PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana zawieszenia Ej2



RadekNSZ
05-01-11, 16:41
Witam.
Przeszukałem forum i nie znalazłem tego co bym chciał dziedziec. Wiedz zakładam ten temat i mysle ze mi ktos pomoze a nie odesle do wyszukiwarki.. :)albo jeszcze lepiej zamknie temat:P
No wiedz przejdzmy do sedna sprawy :) zmieniam zawias na koni kit . i chciałbym sie dowiedziec co trzeba , albo co nalezało by jeszcze wymienic zeby to wszystko było profi ?> wiem ze odboje należy dac nowe . ale co jeszcze tuleje?? jesli tak to jakie, czy sa jakies tuleje które ulegają uszkodzeniu podczas demontacji starego zawiasu i trzeba nowe miec odrazu ... w skrócie chce miec juz wszystko kupione zeby potem sie nie okazało ze auto rozebrane a ja musze latac i szukac . dltego skierowałem to pytanie tutaj:) i mysle ze doradzicie cos panowie:)

And84
05-01-11, 17:26
Śruby mocujące tylny amortyzator do wahacza przez tuleje mogą się nie dać odkręcić a po prostu się ukręcą jak zawias oem i nie było ruszane to taka opcja jest bardzo możliwa .
Śruba zapieka się w tuleji i nawet po obcięciu z obu stron jest nie do wybicia więc trzeba tuleje wymienić , ja kilka razy rozwiercałem starą śrubę ale to na maszynie i konkretnym wiertłem hss więc trwało z 5 min. i tuleja była w bdb stanie , wiercenie na samochodzie ręczną nie ma sensu .

Whiplash
05-01-11, 17:27
wszytko co w kolumnie i pod nia, czyli odboje, oslony amortyzatorow, gorne poduszki amortyzatora, i tuleje do ktorych jest montowany amor w wachaczach przyokazii, oczywiscie zrob sobie przeglad wszystkich tulejek w zawieszeniu, oraz zakup nowych srub mocujacych zawias do wachacza, lubia sie zapiekac i scierac (zmieniac swoja srednice :D)

RadekNSZ
05-01-11, 18:18
zawieszenie raczej OEM nie widac zeby było ruszane a ja nie ruszałem :P historie z wahaczami juz słyszałem :P no ale dzieki dzieki . . moze ktos jeszcze cos dorzuci od siebie :)

Nemereth
05-01-11, 19:40
Będzięsz musiał zaopatrzeć się w Łaskę Bożą żeby Cię omineły urwane śruby mocujące wahacze do budy.

RadekNSZ
06-01-11, 12:16
hehe.. łaskę Boża . no masz tu napewno troche racji :D śrubyy śrubami .ale niech ktos jeszcze doda cos od sieibe.. jakie jeszcze moge miec powazniejsze problemyz tym wszystkim .. no i nie wiem nadal co tak naprawde bedize mi poczebne.. . mógłby ktos wypisac po koleji jakie graty trzeba kupic nowe

mayday-82
06-01-11, 13:37
hehe.. łaskę Boża . no masz tu napewno troche racji :D śrubyy śrubami .ale niech ktos jeszcze doda cos od sieibe.. jakie jeszcze moge miec powazniejsze problemyz tym wszystkim .. no i nie wiem nadal co tak naprawde bedize mi poczebne.. . mógłby ktos wypisac po koleji jakie graty trzeba kupic nowe

na twoim miejscu przed zmianą zawiasu pojechałbym na najbiższą stacje kontroli pojazdów i wjechał na szarpaki one ci prawdę powiedzą co będziesz miał do wymiany tzn. które tuleje, koncówki drążków, sworznie wahaczy itp i po problemie

Nemereth
06-01-11, 14:42
Ok naprawisz jedną tuleję a druga się zesra...

Zmienić komplet i mieć spokój.

Niech kolega napisze co dokładnie chce zmienić to konkretnie się odpisze co trzeba zakupić.

mayday-82
06-01-11, 15:03
Ok naprawisz jedną tuleję a druga się zesra...

Zmienić komplet i mieć spokój.



dobrze mówi wódki mu dać :o:o:o

RadekNSZ
06-01-11, 16:10
no nad wymiana wszystkich tez juz myslałem , odrazu za jednym zamachem .. ale czy to nie zaduzyy koszt ? wymieniac te które jeszcze sie w miare by nadawały mówie tu o zwykłych OEM . bo pouliretany to wydaja mi sie zatwarde. <czerwone> no a i wiadomo cena UP

sivy
06-01-11, 16:11
dobrze mówi wódki mu dać :o:o:o

amen

Wenega
07-01-11, 08:46
no nad wymiana wszystkich tez juz myslałem , odrazu za jednym zamachem .. ale czy to nie zaduzyy koszt ? wymieniac te które jeszcze sie w miare by nadawały mówie tu o zwykłych OEM . bo pouliretany to wydaja mi sie zatwarde. <czerwone> no a i wiadomo cena UP

poliuretany nie są za twarde. tez się tego bałem ale wymieniłem wszystkie tulejki na poli i jestem zadowolony. dodam że na zawiasie proteca.

zamienników prawie nikt nie poleca, choć jak ja nie wkaładałbym poliuretanów, to wjechały by tuleje TRW lub SWAGA a tu ceny za tulejkę od 30 do 60 zł... nie wiem ile kosztują OEM
za poliuretany w promocji (komplet łącznie z tulejami do górnych przednich wachaczy, ale bez cukierasów (te własnie były SWAGA)) zapłaciłem 500 zł).