawsze) ale mam wrażenie, że tak nie było. Dotychczas po puszczeniu gazu obroty na pół sekundy się utrzymywały i potem łagodnie auto zaczynało hamować silnikiem, po dodaniu delikatnie gazu auto delikatnie zaczynało przyspieszać.
3. Mam wrażenie, że od niedawna silnik za szybko wchodzi w tryb ECO i że po dodaniu gazu przez ok 1-2 sekundy przyspiesza bardzo słabo i nagle dostaje kopa. Tego efektu też nie było, reagował pełnym przyspieszeniem natychmiast i to było w nim najfajniejsze.
Proszę Was o jakąś radę czy to będzie kwestia brudnej przepustnicy, czy może coś się dzieje ze zmiennymi fazami rozrządu (bo wydaje mi się, że wcześniej ECO rosło dopiero po 2-3 sekundach od ustabilizowania prędkości-przyspieszenia i rosło do 4-6 diód, a teraz jak tylko odpuszczam przyspieszanie od razu wskakują dwie, niemal natychmiast). Poziom oleju dokładnie w połowie przedziałki na bagnecie. Wiem, że teraz jeździmy na klimie, ale robiłem też próby bez i jest właściwie tak samo.

ithat
29-06-15, 12:02
Witam drogich forumowiczów,
od pól roku jestem posiadaczem Civica sedan 1.8 2007, z autem mam pewien problem, auto poszarpuje przy lekkim dodawaniu gazu, szczególnie jest to odczuwalne na 3 i 4 biegu oraz miedzy zmianami, po całkowitym odpuszczeniu gazu i ponownym naciśnięciu go, jest to szczególnie irytujące w jeździe miejskiej przy dojeżdżaniu do innych aut, lub toczeniu się w korku. Auto tak jak by reaguje z opóźnieniem na naciśniecie pedału, dosłownie chwilkę się nic nie dzieje, a następnie auto wyrywa się z takim szarpnięciem i dalej już wszystko jest ok, normalnie przyspiesza nic nie przerywa itp spalanie w normie miedzy 7-8 litrów(jeżdżę do pracy autostradą). W aucie wymieniłem filtr powietrza, oleju, sam olej, bez zmian... pierwsza myśl świece(auto 130tys przebiegu) nie były zmieniane od nowości, kupiłem nowe irydowe denso, ale niestety po wymianie problem nie zniknął... Może filtr paliwa ? Auto jeszcze nie było podpinane pod komputer. Do tego wydaje mi się ze problem nasila się z przy ciepłym silniku lub gdy auto długo stoi na słońcu
Może ktoś miał podobny problem ze swoją Hania?
pozdrawiam

irecki26
29-06-15, 12:32
Tu poczytaj moze znajdziesz odp, wielu osobom pomogło. :http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?219304-Aktualizacja-softu-ECU

dudek_t
29-06-15, 12:44
Ja mam podobny a w zasadzie identyczny problem w IX gen. od nowości. W ASO i większości forumowiczów - ten typ tak ma.

ithat
29-06-15, 12:52
wielkie dzieki za odpowiedź! irecki update softu robiles w Automax Service? Pracuje w ożarowie mazowieckim, wiec mam bardzo blisko do nich :)

djasion
29-06-15, 12:53
U mnie objawy szarpania na 3 biegu w okolicach 2000 obrotów ustąpiły po wymianie sprzęgła, ze tym że przed wymianą miałem już wyraźne uślizgi oraz ponad 200 000 przebiegu.

irecki26
29-06-15, 14:07
wielkie dzieki za odpowiedź! irecki update softu robiles w Automax Service? Pracuje w ożarowie mazowieckim, wiec mam bardzo blisko do nich :)
To chyba inny serwis bo ja robiłem przy Radzymińskiej konkretnie ul.Pszczyńska 35 :)
tu: http://www.civicforum.pl/showthread.php/27338-Dobry-warsztat-Warszawa

ithat
07-07-15, 14:10
Dzisiaj po wizycie u Matraszka wszystkie objawy zniknęły. Panowie podpięli komputer, aktualizacja do komputera się zainstalowała, czas 20min, koszt 120zl

