PDA

Zobacz pełną wersję : Gasnący silnik 1,3



kicus
04-01-07, 11:07
Witam,

Nie chce zapytać jakie mogą być powody (bo znam już opcje "szukaj") ale o coś innego.
Ze względu na to,że nie wiem kiedy były wymieniane materiały ekspolatacyjne w silniku (filtry, olej i świece) zastanawiam się czy wymiana ich może zniwelować gasnący silnik?

A silnik gaśnie w dziwnej sytuacji ... nie jak jest zimy i nie jak jest ciepły. W miedzy czasie gdy ciepły a zimny czasami też jak jest ciepły ale nigdy jak zimny.

Pozdrawiam
Kicuś

wieshaq
04-01-07, 11:39
a wolne obroty sa jakie? nie pytam o wartosc jesli nie masz obrotka tylko czy sa ok wedlog ciebie?
prawdopodobnie beda za male jesli ssanie juz nie dziala a silnik nie jest jeszcze rozgrzany. moze tak byc wiec opisz te obroty

w takim przypadku wymiany filtra pow i swiec moze dac efekt ale nie musi jesli np swiece sa ok lub filtr. wtedy nie ma sensu tego wymieniac. olej polecam wymienic tak czy siak jesli nie znasz jego historii
polecam tez sprawdzenie ustawien gaznika (nie regulacja)

kicus
04-01-07, 12:05
Oczywiście nie mam obrotomierza a obroty jak jest zimny są ok bo jest ssanie.
Jak jest pół ciepły albo ciepły to też nie zawsze gaśnie i wtedy obroty są też ok (temperatura wg wzkaźnika jest ok - czyli ciepły silnik).
Tylko jak sprawdzić obroty bez obrotka?
Najgorsze jest to, jedyna reguła to taka, że przy ssaniu nie gaśnie ...


Jak gaśnie to mam wrażenie,że się dławi ...

Pozdrawiam
Kicuś

wieshaq
04-01-07, 12:10
Tylko jak sprawdzić obroty bez obrotka?
tylko obrotomierzem. uniwersalnym tez.

wizualnie sprawdz wiec filtr poweitrza i swiece

przyczyn moze byc sporo bo jest tam sporo podcisnien, silowniczkow i dysz.. jakis diagnosta moze powinien to obejrzec bo przez net ciezko stwierdzic przyczyny

mialem do czynienia z tym silnikiem przez dwa lata i do samego konca uczylem sie czegos nowego o nim - wniosek - przyczyn moze byc mnostwo

kicus
04-01-07, 12:11
[quote="wieshaq- wniosek - [/quote]

SWAP :D

wieshaq
04-01-07, 12:13
hehe jak kto woli..ja lubialem ten silnik wlasnie za to ze bylo z nim duzo zabawy i sporo mozna bylo samemu pogrzebac i pokombinowac..wtedy jeszcze mialem na to czas :smile:

kicus
04-01-07, 13:22
Tak to ja się bawiłem w Cinquecento z silnikiem :D

Teraz to ja za stary jestem ...
No i nie mam czasu oczywiście ...

Pozdrawiam
Kicuś

Lcfr
04-01-07, 17:20
[quote=kicus]T

przyczyn moze byc sporo bo jest tam sporo podcisnien, silowniczkow i dysz.. jakis diagnosta moze powinien to obejrzec bo przez net ciezko stwierdzic przyczyny

mialem do czynienia z tym silnikiem przez dwa lata i do samego konca uczylem sie czegos nowego o nim - wniosek - przyczyn moze byc mnostwo

dokładnie jak pisze przedmówca....
powinienes kolejno wymieniac rzeczy i sam dojdziesz po czym przestało...
ja bym wymienił filtr paliwa (ten przy baku)
filtr powietrza
to tanie rzeczy a maja spory wpływ... szczególnie ten filtr przy baku - malo ludzi go zmienia bo nie wiedza ze tam jest...
no i dokladnie na spokojnie - krok po kroku obejrzał przewody podcisnien w gaźniku - tu nawet małe pękniecie moze miec znaczenie...

