PDA

Zobacz pełną wersję : CIVIC nie chce odpalić na mrozie ?!?!



piter8841
05-01-11, 18:56
Witam wszystkich forumowiczów.
Dziś rano pojawił się problem z odpaleniem auta na mrozie. Zdziwiłem się bardzo gdyż wcześniej nie miałem podobnych przygód a temp. ok -15 w nocy i -2 rano.
Akumulator w porządku, rozrusznik kręci normalnie ale silnik nie startuje. Pompa paliwa działa bo słuchać ją po włączeniu zapłonu. Normalnie pomyślałbym, że to woda w paliwie zamarzła i silnik nie dostaje mieszanki. Zastanawia mnie też to, że gdy kręcę rozrusznikiem to cały czas słychać cykanie przekaźnika od pompy paliwa tego w schowku. Może to nie wina zamarzniętych przewodów a psującego się immobilisera który odcina zasilanie pompy w momencie przekręcenia kluczyka i dlatego cały czas tyka przekaźnik. Immobiliser odcina paliwo czy raczej iskrę na świecach?

Proszę o pomoc jeśli ktoś już zetknął się z takim problemem.

rooter666
05-01-11, 23:25
to znany problem, wystarczy przelutować przekaźnik pompy paliwa bo porobiły się zimne luty.

skolopendra
06-01-11, 11:49
to cały czas słychać cykanie przekaźnika od pomp

nie powinien cykać


wystarczy przelutować przekaźnik pompy paliwa bo porobiły się zimne luty.

Nemereth
06-01-11, 14:54
Wsiadasz do Bomby! Uważaj :)

piter8841
06-01-11, 16:31
Już jest ok. Chyba woda w paliwie przymarzła w przewodach bo tydzień prawie nigdzie nie jeździłem:p
Przekaźnik sprawdziłem najpierw i niema zimnych lutów, pozatym jakby były to nie odpalałby na ciepłym silniku a nie ma takiego problemu:D
Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

skolopendra
06-01-11, 16:34
Przekaźnik sprawdziłem najpierw i niema zimnych lutów,

ich często nie widać ,wyciąg i przelutuj,nie zaszkodzi .dolej denaturatu do paliwa

Inside4
06-01-11, 18:59
Miałem dziś podobny problem ale po czasie odpalił.Gdzie mogę znaleść ten przekażnik pompy paliwa (sedan 5g d15b2).

piter8841
06-01-11, 21:57
U mnie ten przekaźnik jest po prawej stronie schowka. Można go odkręcić zdejmując klapkę z prawej strony deski rozdzielczej i wyjąć przez schowek (przynajmniej ja tak zrobiłem).

Inside4
07-01-11, 14:56
Dziś tez miałem problemy z zapaleniem pomimo temperatury plusowej,może to chwestia ciśnienia paliwa -spada jak dłuzej postoi.Wczoraj byłem u znajomych i po 3 godzinach postoju odpalił bez problemu.

Skoti
08-01-11, 12:29
Już jest ok. Chyba woda w paliwie przymarzła w przewodach bo tydzień prawie nigdzie nie jeździłem:p
Przekaźnik sprawdziłem najpierw i niema zimnych lutów, pozatym jakby były to nie odpalałby na ciepłym silniku a nie ma takiego problemu:D
Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

zimnych lutów nie zobaczysz zazwyczaj. weź przelutuj przekaźnik jak koledzy wyżej radzą.
Teraz mogło paliwo zamarznać chodź nei powinno.

djwafel
08-01-11, 12:36
ich często nie widać ,wyciąg i przelutuj,nie zaszkodzi .dolej denaturatu do paliwa

Nie dolewaj denaturatu tylko z Shellu paliwo 100 oktanowe. Normalnie w paliwie jest trochę wody a więcej oktanów poprawi jakość paliwa.

skolopendra
08-01-11, 12:59
oktanów poprawi jakość paliwa.

liczba oktanowa nie ma wpływu na absorpcję wody :cool:
poza tym denaturat tańszy

Nemereth
08-01-11, 14:55
Coś o oktanach dla potomnych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_oktanowa

augustflacha
09-01-11, 13:37
wyciąg

...narciarski matole...

miałem podobnie mówiącego instruktora nauki jazdy...."zatrzym się i wycof do tyłu"...ku....a mać do szkoły... podstawowej eksternistycznie...:mad: a potem dopiero Wujek Dobra Rada:p

derwisze
09-01-11, 14:40
...narciarski matole...

miałem podobnie mówiącego instruktora nauki jazdy...."zatrzym się i wycof do tyłu"...ku....a mać do szkoły... podstawowej eksternistycznie... a potem dopiero Wujek Dobra Rada

Chyba nic mądrego nie wniosłeś w swoim poscie geju .

augustflacha
09-01-11, 15:13
...narciarski matole...

miałem podobnie mówiącego instruktora nauki jazdy...."zatrzym się i wycof do tyłu"...ku....a mać do szkoły... podstawowej eksternistycznie... a potem dopiero Wujek Dobra Rada

Chyba nic mądrego nie wniosłeś w swoim poscie geju .

wio...
ty chyba też nie...heteryku...a swoją drogą masz coś do gejów,bo ja nie...jak co to priv, bo to nie jest miejsce na dyskryminację....