MACHoo
07-07-15, 21:03
Ja jadę jutro do Honda Carpartner na aktualizację :) Zobaczę czy będzie różnica :)

jockow
08-07-15, 09:08
Uwaga! Automax Service zmienił adres,warsztat teraz mieści się na ul.Grochowskiej 301/305 przy samej stacji kontroli pojazdów.Myślę że zmiany są na plus jest dużo większa hala łatwiej wjechać i więcej miejsc parkingowych na terenie strzeżonym.Numer telefonu ten sam;)

irecki26
08-07-15, 10:03
Uwaga! Automax Service zmienił adres,warsztat teraz mieści się na ul.Grochowskiej 301/305 przy samej stacji kontroli pojazdów.Myślę że zmiany są na plus jest dużo większa hala łatwiej wjechać i więcej miejsc parkingowych na terenie strzeżonym.Numer telefonu ten sam;)

Szkoda, pasowała mi lokalizacja na Pszczyńskiej :(

jockow
08-07-15, 13:42
Szkoda, pasowała mi lokalizacja na Pszczyńskiej :(

Irek dla mnie też było lepiej na Pszczyńskiej bliżej ale Grochowska nie jest tak daleko,a jest tam większa hala będzie możliwość wstawienia 2 podnośników no i jeszcze można czymś z tyłu wjechać.

Jafma
23-10-15, 20:23
2. Gdy przyspieszam i puszczę pedał gazu też autem szarpnie (nie mocno i nie zawsze)
dokladnie to samo u mnie.
dodatkowo co 2 odpalenie silnika ,wyskakuje mi ikonka "INFO" oraz informacja "sprawdz system",po podpieciu komputera zaden blad nie zostal odczytany.
w zimne poranki auto odpala jakby akumulator byl slaby...

TRAFO
23-10-15, 22:29
A nie masz tak, że oprócz tego co piszesz to jeszcze zaraz po odpaleniu silnik drży i te drgania przenoszą się na karoserię a w cieplejsze dni albo po nagrzaniu silnika tego nie ma?
W moim aucie też jest coś podobnego (mnie co prawda żadna ikonka się nie zapala) i obstawiam że to problem z poduszkami silnika lub skrzyni, ale ja póki co nic z tym nie robię, może za jakiś czas...

mar_kaz
24-10-15, 10:04
Nie wiem jak u kolegi Jafma, ale u mnie objawy szarpania nasilają się jak jeżdżę na klimatyzacji. Przebieg 88kkm więc zbliża się wymiana świec i ustawianie luzów zaworowych (przy 100kkm) i tak się zastanawiam czy tego procesu nie wykonać wcześniej. Czy możliwe, że świece lub luzy zaworowe mogą mieć tego typu objawy?
Przypomnę, mój poszarpuje jak jadę w zakresie obrotów 1500-2200 i poszarpywanie jest dość dziwne, bo po pierwsze występuje częściej jak jest gorąco, po drugie wyraźniejsze szarpnięcia są ja jadę na klimie, po trzecie najbardziej mnie wkurzające jest to że auto nie przyspiesza liniowo na niskich obrotach, czyli przyspiesza skokowo mocniej/słabiej pomimo jednakowego wciśnięcia pedału mniej więcej do połowy. Auto zachowuje się najlepiej jak cisnę pedał do końca. Wtedy szarpanie ani niejednostajne przyspieszanie nie występuje.
Jak myślicie czy to te świece i zawory? Bo objawy mi bardziej sugerują problemy z przepustnicą i być może jej zasilaniem (te skoki napięcia jak się włącza kompresor, wentylatory itd).
A może to jest jakiś efekt uboczny działania systemu i-VTEC, albo wręcz jego niewłaściwe działanie? Może tam trzeba coś przeczyścić, wymienić jakiś filterek?

kjmuszek
24-10-15, 11:10
Szarpnięcia na włączonej klimie może być spowodowane załączeniem sprężarki, a co za tym idzie dość odczuwalny spadek mocy :)

bezk
24-10-15, 11:46
Jak myślicie czy to te świece i zawory?

Mam dokładnie takie same objawy. Regulacja luzu zaworowego (przy przebiegu 90 kkm) nic nie pomogła, ale wymiana świec (przy 102 kkm) trochę zmniejszyła te poszarpywania. W ASO Karlik podobno nie słyszeli o tym zjawisku i musieliby przeprowadzić dogłębną analizę.