coala_16
04-01-07, 22:13
U mnie było podobie - ssanie za szybko się wyłancza.
Obrotomierz mam więc wiem kiedy coś jest nie tak - jak wskasówka zaczyna się podnosić i jest jeszcze pod skalą to miał niedawno tendencje żeby sobie przygasnąć (odczucie też że się dławi).
Szukałem rozwiązania problemu, jak narazie to niedawno dostrzegłem że mam ogłączony - od pokrywy zaworów podłączyłem to, potem dokonałem jeszcze regulacji pokrętłem z tyłu gaźnika (ale tu przyda ci się obrotek bo nie bedziesz wiedział na ile ustawić) - w momencie jak te obroty spadaja jakoś dziwnie wtedy je troszke pokręciłem i jak narazie od miesiąca nie było żadnego przypadku gaśnięcia.
Co mnie niepokoji to że ssanie niezależnie od temp wyłancza się po 1km jazdy i trzyma się na 900obrotach i dopóki sie nie nagrzeje to troche telepie mi autem ale co zrobić to już nie wiem.
Pozdrawiam

wieshaq
04-01-07, 22:19
Szukałem rozwiązania problemu, jak narazie to niedawno dostrzegłem że mam ogłączony - od pokrywy zaworów
hmmm nie skumalem? co tam jest podlaczone pod pokrywe. jedynie odma.


Co mnie niepokoji to że ssanie niezależnie od temp wyłancza się po 1km jazdy i trzyma się na 900obrotach i dopóki sie nie nagrzeje to troche telepie mi autem ale co zrobić to już nie wiem.
malo malo. 1600-1800 powinno rano wejsc jak jest zimno w nocy

sprobujcie to: http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=39805 na 2-giej stronie

kicus
05-01-07, 10:59
[quote="wieshaq"][quote=kicus]T

powinienes kolejno wymieniac rzeczy i sam dojdziesz po czym przestało...
ja bym wymienił filtr paliwa (ten przy baku)
filtr powietrza


Jak się dostać do tego filtra? od spodu?

Pozdrawiam
Kicuś

Lcfr
05-01-07, 11:44
Jak się dostać do tego filtra? od spodu?

Pozdrawiam
Kicuś

musisz zrobic to z kanału...
idąc od silnika po przewodach paliwa przy wejsciu do baku stoi filtr paliwa...
jest ukryty pod taka osłoną plastikowa i na pierwszy rzut oka możesz nawet go nie znaleźć (ja znalazłem dopiero po dłuzszej chwili)
wymieniasz go i jestes juz blizej sukcesu :roll:
koszt chyba znikomy - jak pamietam w jakims japancarsie itp. dałem cos kolo 30pln za niego

coala_16
05-01-07, 12:34
hmmm nie skumalem? co tam jest podlaczone pod pokrywe. jedynie odma

Chodzi mi o ten przewód z masą który jest podłączony do pokrywy zaworów i łączy się chyba z pasem przednim.
Swoją drogą to nie mogę dostać tej śruby żadnym śrubokrętem - ona się jakoś bez problemu obraca bo ma jakiś gwint taki okrągły
Pozdrawiam

ANTEK
05-01-07, 13:48
koszt chyba znikomy - jak pamietam w jakims japancarsie itp. dałem cos kolo 30pln za niego

filtr paliwa do d13b2 kosztuje kolo 10zl
(kody producentow: FILTRON PS 968 lub B34020JC)

Lcfr
05-01-07, 14:01
koszt chyba znikomy - jak pamietam w jakims japancarsie itp. dałem cos kolo 30pln za niego

filtr paliwa do d13b2 kosztuje kolo 10zl
(kody producentow: FILTRON PS 968 lub B34020JC)

mozliwe... ja kupowałem ponad 2 lata temu i do silnika d15b3
poza tym pamietam, ze sa 2 modele - róznią sie lekko kątem podejscia.