PDA

Zobacz pełną wersję : Nagle przestało działać radio, zegarek, podświetlenie wnętrza przy lusterku i ...



capote
01-01-11, 21:08
Witam, dzisiaj przytrafiła mi się dziwna sytuacja. Nagle po odpaleniu auta (po nocnym postoju) przestało działać radio, zegarek, podświetlenie wnętrza przy lusterku i podświetlenie to na środku, od otwierania drzwi... Co dziwne, jak przełączę to środkowe oświetlenie w pozycję, że ma się zapalać po otwarciu drzwi (w trakcie jazdy) to zapala się ikonka w liczniku, że mam niby otwarte drzwi. Jakieś spięcie (od wilgoci - przyszło ocieplenie po ciągłych mrozach) , czy jest może od tego jakiś bezpiecznik? Szukać samemu przyczyny, przejrzeć bezpieczniki, czy od razu walić do elektryka. A może to przez zawilgocenia... bezpiecznik 7,5A odpowiada za to wszystko?

djwafel
01-01-11, 21:41
Witaj kolega miał podobne objawy. Po kilku dniach miał tak, że światłą w pozycji wyłączone zapalały się a w pozycji włączone wyłączały się. Daj do auto elektryka niech ci to ogarnie aby jeszcze przez zwarcie auto się nie spaliło najlepiej odłącz akumulator na postoju.

mayday-82
02-01-11, 11:16
gdziś nawaliło ci sniegu lub wody i zamarło a teraz puszcza i masz ci babo placek szukaj http://www.civic5g.yoyo.pl/bezpieczniki.php

capote
02-01-11, 12:35
Nie obędzie się jednak bez elektryka. Wymieniłem bezpiecznik i od razu wystrzelił. Więc jednak gdzieś się zwarcie robi.

mayday-82
02-01-11, 12:41
wtaw auto do cieplego garażu może troche przeschnie ale pewnie bez wizyty u elektryka się nie obejdzie