Jafma
24-10-15, 17:08
A nie masz tak, że oprócz tego co piszesz to jeszcze zaraz po odpaleniu silnik drży i te drgania przenoszą się na karoserię a w cieplejsze dni albo po nagrzaniu silnika tego nie ma?
W moim aucie też jest coś podobnego (mnie co prawda żadna ikonka się nie zapala) i obstawiam że to problem z poduszkami silnika lub skrzyni, ale ja póki co nic z tym nie robię, może za jakiś czas...

TRAFO,no wlasnie nic. moje szarpanie jak juz pisalem pare stron wczesniej wystepuje ZAWSZE,wystarczy ,ze sciagne noge z gazu i natychmiast nastepuja dwa szarpniecia,po ponownym dodaniu gazu(nawet najdelikatniej jak sie da) tez tak sie dzieje.
Swiece nowe,akumulator nowy,zawory ustawione...
komputer nie zapisuje bledu.
ale dzis zauwazylem,ze kiedy daje zaplon bez zapalania silnika,po jakims czasie kontrolka "Check engine" gasnie (co jest normalne) ale zaraz potem miga 5 razy (a to juz chyba nie normalne...)
strasznie mnie denerwuje to szarpanie,jakby jakis poczatkujacy prowadzil...

jepek
25-10-15, 09:02
dokladnie to samo u mnie.
dodatkowo co 2 odpalenie silnika ,wyskakuje mi ikonka "INFO" oraz informacja "sprawdz system",po podpieciu komputera zaden blad nie zostal odczytany.
w zimne poranki auto odpala jakby akumulator byl slaby...

U mnie było identycznie. Check system występował czasami, prawie zawsze jak auto postało trochę na zewnątrz. Była to wina właśnie akumulatora. Sprawdź również poziom ładowania - ja musiałem wymienić szczotki alternatora. Aku niestety nie dało się już uratować i zakupiłem nowy i "problem" zniknął.

Jafma
25-10-15, 12:12
U mnie było identycznie. Check system występował czasami, prawie zawsze jak auto postało trochę na zewnątrz. Była to wina właśnie akumulatora. Sprawdź również poziom ładowania - ja musiałem wymienić szczotki alternatora. Aku niestety nie dało się już uratować i zakupiłem nowy i "problem" zniknął.

tez stawialem na akumulator,dlatego kupilem nowy.
ale przed tem bylem w servisie ,tam wszystko(podobno)posprawdzali i niby ladowanie itd jet w porzadku..

ps.: do wymiany szczotek trzeba wyjac alternator?

ps2: szukalem i nic nie znalazlem na temat moich 5 "migniec" ....

TRAFO
25-10-15, 19:58
Szczotki alternatora są wewnątrz i bez jego demontażu nie uda się do nich dobrać. Ale jak ładowanie jest OK to tutaj bym nie szukał.
Prędzej obstawiał bym kiepskie paliwo, zatkany filtr paliwa, stare świece...
Jak masz możliwość to pożycz od kogoś ELMa i podłącz do auta. Może w momencie wyświetlania błędu pokaże jakiś błąd.
Było łatwiej szukać przyczyny gdyby mieć jakieś minimalne informacje z komputera...

Jafma
04-11-15, 18:04
Trafo masz skrzynkę pełna, nie mogę wysłać Ci wiadomości. Dzięki za odpowiedź, już sam nie wiem gdzie jeszcze szukać...

Sorry za spam ;)

Gesendet von meinem D5803 mit Tapatalk

Jafma
06-11-15, 21:19
ps2: szukalem i nic nie znalazlem na temat moich 5 "migniec" ....



W końcu wiem co to znaczy.
W ten sposób auto daje znać o "samodiagnistyce" jaką wykonało/-nuje.
Ale szperam nadal nad "sprawdź system "...

Nypel
27-11-15, 20:12
odnośnie tego szarpania przy dodawaniu i odejmowaniu gazu czy ktoś czyścił przepustnicę i czy to coś pomogło?

Hayabusa
28-11-15, 09:09
U mnie czyszczenie przepustnicy nie pomogło w tym temacie.

Winni
28-11-15, 12:13
Będziemy z Grafixem próbować wyeliminować za pomocą nowej mapy przez Flashpro poza strojeniem również problem falujących obrotów / szarpania, dam znać co z tego wyjdzie.

