PDA

Zobacz pełną wersję : Tylnia wycieraczka i spryskiwacz



kicus
04-01-07, 11:10
Witam,

Pytanie moje jest dosyć proste ... chyba ...
Prawdopodobnie nie działa mi tylnia wycieraczka i spryskiwacz.
Prawdopodobnie bo nie wiem jak się to uruchamia :D

Czy może ktoś mi przedstawić instrukcję obsługi prawej wajchy przy kierownicy w zakresie pracy tylnej wycieraczki i spryskiwacza?

Pozdrawiam
Kicuś

wieshaq
04-01-07, 11:44
hmmm tam na patyku jest wszystko obrazkami pokazane

obrot pokretla na prawym paryku (nir to pokretlo na samym koncu tylko ten pierscien kilka cm od konca patyka) do przodu chyba to wycieraczka a do tylu to spryskiwacz

pisze chyba bo nie pamietam kierunkow obrotu

kicus
04-01-07, 12:01
hmmm tam na patyku jest wszystko obrazkami pokazane

obrot pokretla na prawym paryku (nir to pokretlo na samym koncu tylko ten pierscien kilka cm od konca patyka) do przodu chyba to wycieraczka a do tylu to spryskiwacz

pisze chyba bo nie pamietam kierunkow obrotu

naprawdę?
A ja jak kręce tym pokrętłem bliżej kolumny kierowniczy to mi spryskiwacze przedniej szyby się włączają :D

Można jeszcze wajchę pociągnąć do siebie ... ale u mnie nic się nie dzieje ..

A co do obrazków to nie są one intuicyjne bo im się przyglądałem ale dupa ...

Pozdrawiam
Kicuś

wieshaq
04-01-07, 12:17
nie mam przy sobie auta i nie sprawdze, do tego robie takie rzeczy intuicyjnie i sie nie zastanawiam ktorym pokretlem w ktora strone, ale dal bym sobie reke uciac ze pociaganie patyka spryskuje przednia szybe

moze masz zamienione kabelki na zbiorniczku bo sa osobne silniczki na tyl i przod

auto mialo dzwona? moze ktos zle poskladal

kicus
04-01-07, 12:19
Sam bym chciał wiedzieć co się działo z tym autem ...
Kupiłem je od kuzyna który go kupił od swojego kuzyna i teraz wiem, zę powiedzenie "z rodziną to wychodzi się najlepiej na zdjęciu i to daleko z tyłu" jest jak najbardziej prawdziwe ...

W weekend przeglądne silniczki.
Danke za info.

Pozdrawiam
Kicuś

rodzyneck
04-01-07, 13:00
kicus, przy pociągnięciu do siebie wajchy powinny się włączać przednie spryskiwacze, a co do pokrętła to to ma 2 pozycje stałe - włączona i wyłączona tylna wycieraczka i przekręcając dalej z obu włącza się tylny spryskiwacz.

kicus
04-01-07, 13:17
Danke

:D

dimo
04-01-07, 18:32
kicus, jest dokladnie tak jak piszerodzyneck, :D

[ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 ]
moim zdaniem temat do zamkniecia bo juz kicus wszystkiego sie dowiedzial 8)

koberone
29-05-09, 11:02
a macie pomysl co zrobic jak tylny spryskiwacz nie dziala? Przekrecam wszstko wlasciwie ale nic nie wylatuje, moze zapchany? gdzie ten kabelek leci do tylnego spryskiwacza? pod podsufitką?

rooter666
29-05-09, 12:10
a macie pomysl co zrobic jak tylny spryskiwacz nie dziala? Przekrecam wszstko wlasciwie ale nic nie wylatuje, moze zapchany? gdzie ten kabelek leci do tylnego spryskiwacza? pod podsufitką?

pierwsze co sprawdz to czy pompka w zbiorniczku działa ,są 2 jedna na przód a druga na tył.
jak działa to węzyk czy gdzies nie zgięty albo zapchany,można w niego dmuchnąc a druga osoba sprawdza z tylu czy leci powietrze:D na koniec dysza też może byc przytkana .

WaSSIL
29-05-09, 12:23
może przewód przy zbiorniku tam przy silniczku jest odpięty ?? miałem taki przypadek w nisanie micra

elvis586
29-05-09, 17:24
co do tego spryskiwacza tylnej szyby to u mnie tez nie działa... silniczek powinno się słyszeć? bo ten na przednią szybę słychać, na tylną juz nie;]

haste
29-05-09, 18:54
A ja jak kręce tym pokrętłem bliżej kolumny kierowniczy to mi spryskiwacze przedniej szyby się włączają :D

Można jeszcze wajchę pociągnąć do siebie ... ale u mnie nic się nie dzieje ..
Kicuś

U mnie jest identycznie - od czasu jak spalilem pompke z przednich spryskow i przelozylem wezyki (w koncu tyl nie jest tak krytyczny). Pewnie ktos zrobil podobnie...

koberone
29-05-09, 23:00
pierwsze co sprawdz to czy pompka w zbiorniczku działa ,są 2 jedna na przód a druga na tył.

no wlasnie tak myslalem ze gdzies jest druga pompka, nie wiem tylko gdzie

derwisze
30-05-09, 08:18
Jest jedna pompka ,ma tylko 2 obiegi .

rooter666
30-05-09, 11:23
no wlasnie tak myslalem ze gdzies jest druga pompka, nie wiem tylko gdzie

obie pompki sa w zbiorniczku z płynem ,wystarczy odkręcic parę wkrętów mocujacych plastikowe nadkole lewego koła i widać zbiorniczek jak na dłoni
tak to wygląda http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/609/64/81/609648195

chester-lp
18-08-09, 21:45
Ja też mam mały psikus z tylną wycieraczką.
Dzisiaj z rana włączyłem tylna wycieraczkę i se fajnie zbierała poranną rosę... :) (jak zwykle).
Ale jak ją wyłączyłem to okazało się, że nie wraca do pozycji wyjściowej czyli do tej, w której znajduje się w stanie spoczynku (poziomej). Ma ktoś pomysł co to może być? Narazie nic nie sprawdzałem bo nie mam czasu... Wycieraczka działa normalnie ale jak ją wyłączę to zostaje w pozycji jej wyłączenia... Jakby co to mam EJ9 HB.