Winni
30-11-15, 21:09
Po mapie przez Flashpro falowanie ustało :)

Hayabusa
01-12-15, 07:36
Co dokładnie zmieniłeś w ustawieniach ?

Winni
01-12-15, 10:05
Nie wiem co dokładnie było zmieniane bo auto zostało od podstaw wystrojone. Jak dobrze zrozumiałem program z Flashpro inaczej steruje krokowcem.

Hayabusa
01-12-15, 10:20
Bardzo ciekawe. Czyli tuner poprawił program inżynierów z hondy (bez ironii).

Winni
01-12-15, 10:36
Mieszanka wogóle była za uboga przez co AFR się nie zgadzał etc. ... Nie popisała się Honda :)
Wszystko pewnie przez wariactwo "eko" i chęć jak najniższego spalania....

filipfm
01-12-15, 11:04
Mieszanka wogóle była za uboga przez co AFR się nie zgadzał etc. ... Nie popisała się Honda :)
Wszystko pewnie przez wariactwo "eko" i chęć jak najniższego spalania....

A to ciekawe, bo np K seria jest przelana

Winni
01-12-15, 11:09
No tak, tylko K-Seria nie ma być Eko tylko zapi*rdzielać :p

mar_kaz
01-12-15, 19:41
Panowie, gdzie to się robi takie cuda. Jestem akurat w warszawie dziś i jutro. Nie ukrywam, że o ile nie mam problemu z falowaniem, nie mam LPG, ale mam to pieruńskie poszarpywanie.
Dajcie znać i ile to to kosztuje.

Winni
01-12-15, 20:52
Spróbuj pojechać do ASO na aktualizację softa ECU.

Zabawa z Flashpro trochę inna sprawa, trzeba kupić i zamontować amerykańskie ECU no i Flashpro...

mar_kaz
01-12-15, 21:41
Ech, w ASO już byłem w Opolu, stwierdzili, że komputer nie pokazał im aktualizacji, co za tym idzie nie ma takowej, albo już wgrana. Co do wersji nie powiedzieli jaka jest.
Do bani...

ozeh19
05-12-15, 15:25
Witam wszystkich użytkowników. Jestem tutaj nowy, więc na początku bardzo proszę o wyrozumiałość gdybym nieświadomie naruszył wasze zasady.
Przeczytalem caly temat i zauwazylem że mam identyczne objawy. Mocne przyfalowanie podczas dojerzania do skrzyżowania na 500 i powrót do ok 800, a następnie powoli opadna na ok650-700obr. Jest też odczuwalne dziwne szarpnięcia(dziura) w okolicach 2000 obr przy spokojnej jeździe. Chciałem przeczyscic przepustnice ale obawiam się jej adaptacji. Gdzie w HDSie jest ta procedura adaptacji przepustnicy? Mam HDSa 2.018.013 na chińskim kablu i znalazłem jedynie testy vteca itp oraz adaptację CKP ale nigdzie nie widzę adaptacji przepustnicy. A w parametrach adaptacja świeci na czerwono.

marcin001984
05-12-15, 16:14
Może tu znajdziesz pomoc: http://www.trafo.za.pl/honda/ - Eksploatacja -> Czyszczenie przepustnicy.

U mnie był taki objaw, że jak jechałem wolno na 2 biegu i wcisnąłem gaz to auto się zdławiło. Po założeniu kolektora z katalizatorem o większej przepustowości spalin (200cpsi) już się nic nie dławiło.

TRAFO
05-12-15, 17:40
Gdzie w HDSie jest ta procedura adaptacji przepustnicy? Mam HDSa 2.018.013 na chińskim kablu i znalazłem jedynie testy vteca itp oraz adaptację CKP ale nigdzie nie widzę adaptacji przepustnicy. A w parametrach adaptacja świeci na czerwono.

Dokładnie nie pamiętam co trzeba klikać, ale poszukaj sobie zerowania ECU; to zrób najpierw, a potem poszukaj zerowania czujnika położenia przepustnicy (opisane chyba jako ECTS -> kontrola pozycji TP).
Jak to zrobisz, to wchodzisz na okienko gdzie nauka świeci się na czerwono i po nagrzaniu silnika - zgodnie z opisem w serwisówce - ikonka zacznie robić się zielona i opisana że nauka jest w trakcie, czy jakoś tak.

ozeh19
10-12-15, 21:28
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Przeczyscilem przepustnice i stało się to czego się obawialem. Mam problem z jej adaptacją. Zastosowałem się do wskazówek Trafo ale wciąż ona świeci na czerwono(N/A). Skasowalem parametry przyuczone i w etsc test skasowalem pamiec tps. Nastepnie grzanie auta do 90C na ok 3000rpm i pozostawilem go na wolnych obrotach na min 10min(wszystko wyłączone). Czy powinien pojawić się komunikat "adaptacja w trakcie" czy coś w tym stylu? Bo jak było N/A przed moim zabiegiem tak dalej świeci na czerwono(N/A). No i auto stało się bardziej agresywne(nieprzyjemne) na dotknięcie na pedał gazu. Co mogę źle robić przy jej nauce?

TRAFO
11-12-15, 01:27
Znalazłem stare obrazki, podczas nauki powinna świecić czerwona kropka i wyświetlać się napis "Nauczanie". Naukę robiłem kilka razy i raz trwała ze 20 min a innym razem nawet po pół godziny się nie udało. Pamiętam że wtedy poszedłem do domu i jak wróciłem rano żeby zacząć ją jeszcze raz to w niecałą minutę obroty się nauczyły. Pojeździj trochę np w korkach i jak będziesz stał na nagrzanym silniku (będzie się włączał wentylator) to zaciągnij ręczny i pogaś co możesz; radio, klimę... może wtedy się nauczy.
W każdym razie nie poddawaj się i próbuj na różne sposoby, w końcu na pewno się uda.

ozeh19
18-12-15, 14:06
Po tygodniu prób nadal bieg jałowy świeci na czerwono ;/ jedyna poprawa to, że już nie jest tak agresywny jak zaraz po czyszczeniu przepustnicy. Wydaje mi się, że mój problem nadal leży w nauce tego biegu jałowego. Jeżeli tylko mogę nadużyć waszej cierpliwości ;) Może ktoś w wolnej chwili nagrać krok po kroku co robi, gdzie klika w HDSie, jak się zachowuje stan przepustnicy na liście parametrów (jak powinny się zmieniać te światełka). Najbardziej mnie zastanawia w parametrach, że nie pojawia się komunikat "Nauczanie" tylko cały czas jest "N/A" i nie zmienia się. Próbowałem chyba wszystkich możliwych kombinacji z internetów. Auto stało nawet po 40 min na wolnych obrotach bez obciążenia.
POMOCY! Tak się nie da jeździć ;/

misiek962
24-12-15, 00:29
Ja tez mam u siebie problem z szarpaniem i przydlawieniem czasami.przepistnica wyczyszczona nauka biegu jalowego wgrana i nic to nie dali.zauwazylem natomiast ze im jest mniej paliwa w baku tym bardziej sie to nasila.czasami jest tak jak bu wszystko bylo ok a czasami jest masakra.dziwne jest tez to ze na ssaniu za każdym razem jak go zapale jest ok dopiero jak się nagrzeje dobrze wtedy zaczyna wariować.macie jakiś pomysl w ktorym kierunku iść?.tak się zastanawiam i chyba pierwsze wyciągnę filtr paliwa.

bezk
24-12-15, 11:12
U mnie to szarpanie szczególnie odczuwalne jest przy jeździe na LPG, stąd bardziej obstawiam układ zapłonowy niż paliwowy. Świece wymieniłem na nowe DENSO i jest trochę lepiej. Sądzę, że lepszy efekt może dać wymiana cewek, ale ich koszt odstrasza mnie przed tym eksperymentem.

TRAFO
24-12-15, 14:03
Spróbujcie jeszcze podkręcić instalację LPG na trochę bogatszą mieszankę u mnie między innymi to właśnie pomogło.

Jafma
05-01-16, 20:28
Witam ponownie.
Byłem w Polsce dwa tygodnie.
Wcześniej umówiłem się w "klinice hondy " w Rybniku na wymianę sprzęgła. Pan mechanik się przejechal i powiedział "to nie sprzęgło ".profilaktycznie wymienił filtr paliwa i przeczyscil (podobno)przepustnice. Moje szarpanie nadal aktualne....

Czy myślicie że to jednak to sprzęgło?
Możliwe że to poduszki są wybite i stąd to szarpanie (dodając/ujmując gazu silnik może szarpać)?

Gesendet von meinem D5803 mit Tapatalk

agrttc
05-01-16, 22:15
czytając forum plus osobiste doświadczenia wychodzi na to że na to szarpanie pomagają 3 rzeczy: aktualizacja oprogramowania, wymiana sprzęgła (tłumika sprzęgła) i/lub wymiana poduszek silnika. Ewentualnie jeszcze czyszczenie przepustnicy. Ja zastosowałem pierwsze dwa i szarpanie ustało :) ciekawe na jak długo :)

kacperson
27-02-20, 10:37
Cześć,

Przepraszam za archeologie, ale ten problem się powtarzał wiele razy i sam również go miałem. Chciałem dać feedback, bo czytałem ten wątek.

Civic 1.4 i-dsi

Miałem te same objawy - tj szarpnięcie raz lub dwa razy w okolicach 2500-3000 obrotów, gdy przyspieszałem z lekkim gazem (nie do dechy)
Rozwiązanie - problem zniknął po regulacji luzów zaworowych oraz wymianie zużytych już świec irydowych, na nowe irydowe (były oryginały... ze 140k nalotu).

mar_kaz
02-03-20, 14:40
Cześć,

Przepraszam za archeologie, ale ten problem się powtarzał wiele razy i sam również go miałem. Chciałem dać feedback, bo czytałem ten wątek.

Civic 1.4 i-dsi

Miałem te same objawy - tj szarpnięcie raz lub dwa razy w okolicach 2500-3000 obrotów, gdy przyspieszałem z lekkim gazem (nie do dechy)
Rozwiązanie - problem zniknął po regulacji luzów zaworowych oraz wymianie zużytych już świec irydowych, na nowe irydowe (były oryginały... ze 140k nalotu).

I to jest słuszna koncepcja. Chyba spróbuję tych zabiegów bo też przekroczyłem 125kkm na oryginalnych świecach. Luzy zaworowe też można by sprawdzić.
Zastanawia mnie jeden fakt, abstrahując od poszarpywania, dla czego "na ssaniu" czyli zanim silnik się nagrzeje na dobre, to mam wrażenie, że jest mocniejszy, szybciej reaguje na gaz, nie ma szarpnięć i działa jakby w trybie sport :) ale jak tylko osiągnie temperaturę roboczą, to zaczyna reagować na gaz z minimalnym opóźnieniem, jest jakby minimalnie słabszy i taki "mniej responsywny". Macie jakieś sugestie? Dodam jeszcze że wskazówka temperatury u mnie nigdy nie osiąga pozycji poziomej, jest nieco poniżej, czy to normalne?

kacperson
03-03-20, 11:26
I to jest słuszna koncepcja. Chyba spróbuję tych zabiegów bo też przekroczyłem 125kkm na oryginalnych świecach. Luzy zaworowe też można by sprawdzić.
Zastanawia mnie jeden fakt, abstrahując od poszarpywania, dla czego "na ssaniu" czyli zanim silnik się nagrzeje na dobre, to mam wrażenie, że jest mocniejszy, szybciej reaguje na gaz, nie ma szarpnięć i działa jakby w trybie sport :) ale jak tylko osiągnie temperaturę roboczą, to zaczyna reagować na gaz z minimalnym opóźnieniem, jest jakby minimalnie słabszy i taki "mniej responsywny". Macie jakieś sugestie? Dodam jeszcze że wskazówka temperatury u mnie nigdy nie osiąga pozycji poziomej, jest nieco poniżej, czy to normalne?

Mam słabszy silnik niż Ty kolego, ale co do odczuć silnik ciepły/zimny miałem to samo co Ty, po regulacji zaworowej i wymianie ww świec na irydowe wszystko działa o wiele lepiej, auto lepiej przyspiesza, jest jakby mocniejsze, dużo lepiej ciągnie od dołu. I jak wpsominałem, problem z szarpnięciem znikł na dobre.

A co do luzów - powinieneś mieć już regulowane z 3x :P
Mi chłopaki w serwisie powiedzieli, że było już mocno rozregulowane, bardzo... miałem 140k nalotu bez regulacji podejrzewam od nowości.

Zibi_PL
03-03-20, 11:36
U mnie w 1.8 i tak nadal szarpie, a zrobione wszystko (regulacja zaworów, wymiana świec, czyszczenie przepustnicy z adaptacją). Nie wiem czy jeszcze filtr paliwa nie będzie miał znaczenia?

kacperson
03-03-20, 12:38
Zibi - ja bym sprawdził najpierw cewki zapłonowe. To jesteś w stanie zrobić sam :) Uwalona któraś cewka zapłonowa też da taki rezultat negatywny (gorsza praca, dławienie, słabsze osiągi itp).

Zibi_PL
03-03-20, 16:51
Osiągi itd. są bez zarzutów, tylko właśnie to szarpanie się pojawia. Będziemy szukać dalej :cool:

bezk
04-03-20, 04:05
U mnie:
- wymiana świec i cewek,
- regulacja luzów zaworowych,
- czyszczenie przepustnicy
- maksymalny poziom oleju silnikowego
nie miały wpływu na szarpanie. Tzn. szarpie, jak szarpało.

Filtr paliwa też chyba można odpuścić, bo na LPG też szarpie.

Zibi_PL
04-03-20, 11:17
Czyli też być może będę musiał się z tym fantem pogodzić :rolleyes:

fixxxerpl
29-09-20, 20:44
Cześć wszystkim, ja również poszukuję rozwiązania problemu szarpnięć w danym zakresie obrotów. Wymieniałem świece, robiłem w ASO zawory, aktualizacji dla mnie żadnej niby nie ma bo mam 2011 więc już żadnych aktualizacji nie było bo koniec produkcji. Ja po wielu lekturach skłaniam się do tego, że odczuwamy przełączanie się silnika z trybu normalnego na oszczędny i na odwrót - trzymamy gaz w tej samej pozycji to silnik przełącza się na tryb oszczędny, wciskamy mocniej to z powrotem na normalny, z tym że odczuwamy to dosyć dotkliwie z jakiegoś powodu, i ten trzeba odnaleźć. Osobiście obstawiał bym albo sam zawór który tym steruje, ale nie wiem jak jest skonstruowany i nie wiem czy może się w jakiś sposób zużyć aby powodować to, że tak się to agresywnie załącza że aż to odczuwamy - może ktoś ma taką wiedzę i się zechce podzielić :) Drugie bardziej dla mnie wiarygodne rozwiązanie to któreś mocowanie silnika przez które odczuwamy to przełączenie - u mnie dużo gorzej czuć to szarpnięcie np kiedy jadę pod nawet lekką górkę co by tłumaczyło że któraś poducha nie tłumi i silnik jakoś te szarpnięcia przekazuje na resztę budy. Oczywiście jak poruszyłem temat w ASO to wszyscy stwierdzili, że pierwszy raz słyszą o czymś takim, a jednak większość osób jeżdżących tymi Hondami ten problem dotyka więc pewnie ściema z ich strony. Kiedyś w 2007 jeździłem jakiś czas takim samym autem z tym samym silnikiem tyle że nowym salonowym egzemplarzem i na pewno takich odczuć nie doświadczałem, więc jest to kwestia zużycia któregoś elementu. Może ktoś ma doświadczenie z tymi poduszkami, jakąś wiedzę.. radę.. doświadczenia, kiedyś przed kupnem czytałem, że któraś lubi się nadmiernie zużywać, jak tak na nie patrze to wyglądają niby OK, ale dosyć ich sporo i jakieś są dziwne, pewnie za silnikiem jakieś kolejne się kryją, nawet nie wiem od której by zaczynać wymieniać najlepiej, bo cały komplet od razu to słyszałem że droga zabawa... Ktoś coś poradzi ? :) Pozdro

Pawelspec
09-10-20, 12:32
Z tego co wiem to szarpania nie ma na zimnym silniku ponieważ sonda nie jest rozgrzana do temp. roboczej. Podobno pomaga wyłączenie jej. A w ogóle to reflash podobno pomaga, przymierzam się do tego tylko się zebrać nie mogę... Ale na ten temat kol. Trafo pisał i ma o wiele rozleglejsza wiedzę niż ja.